2022 Dünya Kupası’nda açılış Enner Valencia’dan! Tarihe geçti…

Katar ile Ekvador arasındaki Dünya Kupası’nın açılış maçında Enner Valencia’nın attığı gol turnuvanın ilk golü olarak kayıtlara geçti. Valencia, bir gol daha bularak maçtaki 2. golünü attı.

Abone ol

Katar’da düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası, Katar – Ekvador maçıyla resmen başladı. 

Ekvador Ulusal Ekibi’nın formasını giyen Fenerbahçe’nin golcüsü Enner Valencia, Dünya Kupası’nın ilk 2 golü attı. 

Valencia ilk olarak karşılaşmanın 3. dakikasında topu ağlara gönderdi. Meydana getirilen VAR incelemesinin peşinden ağlara giden top gol kıymeti kazanmadı. 

2022 Dunya Kupasinda acilis Enner Valenciadan Tarihe gecti

Enner Valencia penaltıdan golü buldu
Sağ kanattan gelişen Ekvador atağında Estrada’nın derinlemesine pasıyla içeri hareketlenen Enner Valencia, kaleciyi çalımlamak istediği sırada Al Sheeb’in müdahelesiyle yerde kaldı ve Ekvador penaltı kazanmıştır.

Ekvador’un kazanılmış olduğu penaltıda topun başına gelen kaptan Enner Valencia, sakin bir vuruşla kaleciyi ters köşeye yatırarak ağları sarstı. Bu gol Dünya Kupası’nın ilk golü olarak kayıtlara geçti.

Valencia’dan 2. gol
Orta alanda kaptığı topu sol kanattan sağ kanada doğru taşıyan Caicedeo’nun pasında çaprazdan Preciado’nun ortaladığı topa penaltı noktasının solundan Enner Valencia, şık bir kafa vuruşu yapmış oldu ve 2. golünü kaydetti.

Öte taraftan Ekvador’un Dünya Kupalarında attığı son 5 gol, Enner Valecia’nın ayağından geldi. Bu gollerin ikisi 2022 Dünya Kupası’nda üçü ise 2014 Dünya Kupası’nda geldi. 

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy