Android için kesinlikle bilmenizde fayda olacak 5 WhatsApp ipucu ve püf noktası


WhatsApp, Hindistan’daki en popüler mesajlaşma uygulamalarından biridir ve SMS’in yerini alarak SMS’i yalnızca OTP, bildirimler ve spam mesajları için bırakmıştır. Kullanıcı deneyimini daha iyi hale getirmek için mesajlaşma uygulaması sık sık yeni özellikler eklemeye devam ediyor ve hepsini görmemiş olma ihtimaliniz yüksek. İlginç bulabileceğiniz beş gizli saklı WhatsApp hususi durumunu listeliyoruz.

WhatsApp Android beta sürümü 2.19.297, yeni Açık, Karanlık Açılış Ekranları ekliyor

1. Galerideki fotoğrafları ve videoları belirli WhatsApp sohbetlerinden gizleyin

WhatsApp sohbetinizde minimum bir grup yada bir dost var, bu da telefonunuzda fotoğraf yada video şeklinde sakıncalı bir içerik deposu haline geliyor. Galerinizi her açtığınızda, sizi kamusal alanda utandırabilecek yeni bir şey var.

Her neyse ki WhatsApp, belirli bir grup yada bir şahıs tarafınca gönderilen galerideki fotoğrafları ve videoları gizleme seçeneği sunar. Bir sohbete gidin > grup/şahıs adına dokunun > Medya Görünürlüğü’ne dokunun > “Hayır”a dokunun.

Ekspres Premium’un En İyisi
Ödül
Delhi Gizli Bilgisi: 75 için ZorlaÖdül
Bir BPO, indirimli Air India biletleri ve ödenmemiş aidatlar: 'Raket' çözülüyor...Ödül
İşe alım için yeni Görev Turu muhtemelen bugünÖdül

Bilhassa, yöntem belirli bir gruptan/kişiden medyayı göstermeyi durduracak, sadece aslına bakarsanız mevcud medyayı gizlemeyecektir. Yalnızca o gruptan/kişiden gelecek müzikler, fotoğraflar ve videolar için çalışır.

Tamilce Okuyun | Bengalce oku

2. Belirli bir WhatsApp grubundan yada kişiden resimleri yada videoları silin

WhatsApp, uygulaması üstünden gönderilen medyayı silme seçeneği sunar. Her şahıs ve grup sohbeti için WhatsApp üstünden tek tek gönderip alabileceğiniz metin mesajlarını, çıkartmaları, GIF’leri ve öteki her şeyi silmeyi seçebilirsiniz. Depolama kapasitesini temizlemek için WhatsApp Ayarları > Veri ve depolama kullanımı > Depolama kullanımı kısmına gidebilirsiniz.

whatsapp, whatsapp ipuçları ve püf noktaları, whatsapp hileleri Beşte Adım 1, Adım 2 ve Adım 3.

Medya boyutunun azalan sırasına bakılırsa dizilmiş sohbetleri görmüş olacaksınız. Bir kişiye/gruba dokunduğunuzda, medya dosyaları için kullanılan depolama kapasitesini gösterecektir. Altta “Yer aç” seçeneği var. Neyi sileceğinizi ve neyi tutacağınızı seçebilmeniz için her kategori için onay kutularını etkinleştirir.

whatsapp, whatsapp ipuçları ve püf noktaları, whatsapp hileleri Depolama kapasitesini boşaltmak için 4. Adım ve 5. Adım.

3. WhatsApp tarafınca kullanılan verileri sınırlayın

WhatsApp, kullandığı verileri kısıtlamak için yerleşik bir seçeneğe haizdir. WhatsApp Ayarları > Veri ve depolama kullanımı’na gidin. Otomatikman ne tür medya indirmek istediğinizi seçebilirsiniz. Mobil veri kullanırken, Wi-Fi’ye bağlıyken yada dolaşımdayken uygulama için değişik izinler ayarlayabilirsiniz. Üçünden herhangi birine dokunduğunuzda, otomatik indirmeye izin vermek istediğiniz medyayı (fotoğraflar, ses, videolar ve belgeler) seçme seçeneği sunulur.

4. Canlı Konumu 8 saat süresince paylaşın

WhatsApp’ta konum paylaşmak oldukça kolaydır ve mesajlaşma uygulaması, kişilerinizle canlı konumu paylaşma seçeneği de sunar. Sohbete gidin > eke dokunun > konum seçin. Ekranda “Canlı konumu paylaş” seçeneğini ve yalnızca mevcut konumu gönderme seçeneğini görmüş olacaksınız. Canlı konum paylaşımını seçtiğinizde size üç seçenek sunar: 15 dakika, 1 saat ve 8 saat. Konumunuzu paylaşırken bir yorum da ekleyebilirsiniz.

whatsapp, whatsapp ipuçları ve püf noktaları, whatsapp hileleri WhatsApp’ta canlı konum iyi mi paylaşılır?

5. PC ve telefon içinde dosya aktarımı

PC ve telefonunuz içinde dosya indirmek için WhatsApp’ı da kullanabilirsiniz. PC’de WhatsApp Web’i açmanız ve telefonunuzdaki WhatsApp içinden QR kodunu tarayarak telefonunuzu senkronize etmeniz gerekiyor. Artık sohbete gönderdiğiniz yada göndereceğiniz medyayı PC’de görebileceksiniz. Tüm dosyalar PC üstünden indirmek için bir tek bir tık ötede ve tam tersi.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy