Acun Ilıcalı: Her şey fair olsun, yabancı hakem getirilsin

Türk futbolunda itimat problemi bulunduğunu dile getiren iş insanı Acun Ilıcalı, “Hiçbir takımın hakkı yenmesin isterim. Bu itimat kaybolduysa o vakit yabancı hakem getireceksiniz.” dedi.

Abone ol

Meşhur televizyoncu Acun Ilıcalı, TV100 ekranlarında gösterilen Gazeteci Candaş Tolga Işık’ın sunmuş olduğu “Azca Ilkin Konuştum”a konuk olarak katıldı.

İngiltere takımlarından Championship Lig’inde yer edinen Hull City’nin sahibi de olan Ilıcalı, Türk futbolu ile ilgili de yorumlarda bulunmuş oldu.

Türk futbolunda büyük maçlarda yabancı hakemin koşul bulunduğunu dile getiren Acun Ilıcalı şu cümleleri kurdu:

“Futbol üstüne bir kaos yaşanıyor”

“Biz futbolu niye buralara getirdik anlamıyorum. Futbol üstüne bir kaos yaşanıyor ve niçin oluyor anlamıyorum. Yunanistan’da bizimle aynı durumda adamlar bir çözüm bulmuşlar. Sahada bir Danimarkalı geziyor. ‘Bu kim?’ dedim. ‘Hakem’ dediler. Bunu da tavsiye ediyorum. Adamlar, büyük takımların maçına yabancı hakem getiriyorlar.”

“Hiçbir takımın hakkı yenilsin istemem, itimat kaybolduysa yabancı hakem getireceksiniz”

Bunu acil tavsiye ediyorum. Elimden geldiğince de dile getireceğim. Ben Fenerbahçeliyim. Fenerbahçe haksız gol atıyorsa, aşırı rahatsız olurum. Ben hiçbir takımın hakkı yenmesin isterim. Bu itimat kaybolduysa o vakit hakem getireceksiniz.” şeklinde konuştu.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy