Adilabad’da toplumsal medya paylaşımındaki gerginlik sonrası durum denetim altına alındı


Yayınlanma: Güncellenme Zamanı – 10:51, Paz – 12 Haziran 22

Fotoğraf: ANI

Adıyaman: Adilabad’da cumartesi gecesi bir gencin bir dine hakaret etmiş olduğu iddia edilen toplumsal medya paylaşımının peşinden gerilim terfi etti. Polis genci gözaltına alıp kilit altına alırken, eylemciler tedbir almak için karakol önünde toplandı.

Çarpıcı söz atan genç polisle çatıştı, karakola taşlar fırlattı, bu da bir lathicharge’a yol açtı. Polis, şu anda durumun denetim altında bulunduğunu bildirdi.

Bazı kişilerin bir gence WhatsApp’ta dinlerine hakaret eden küfürlü bir video yayınlamakla suçlayarak saldırmasıyla mesele çıktı. Bazı mahalli halk, durumla ilgili olarak polisi aradı ve derhal polis harekete geçerek şahsı gözaltına aldı.

Sadece oldukça sayıda şahıs, kişi hakkında işlem yapılması talebiyle Adilabad I ilçesi polis karakoluna akın etti.

Ayrıca, Polis Müfettişi D Uday Kumar karakola gelmiş olarak, gence karşı sert tedbir alınacağı mevzusunda güvence verdi. Bazı protestocular, karakola taş atılırken bile polislerle itişip kakışarak polisin güç kullanmasına niçin oldu.

Uday Kumar basın mensuplarına, söz mevzusu kişinin aslına bakarsan tutuklandığını ve taş atmaya düşkün olanlar hakkında dava açılacağını söylemiş oldu. Mahalli halkı söylentilere güvenmemeye ve toplumsal medya platformlarında kışkırtıcı mesajlar yaymaya çağırdı.


Artık şu adreslerden özenle seçilmiş hikayeler alabilirsiniz: Bugün Telangana üstünde Telgraf Her gün. Abone olmak için bağlantıya tıklayın.

Telangana Today Feysbuk sayfasını izlemek için tıklayın ve heyecan .


Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy