2022’de En İyi iPhone Hack’leri: Telefonunuzdan En İyi Şekilde Iyi mi Yararlanılır?

0

[ad_1]

iPhone’unuz ne kadar süredir sizde yada Apple müşterisi olursanız olun, elde göç eder cihazınızın yapabileceğinden kesinlikle haberdar bulunmadığınız şeyler vardır. Senelik güncellemeler yardımıyla, devamlı yeni iPhone tüyoları ve iPhone ipuçları ve püf noktaları devamlı vardır – işte şimdi bilmenizde fayda olan en iyi iPhone sırları.

Aynı anda hem video hem fotoğraf çekin

Daha ilkin aklınıza gelmemiş olabilir, sadece iPhone’unuz aynı anda hem video kaydetmenize hem de fotoğraf çekmenize olanak tanır. Bir tek kamera uygulamasını açın, video alanındaki kayıt düğmesine basın ve ekranın bir köşesinde bir fotoğraf çekme düğmesi görmüş olacaksınız. Videonuzdan yalnızca bir kare kaydetmek istediğinizde buna basın.

Tam depolama alanıyla bile fotoğraf çekin

Seni bilmiyorum fakat iPhone’umda devamlı yerim bitiyor. Ve gene de bir sürü fotoğraf, özçekim yada başka bir şey çekmek isterim. Sadece kamera uygulamanız bunu yapmanızı engellediğinde iyi mi yapılır?

Feysbuk, Instagram yada WhatsApp şeklinde bir kamera özelliğine haiz bir toplumsal medya uygulamasına erişerek bunu atlayın. Bu iPhone kamera hilesini kullanın ve çekilen fotoğrafın anında Film Rulosu’na iyi mi kaydedildiğini görmüş olacaksınız!

Kameranın odağını ve pozlamasını kilitleyin

En kolay iPhone kamera hileleri içinde bu var. iPhone’un kamera odağını ve pozlamasını kilitleyebileceğinizi biliyor musunuz? Bu şekilde, pozlama ve bulanık kısımlardaki farklı olan şeylerle uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Düzgüsel bir fotoğraf çekmek için kamerayı açmanız ve ekranın herhangi bir noktasında basılı tutmanız yeterlidir. Başarı göstermiş olduğunuzu bildiren sarı bir “AE/AF Kilitlendi” simgesi görünmelidir.

Medya dosyalarınıza altyazı ilave edin

Diyelim ki canınızın istediği tüm fotoğraf ve videoları çektiniz ve şimdi onları Kitaplık’ta bulmakta zorlanıyorsunuz. Hayatınızı kolaylaştırmanın bir yolu, bir (yada daha fazlasını) üstüne tıklayıp ekranın altından yukarı kaydırarak açmaktır. Bu, “Başlık Ekle” alanını sormalıdır.

Oraya ekleyeceğiniz terimler, onu aramayı çocuk oyuncağı meydana getirecek! Aynı ekranda, çekilmiş olduğu tarih ve saatin yanı sıra boyut ve çözünürlük hakkında da informasyon bulacaksınız.

Tarayıcı olmadan Web’de arama yapın

Uygulamayı süratli bir sorgu için aramak için tarayıcı uygulamanızda arama yapmak yerine kısa yoldan gidin. Arama pencerenizi açacak olan ana ekranınızdan sola kaydırmanız yeterlidir. Oraya, arama terimlerinizi yazın ve neticeleri direkt oradan deneyin.

iPhone’da GIF yapın

En kısa sürede iPhone’unuzdan GIF yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Ve arkadaşlarınızın takdir edeceği bir numaradan bahsetmiyorum, altı tanesi.

Ödeme iPhone’unuzdan GIF oluşturmanın, göndermenin ve ince ayar yapmanın altı yolu.

Apple logosunu düğme olarak kullanın

Şimdi, bu sizin başınıza gelmemiş olabilir, sadece telefonunuzun arkasındaki Apple logosu bir marka hilesinden daha fazlasıdır. Aslına bakarsak bir amaca hizmet ediyor.

Bunu extra bir düğme olarak kullanabilirsiniz – işte tam olarak iyi mi ve ne işe yaradığı.

WhatsApp’ta olduğu şeklinde tek mesajlara cevap verin

Kim bilir grup sohbetleri için WhatsApp ve benzerlerinin sağlamış olduğu toplumsal medya uygulamalarını değil, Mesajlar uygulamanızı tercih ediyorsunuz. Bu tamamen iyi fakat kalabalıklaştığında, varlıklı bir ileti dizisinden yalnızca bir mesaja cevap vermek için aynı kabiliyete haiz olmalısınız.

Bilin bakalım ne oldu – iPhone, yanıtlamak istediğiniz mesaja dokunup basılı tutarak bunu yapmanızı sağlar.

Aslına bakarsak, eyleminiz, “Yanıtla”yı seçmeniz ve peşinden yazmanız ihtiyaç duyulan kısa bir menüyü tetikleyecektir! Bu, siz ve o şahıs içinde yeni bir bildiri dizisini soracaktır.

Müziğiniz için bir zamanlayıcı ayarlayın

Duş alırken yada toz alırken müzik dinliyorsanız ve belirli bir süre sonrasında çalma listesini durdurmak istiyorsanız, iyi haber – Apple bunu yapmanıza izin veriyor.

İster emin olun ister inanmayın, bu tercihi ayarlamak için mahalli Müzik uygulamanıza yada Spotify’a değil, Saat uygulamasındaki Zamanlayıcınıza girmeniz gerekir.

Ona git, seç Zamanlayıcı Bittiğinde, denetim et Oynatmayı durdur kutu ve sonrasında Ayarlamak. iPhone’unuzun müzik çalmayı otomatikman durduracağı süreyi tam olarak ayarlamanız istenecektir.

