2000’lerin Başı Ünlüler, Yıldızlar, Sosyetikler

0

[ad_1]

Heiress Paris Hilton, 2000’lerin başlangıcında bir model, müzisyen, sosyetik ve realite TV yıldızı olarak egemen oldu.

2004 senesinde Paris Hilton’un

Gustavo Caballero/Getty Images


Hilton, 2003’ten 2007’ye kadar Nicole Richie ile beraber lüks yaşam tarzlarını günlük işler için takas etmiş olduğu realite TV programı “The Simple Life” da rol aldı. Ek olarak 2006’da hit single’ı “Stars Are Blind”in yanı sıra parfüm, mücevher ve çanta serilerini içeren ilk albümü “Paris”i çıkardı. New York City’deki gece kulübü gezileri sık sık tabloid yemiydi.

Hilton şimdi “This Is Paris” adlı bir podcast’e ev sahipliği yapıyor ve gençlik yatılı tedavi merkezlerindeki istismarı sona erdirmek için çalışıyor.

Paris Hilton

Paris Hilton’u.

Mike Coppola / Getty Images


Hilton, “This Is Paris” adlı podcast’inin yanı sıra aynı adlı bir YouTube Originals belgeselinde Utah’taki bir yatılı okulda yaşamış olduğu iddia edilen tacizi söyledi. Hilton hemen sonra Capitol Hill’de küçüklere “sorunlu genç” tesislerde daha çok koruma sağlayacak bir yasa tasarısı lehinde ifade verdi ve burada bulunmuş olduğu süre süresince “boğuldu, yüzüne tokat atıldı ve duşta adam personel tarafınca izlendiğini” söylemiş oldu.

Hilton ek olarak, düğün planlama sürecinin peşinden bir Peacock dizisi “Paris In Love”da rol aldı ve Warner Bros. Unscripted Television ile iki senelik bir anlaşmanın parçası olarak 2021’de kendi prodüksiyon şirketini kurdu.

Savage X Fenty, Skims ve Valentino benzer biçimde markalar için modellik hayata geçirmeye devam etti, sadece parti günlerini geride bıraktığını söylüyor.

2021’de Wall Street Journal’a verdiği demeçte, “Tüm bu tarz şeyleri sistemimden çıkardığım için mutluyum ve artık kulüplere gitmeyi hakikaten umursamıyorum” dedi.

Nicole Richie, Hilton ile beraber “The Simple Life” filmimizde rol aldı.

nicole richie 2003

2003 senesinde Nicole Richie.

Dan Steinberg/Getty ImagesGosteri bittikten sonrasında, Richie müzik ve oyunculuğa odaklandı. 2004 senesinde rock grubu Darling’e katıldı ve “8 Simple Rules” ve “American Dreams” dizilerinde ve “Kids in America” ​​filmimizde rol aldı.

Moda tasarımı realitesi dizisi “Making the Cut”ta jüri üyesi olarak tv kişiliği olarak kalmaya devam ediyor.

2022'de Nicole Richie

Nicole Richie.

Dimitrios Kambouris/WireImage/Getty Images


Richie, “Great News” sitcomunda tertipli olarak yer almadan ilkin iki sürem süresince kendi realite TV programı “Candidly Nicole”da rol aldı.

Richie, bir moda tasarımcısı olarak uzmanlığını ve yaşam seçimi markası House of Harlow’un başkanı olarak “Project Runway” ayrılık şovu “Making the Cut”ta kullanıyor.

Ek olarak Hilton’un düğününde konuk olarak “Paris In Love” da yer aldı.

Lindsay Lohan, “The Parent Trap”, “Freaky Friday” ve “Mean Girls” benzer biçimde klasik filmlerin yıldızı olarak ün kazanmıştır.

2004 yılında Lindsay Lohan

2004 senesinde Lindsay Lohan.

Albert L. Ortega/WireImage/Getty Images


Lohan, ilk albümü “Speak” ile platin plak kazanan başarı göstermiş bir müzik kariyeri de yaşadı.

Paris Hilton ve “Holy Trinity” olarak malum Britney Spears ile gece kulüplerinde sık sık fotoğraflandı.

2010’larda büyük seviyede gözden kaybolduktan sonrasında, bu yıl Netflix ile iki yeni filmimizde oynamak için bir antak kalma imzaladı.

lindsay lohan 2019

2019 senesinde Lindsay Lohan.

