Adem Metan “açlık”la sınandığımı yazmış, “Parayla terbiye etmek istiyorlar” dese daha doğru olurdu

Adem Metan twitter hesabından “açlık”la sınandığımı yazmış. Rızık veren Tanrı, o yüzden bana bu şekilde bir ceza vermek daha doğrusu beni açlığa mahkum etmek kimsenin haddi değil!

Adem Metan benim için “Hadi Özışık’ı parayla terbiye etmek isteyenler var” dese daha doğru bir ifade kullanmış olurdu. Adem’in iyi niyetinden şüphem yok, bilmiş olduğu ve üzülmüş olduğu bir mevzuyu “açlıkla sınama” sözleriyle dile getirmiş.

Bu yeni değil.
Senelerdir haksızlıklarla boğuşuyorum.
Kimileri yaşadığımız sıkıntıların Sedat Peker kaynaklı bulunduğunu söylüyor. Şu demek oluyor ki Sedat Peker‘le yaptığım görüşmeden sonrasında “ekonomik engelleme”ya doğal olarak tutulmadım; Süleyman Asil ile arkadaşlığımızdan dolayı senelerdir “parayla terbiye” muamelesiyle karşı karşıyayım. “Sedat Peker vakası” İnternethaber Gösterim Grubu‘na uygulanan “reklam ambargosu”nun bahanesi oldu. Uzun senelerden beri “gizli saklı bir el” bizi boğmaya, yok etmeye çalışıyor. O “gizli saklı eller”e en başından beri boyun eğmedim diye, “parayla terbiye” etmeye çalıştılar, bugün bile vazgeçmiş değiller.

Üç kuruş için eğileceğimi, köle olmayı kabul edeceğimi zanneden o “gizli saklı eller” reklam ajanslarına baskı yaparak İnternethaber Gösterim Grubu‘nu “kara sıralama”ye aldırdılar. Azca ilkin de ifade ettim; yeni değil senelerdir “yönerge” alan ajansların kapıları bizlere kapalı. Aslına bakarsak ajanslar demek doğru değil, bir tek bir ajans almış olduğu talimatı harfiyen uyguluyor ve 60 kişinin istihdam edilmiş olduğu İnternethaber’i her defasında yok sayıyor, sıralama dışı bırakıyor. Bunun nedenini sorduğumuzda, “şirket bu şekilde istedi” yalanına sığınıyorlar haya etmeden.

Zor günler yaşadığımız doğru fakat “aç” ve “açıkta” değiliz Tanrı’a şükür. Her şeye karşın meydana getirilen kahpeliğe karşı direniyorum ve bu can bu bedende olduğu sürece namerde muhtaç olmadan direneceğim. Öyleki kolay pes etmek yok benim kitabımda, tek başıma kalsam bile doğru bildiğim yolda yüreyeceğim. İnandığım değerlerden asla vazgeçmeyeceğim, iti köpeği istediği şeklinde havlasın, isteyen istediği şeklinde baskısını yapsın, isteyen istediği şeklinde almış olduğu direktifle 60 emekçinin “kul hakkı”na razı olsun… ben ayaktayım ayakta kalmaya devam edeceğim. 

“Köle” olmamak adına, her türlü zorlukla mücadele etmeye razıyım!

Kimin dost, kimin düşman, kimin “dost şeklinde” görünüp arkamızdan “düşmanlık” yaptığını bu zamanda gördüm ve yaşadım. Ben bu sürece “sınav” olarak bakıyorum. Her türlü “sınav”a doğal olarak tutulduktan sonrasında bu sürecin geçeceğini, değişeceğini biliyorum. O yüzden buradan Adem Metan kardeşime sesleniyorum; aklın bende kalmasın kardeşim, ferah tut yüreğini. Rızık veren Tanrı’tır. O’ndan başka asla kimsenin önünde eğilmedim, eğilmeyeceğim. Niçin biliyor musun Adem? Yanımda yöremde senin şeklinde temiz yüreği olan oldukça “insan” var bu sebeple. İlk günden itibaren “sağlığına dikkat et” diyen oldukça hususi dostlarım var. Annemin duası var arkamda, Nazlı’m var, Mevsim Naz 🙂 var… Yeni bebek Mila var, öz kısımdan ayırmadığım Büşra, Rıdvan ve Mustafam var… İnternethaber ailesinin tamamı dimdik duruyor arkamda. 

Yalnız değilim şu demek oluyor ki!

Bu zorlukları hep beraber aşacağız Tanrı’ın izniyle.
Sen asla merak etme Adem kardeşim!

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy