10 WhatsApp gizli saklı ipucu ve püf noktası ortaya çıktı – Techjaja


WhatsApp, günlük 450 milyondan fazla etken kullanıcısı olan en popüler mesajlaşma platformudur. Bir çok, bu mesajlaşma uygulamasını kullanmanın temellerine haiz olduğumuza inanıyor, sadece aslen tam olarak kullanmadığınız birkaç gizli saklı özellik var.

– Reklamcılık –

Mirror Online’a hususi olarak konuşan WhatsApp, mesajlaşma uygulamasından en iyi şekilde yararlanmak için 10 ipucunu deklare etti. İşte WhatsApp’a nazaran uygulama hakkında bilmediğiniz en iyi WhatsApp ipuçları ve püf noktaları.

1. Eller özgür sesli notlar kaydedin

Sesli notlar WhatsApp’taki en popüler özelliklerden biri olsa da, birçok kullanıcı sesli notları eller özgür olarak kaydedebileceğinizden habersizdir.

– Reklamcılık –

WhatsApp şunları söylemiş oldu: “Mikrofon simgesini basılı tutarsanız ve yukarı kaydırırsanız, sesli not işlevini ‘kaydetmek’ için kilitleyerek mesajınızı eller özgür şekilde kaydedebilmenizi sağladığını biliyor muydunuz? “Mesajınızı kaydetmeyi bitirdikten sonrasında gönder düğmesine basın!”

2. Durumunuzu her duruma nazaran düzenleyin

Durumlar, tüm kişilerinize aynı anda bir şeyler söylemenin kolay bir yoludur.

WhatsApp şunları deklare etti: “’Hakkında’ durumunuzu öncesinden mevcud bir seçeneğe ayarlayabilir yada yaptığınız her türlü aktivite için kendinizinkini oluşturabilirsiniz! “Bunu yapmak için Ayarlar’a gidin; [Tap your name]; Hakkında; Durum’u seçin ve öncesinden mevcud bir seçeneği belirleyin yada kişiselleştirmek için Düzenle’yi tıklayın, öncesinden mevcud seçeneklerden herhangi birini seçin ve şu anda yapmakta olduğunuz şeyi dünyayla paylaşın.”

3. Mesajlarınızı süper gizli saklı modda okuyun

Bir çok süre arkadaşınızın haberi olmadan bir WhatsApp mesajını okumak istediğiniz zamanlar vardır.

‘Okundu Detayları’ni gizleme seçeneği daima mevcut olsa da, bu yaklaşım hepimiz için değildir. Her neyse ki, tam bir mesajı okumanıza ve mavi tiklerden kaçınmanıza müsaade eden gizli saklı bir alternatif var.

WhatsApp şunları deklare etti: “iPhone’unuzun kilit ekranında bir ileti geldiğini görürseniz, ekrandaki mesaja hafifçe basın ve tam metni yukarı çeker, sadece okuduğunuz öteki kişiye görünmezsiniz. İleti. Gizli saklı!”

4. Gruplarınızın kontrolünü tekrardan kazanın

Bir arkadaşınızın grubun adını değiştirmesinden yada grup fotoğrafını değiştirmesinden rahatsız oldunuz mu? Pekala, grup ayarlarını değiştirmenin bir yolu var, böylece bu değişikliklere yalnızca siz izin verebilirsiniz.

WhatsApp şunları söylemiş oldu: “Grup ayarlarını, yalnızca yöneticilerin grup bilgilerini değiştirmesine izin verecek şekilde değiştirebilirsiniz. Bunu yapmak için grup adınıza tıklayın ve Grup Ayarlarına gidin; Grup bilgilerini düzenle.”

5. Sizi gruplara kimlerin eklediğini yönetin

Grup sohbetleri arkadaşlarınız ve ailenizle yazışma kurmanın yararlı bir yolu olsa da, sizinle hiçbir ilgisi olmayan konuşkan bir gruba eklenmek kadar can can sıkan bir şey yoktur.

WhatsApp kısa süre ilkin sizi gruplara kimlerin eklediğini yönetme hususi durumunu kullanıma sundu.