Santiago Felipe/Getty Images


Lohan, 2010’larda oyunculuğa ara verdi, yurtdışına taşındı ve Mykonos ve Rodos’ta beach clublar açtı. 2019’da “Lindsay Lohan Geçmişini Unutmanı İstiyor” başlıklı bir yazı için Variety ile konuştu.

“İlk kez bir magazin dergisine çıktığımda, ‘Aman Tanrım, Britney Spears benzer biçimde hissediyorum!’ dedim. zira o bir magazin gazetesindeydi ve kendimi havalı hissettim” dedi. “Oradan nasıl biteceğini oldukça azca biliyordum.”

O görünmeye ayarlandı


Netflix

ile bir antak kalma imzalayarak bu senenin sonunda “Falling for Christmas” filmi


gösterim Akışı

Variety bakılırsa hizmet.

Kardashian, realite TV şöhreti ve kendi ticari girişimleri yardımıyla şimdi bir milyarder.

Yuvarlak yakalı ve kristal süslemeli kumaştan kısmen görülen göğüs dolgulu ince askılı çıplak bedenli bir elbise içinde Kim.  Kollarına giydiği beyaz bir kürk çalıntı var.

Kim Kardashian, 2022 Met Gala’ya katıldı.

Angela Weiss/Getty Images


“Keeping Up With the Kardashian” 2021’de sonlanmış oldu, peşinden


hulu

2022’de “The Kardashians” olarak. Instagram’da 314 milyon takipçi ve 72,5 milyon takipçi Twitter’da Kardashian, toplumsal medya imparatorluğunu kullanarak kozmetik serisi KKW Beauty’yi 2017’de ve şekillendirici giyim serisi Skims’i 2019’da piyasaya sürdü.

2021’de Forbes’un Dünya Milyarderleri Sıralaması’ne katıldı.

2000’lerin başlangıcında, Britney Spears dünyanın en büyük pop yıldızlarından biriydi.

2000 yılında Britney Spears

2000 senesinde Britney Spears.

Dave Hogan/Getty Images


Insider’dan Tayler Adigun, Spears’ın ilk solo albümü “Baby One More Time”ın 1999’da piyasaya sürüldüğünü bildirdi. Billboard 200 albüm listesine 1 numaradan giriş icra eden albüm, Rolling Stone’a bakılırsa pop müziği sonsuza dek değiştirdi. Billboard’a bakılırsa, ABD Birleşik Devletleri’nde 10.6 milyon kopya sattı ve 2019 itibariyle 10 milyon satılan engeli aşan 24 albümden biri oldu.

2003’teki hit single’ı “Toxic”, en iyi dans kaydı branşında Grammy kazanmıştır ve bununla beraber 21 yaşlarında Hollywood Walk of Fame’e giren en genç sanatçılardan biriydi.

Spears, 2008’de birkaç akli zihinsel çöküntü geçirdikten sonrasında bir konservatuara (çoğu zaman kendi kararlarını veremeyenler için yasal bir vasilik) yerleştirildi. Koruma altında, Spears’ın finansal yada kişisel kararlar üstünde hiçbir kontrolü yoktu.

Spears, Las Vegas’ta bir rezidans gösterisi ve başarı göstermiş bir turdan sonrasında, 2021’de konservatuarından özgür bırakıldı.

Britney Spears

Britney Spears.

REUTERS/Mario Anzuoni


2019 yılına kadar Spears, her iki ila üç yılda bir albüm çıkardı. Ek olarak dört senelik bir Las Vegas ikametgahı vardı; Las Vegas Review-Journal’a bakılırsa, son performansı 1,1 milyon dolar kazanç elde ederek, tek bir Las Vegas ikamet programı için şimdiye kadar bildirilen en yüksek rakamdı.

Bu süre zarfında Spears ek olarak giyim ve parfüm serileri başlattı, lüks bir moda kampanyası başlattı ve “The X Factor” da jüri üyesi olarak vazife yapmış oldu.

Britney Spears’ın ilk kez bir yargıçla açık mahkemede direkt konuşabildiği 2021 duruşmasının peşinden, müzisyen mahkemeden konservatuarlığını sona erdirmesini istedi ve babası tarafınca istismara, kontrole ve yoğun bir halde izlenmeye maruz kaldığını söyledi.

Konservatuardan “Tüm bunların sona ermesi benim dileğim ve hayalim” dedi. “Ben yalnız hayatımı geri isterim. Konservatuarlık sona ermeli. Bu konservatörlüğün istismar edildiğine hakikaten inanıyorum.”

Spears, Kasım 2021’de konservatuarından özgür bırakıldı.

Leave A Reply