Hesap Makinesi uygulamasında geri al

Hesap Makinesine yanlış bir sayı mı girdiniz? Mesele değil! Uygulamada görünmez bir “geri al” tuşuna basarak bir adım geri gidebilirsiniz. Girilen sayı alanında sola yada sağa kaydırmanız yeterlidir; uygulamanın, girilen son basamağı ortadan kaldırdığını görmüş olacaksınız.

Parolayı unuttuysanız bir iPhone’un kilidini açın

Kim bilir son zamanlarda verilerinizi güvende tutmaya emek vererek iPhone şifrelerinizi ÇOK DEĞİŞTİRDİNİZ yada oldukça karmaşık bir şifreyi düşündünüz, şimdi anımsamak zor. Her iki durumda da iyi haber – şifrenizi hatırlamadan bile iPhone’unuzun kilidini açabilirsiniz.

Öğreticimizi buradan deneyin!

Kişileri iPhone’dan iPhone’a aktarın

elma-lansman-renk-iphones

Yeni bir iPhone satın aldınız ve tüm kişilerinizi kolayca aktarmayı mı umuyorsunuz? Bir yolu var! Aslına bakarsak, birkaç tane var.

Kişilerinizi iPhone’dan iPhone’a aktarmanın tüm ihtimaller içinde yollarını bir araya getirdik (önceki şahıs kaybolsa yada tekrardan açılması olanaksız olsa bile). İşte bunların hepsi – sizin için en iyisini bulun!

Aradığınız son numarayı aramak için bir tuşa basın

iPhone’unuz o denli akıllıdır ki, aradığınız son numarayı bilir… ve yalnızca Son Kullanılanlar listenizi güncel tutmak için değil. Bir düğmeye dokunarak aradığınız son kişiyi süratli bir halde aramanıza destek olabilir – yeşil, birini arayın!

Bir tek tuş takımına gidin, basın ve tuş takımının üstünde şahıs ve numaranın göründüğünü görün.

Flaş bildirimleri alın

Bu kim bilir en iyi gizlenen iPhone sırlarından biridir. Onu ortaya çıkarmaya hazır mısınız? Bu sinir bozucu varsayılan sesi duymak zorunda kalmadan bildirimlerinizle güncel kalmanın bir yolu.

Bunun yerine, iPhone’unuz her yeni ping aldığınızda size bir flaş gönderebilir. Bu özelliği etkinleştirmek için Ayarlar – Erişilebilirlik’e gidin ve Sesli/Görsel’e dokunun. Oradan, “Ikazlar için LED Flaş” seçeneğini değiştirin.

iPhone’da bir telefon görüşmesi kaydedin

Patronunuzla, ailenizle yada öncesiz düşmanınızla yaptığınız son görüşmenin kanıtını saklamak ister misiniz? 🙂 Şimdi, bunu yapabilirsiniz!

Bunu gizlice, özgürce ve hatta iPhone’un kendi yerleşik sesli bildiri seçeneğini kullanarak yapabilirsiniz. Bir telefon görüşmesini iPhone’a kaydetmek için bu yollardan birini deneyin ve iyi mi gittiğini görün!

Grup mesajlarında kişileri etiketleme

Bir grup mesajında ​​yalnızca bir kişiye cevap vererek yeni bir mevzu oluşturabilirsiniz, hem de bir grup mesajında ​​bir arkadaşınızı etiketleyebilirsiniz.

Belirli bir kişinin dikkatini çekmek istediğinizde, @ simgesini ve peşinden adını yazın. Boşluk çubuğuna dokunun yada bir noktalama işareti koyun; yalnızca kişinin adı duracak şekilde @ simgesi kaybolacaktır.

O şahıs ne alacak? Onları iletilen mesaja karşı daha dikkatli hale getirecek dijital bir dürtme.

Kullanılmayan uygulamaları gizle

Yeni uygulamaları denemeyi seviyorsunuz, sadece birkaç gün sonrasında nadiren kullanmaya devam ediyorsunuz. Bu tarz şeyleri silmek istediğinizden güvenli değilseniz sadece Evinizde yer kaplamasını istemiyorsanız, bu tarz şeyleri gizleyebilirsiniz.

Iyi mi? Kısa bir menü görünene kadar bir uygulamaya dokunun ve basılı tutun. Oradan seçin Ana Ekrandan Kaldır ve uygulama, Uygulama Kitaplığında kaybolacaktır.

Bir internet sayfasını süratli bir halde başlatın

Bir internet sayfası URL’sini yazıp ona erişmek oldukça vakit almaz, sadece telefonunuzda geçirdiğiniz zamandan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, bu iPhone hilesine göz atın!

iPhone tarayıcınızda web sitesinin adresinin ilk bölümünü yazın ve peşinden klavyeden nokta simgesini basılı tutun. .com, .net, ek olarak .edu ve .gov şeklinde URL sonlarının bir listesini getirdiğini görmüş olacaksınız.

Uygulamada e-posta eklerini düzenleyin

Dosyalar’da yada Mac’inizde düzenlemek suretiyle bir e-posta ekini kaydetmek yerine, direkt Posta uygulamasından metin, imza ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz. Açmak için alınan PDF’ye tıklayın ve “+” simgesini arayın. Buldun mu? Şimdi, yukarıdakilerin tümünü eklemek için ona dokunun. Ekte yazmak ister misiniz? Kalem simgesini arayın ve çılgına dönün!

Elinizde başka iPhone ipuçları ve püf noktaları var mı? Aşağıdaki yorumlarda bizimle paylaşın!

Web sitemize abone olun ve teknolojideki son olarak haberlerden haberdar olun.