6. Konuşmalarınızı Çıkartmalar ile yükseltin

Android'de Memojiler

AYRICA OKUYUN: Android’de WhatsApp’ta Apple’ın Memojileri iyi mi kullanılır?

Birçok şahıs mesajlarında emoji kullanırken, Çıkartmalar konuşmalarınızı canlandırmak için keyifli bir alternatif sunabilir.

WhatsApp şunları söylemiş oldu: “Bir sohbeti açtığınızda, metin girdiğiniz alanın yanında, katlanmış bir yan sayfası olan minik kare bir simge var. Bunu tıkladığınızda, çıkartmalarınız çıkıyor – fakat daha fazlasını ekleyebilirsiniz! WhatsApp’ın SSS bölümünde daha çok çıkartmayı iyi mi indireceğinizi öğrenin.”

7. Ana mesajlarınızı işaretleyin

WhatsApp’ın bir arama işlevi olsa da, bir süre öncesine ilişkin mesajları bulmaya çalışmak zor olabilir. Her neyse ki, gelecekte kolayca ve süratli bir halde bulabilmenizi sağlamak için mühim mesajları yer imlerine eklemenin gizli saklı bir yolu var.

WhatsApp şunları söylemiş oldu: “Tek bir merkezi konumda yeniden kolayca görüntüleyebileceğiniz mühim mesajları işaretleyebileceğiniz ‘yıldız’ ileti işlevini kullanın. Yer imlerine eklemek istediğiniz mesajın üstüne basın ve peşinden ‘yıldız’ simgesine dokunun. “iPhone kullanıcıları için, tüm yıldızlı mesajlarınızı Ayarlar ve Yıldızlı Mesajlar’a giderek yada sohbetinizin adına tıklayıp ‘Yıldızlı mesajlar’a dokunarak bulabilirsiniz. Android kullanıcıları için ‘Öteki seçenekler’e ve ‘Yıldızlı mesajlar’a dokunun.

8. Telefonunuzu bir kenara koyun fakat gene de çevrimiçi olun

İşyerinde WhatsApp mesajlarınızı denetlemek için akıllı telefonunuzu gizlice dışarı çıkarmak zor olabilir, sadece her neyse ki mesajlarınızı telefonunuza dokunmadan denetim etmenin bir yolu var.

WhatsApp şunları söylemiş oldu: “Telefonunuzun konuşmalarını bilgisayarınıza yansıtan WhatsApp Web masaüstü uygulamasını indirin. Bu, bilgisayarınızdan düzgüsel WhatsApp mesajlarını, fotoğraflarını ve GIF’lerini gönderebileceğiniz anlamına gelir, sadece şimdi iki kat süratli.

9. En mühim arkadaşlarınızı yada gruplarınızı sabitleyin

En sevdiğiniz kişinin sohbetlerini bulmak için mesajınızı kaydırmak can can sıkan olabilir, sadece aslen konuşmalarını gelen kutunuzun en üzerine sabitlemenin bir yolu var.

WhatsApp şunları söylemiş oldu: “iPhone’da, en üste sabitlemek istediğiniz sohbeti sağa kaydırın ve peşinden ‘Sabitle’ye dokunun. Android’de sohbete uzun dokunun ve peşinden iğne simgesine dokunun.”

AYRICA OKUYUN: Netflix videolarının uygulama içi izlenmesine izin vermek için WhatsApp güncellemesi

10. En oldukça kiminle söyleşi ettiğinizi öğrenin

WhatsApp’ta en sevdiğiniz kişinin kim bulunduğunu merak ettiyseniz, öğrenmenin oldukça kolay bulunduğunu duymaktan mutlu olacaksınız.

WhatsApp şunları söylemiş oldu: “En oldukça kime ileti gönderdiğinizi ve konuştuğunuz her kişinin ne kadar depolama kapasitesi kapladığını şuraya giderek öğrenebilirsiniz: Ayarlar; Veri ve Depolama Kullanımı; Depolama Kullanımı; Şahıs’yi seçin.”

– Reklamcılık –

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy