2021’de WhatsApp hileleri: Bu 6 özellik, günlük deneyiminizi iyileştirmenize destek olabilir

0

[ad_1]

WhatsApp birçok özellik sunuyor ve mesajlaşma platformu son zamanlarda birkaç özellik de ekledi. Bazı hilelerin bilincinde olmama ihtimaliniz var, bu yüzden derhal deneyebileceğiniz özelliklerin bir listesini oluşturduk. Bu özelliklerden bazıları, mesajlaşma deneyiminizi de geliştirecektir. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

WhatsApp’ı birincil telefonunuz olmadan birden fazla cihazda kullanın

WhatsApp, ayarlar > Bağlantılı bölümünde görülebilen fazlaca cihazlı bir beta programı çalıştırıyor. Bununla WhatsApp kullanıcıları, telefonlarını bağlı tutmadan bağlantılı destek cihazları kullanabilecekler. Tarayıcılar ve öteki cihazlar dahil olmak suretiyle hesaplarına en fazla dört aygıt bağlanabilir. Ana telefonun etken bir web bağlantısı olmadığında bile WhatsApp Web, Masaüstü ve Portal’ı kullanabileceğinizi unutmamalısınız. Sadece, ana cihazın bağlantısı 14 günden fazla kalırsa, bağlantılı cihazların oturumu otomatikman kapatılacaktır.

Uygulamada özelleştirilmiş çıkartmalar oluşturun

WhatsApp artık yeni eklenen çıkartma oluşturma aracını kullanarak kendi hususi çıkartmalarınızı yapmanıza izin veriyor. Bu özelliğe kolayca erişilebilir ve biri onu platformun çıkartma bölümünde bulabilir. Herhangi bir WhatsApp sohbetini açmanız, ataş simgesine tıklamanız ve peşinden “Çıkartma”ya yeniden tıklamanız yeterlidir. Arkasından, hususi çıkartmanızı oluşturmak için bir fotoğraf yükleyebilirsiniz. WhatsApp, bir anahat eklemenize, fotoğrafı bir çıkartmada kırpmanıza ve buna emojiler, çıkartmalar yada metinler eklemenize olanak tanır. Bu özellik şu anda WhatsApp’ın web sürümü için mevcut ve şirket, gelecek haftalarda masaüstü sürümü için Hususi Çıkartma oluşturucu hususi durumunu yayınlamayı planlıyor.

Tüm WhatApp görüntülerini direkt PC’ye indirin

WhatsApp’ta bir sürü görüntü aldıysanız ve bu tarz şeyleri herhangi bir extra işlem yapmadan direkt PC’nizde saklamak istiyorsanız, bunu WhatsApp Web’i kullanarak yapabilirsiniz. PC yada dizüstü bilgisayarınızda WhatsApp Web bağlantısını açın ve herhangi bir sohbete gidin. Gönderenin yada grup adının üstüne tıklayın, peşinden platform size “medya” bölümünü gösterecektir. Bundan sonrasında, imlecinizi bir fotoğrafın üstüne getirin, onay işaretine tıklayın ve peşinden tüm fotoğrafları seçin, peşinden bu tarz şeyleri indirebilirsiniz.

Bir Kez Medyayı Görüntüle

WhatsApp, alıcı onu açıp sohbetten ayrıldıktan sonrasında fotoğrafları temelde ortadan kaldıran bir Medyayı Görüntüle özelliğine haizdir. Bu özellik bu yıl Ağustos ayında kullanıma sunuldu ve WhatsApp, ‘Bir Kez Görüntüle’ hususi durumunu kullanarak gönderdiğiniz herhangi bir fotoğraf yada videonun alıcının Fotoğraflarına yada Galerisine kaydedilmeyeceğini onayladı.

Sadece, bir kez görüntülenen fotoğraf yada video göndermek istediğiniz her seferde Bir Kez Görüntüleme medyasını seçmeniz gerekecektir. Bir Kez Görüntüleme fotoğrafı yada videosu gönderdiğinizde, WhatsApp’ın bunu tekrar gösteremeyeceğini belirtmek gerekir. Buna ek olarak platform, Bir Kez Görüntüle medya özelliği ile gönderilen yada alınan fotoğrafları yada videoları iletmenize, kaydetmenize, yıldız vermenize yada paylaşmanıza izin vermez. Okundu bilgisi açıksa, yalnızca bir alıcının Bir Kez Görüntüleme fotoğrafını yada videosunu açıp açmadığını görebilir.

Bildirimleri yönet

WhatsApp ileti bildirimlerini görmek istemediğiniz zamanlar vardır. Bunu, ayarlar > Bildirimler > Yüksek öncelikli bildirimleri kullan’ı kapatarak yapabilirsiniz. Bunu dönem dışı bıraktığınızda, akıllı telefonunuz bildirim menüsünün üstünde WhatsApp bildirimlerini göstermeyecektir. Ek olarak telefonunuzun ayarlar bölümünü ziyaret edebilir ve WhatsApp için bildirimleri kapatabilirsiniz. Bundan sonrasında cihazınız hiçbir süre WhatsApp bildirimlerini göstermeyecek ve mesajları denetlemek için uygulamayı açmanız gerekecek.

Otomatik indirmeyi yapılandır

Varsayılan olarak, WhatsApp görüntüleri hücresel bağlantınız üstünden otomatikman indirir. Fazlaca fazla gereksiz fotoğraf ve video gönderen bir gruptaysanız, akıllı telefonunuzda depolama alanından tutum etmek için otomatik indirme seçeneğini kapatabilirsiniz; bu, depolamayı günlük olarak temizlemekten daha iyidir. Otomatik fotoğraf, video yada ses indirmeyi yapılandırmak için WhatsApp > üç noktalı düğmeye > Ayarlar > Depolama ve veri > Medya otomatik indirme seçeneğine gitmeniz yeterlidir. Burada, WhatsApp’ın medyayı otomatikman ne süre indireceğini seçebilirsiniz.

Leave A Reply