Android ve iOS kullanıcıları için dört yeni özellik mevcut

0

[ad_1]

WhatsApp, kullanıcılara daha iyi bir edinim sunmak için uygulamasına yeni özellikler ekliyor. Feysbuk’un sahibi olduğu bir Ödeme Arka Planları özelliği ekledi. Mesajlaşma hizmeti, iOS kullanıcılarının söyleşi geçmişini bir Android telefona aktarmasına olanak tanıyan bir özelliği daha kullanıma sundu. WhatsApp artık kaybolan fotoğrafları göndermenize ve aramalara tekrardan katılmanıza bile izin veriyor. Yeni özellikler hakkında daha çok data edinmek için okumaya devam edin.

Ödeme Arka Planları

WhatsApp, Hindistan’daki kullananların mesajlaşma uygulaması vesilesiyle arkadaşlarına ve ailelerine para gönderirken artık Ödeme Arka Planları ekleyebileceğini duyurdu. WhatsApp, bu özelliğin Hindistan için tasarlandığını ve insanların para göndermenin yanı sıra bir duyguyu kolayca iletmesine destek bulunduğunu söylüyor.

“Bu özellik güncellemesinin temel fikri, dostlar ve aile para alışverişinde bulunduğunda bir ifade unsuru ilave ederek hem gönderici hem de alıcı için daha kişiselleştirilmiş bir edinim yaratmaktır. Yemekten sonrasında hesabı bölen dostlar, sevginizin bir simgesi olarak yakın ve sevdiklerinize para göndermek ya da Rakshabandhan vesilesiyle kız kardeşinize armağan vermek olsun, ödeme geçmişi para göndermeyi kişiselleştirir ve her ödemenin arkasındaki hikayeyi canlandırır. şirket dedi.

iOS beta, söyleşi geçmişi aktarma özelliği alıyor

WhatsApp, iOS kullanıcıları için söyleşi geçmişi hususi durumunu de yayınladı. WaBetaBilgi 2.21.160.16 iOS beta sürümünü kullananların bu özelliği görebileceğini bildirdi. Bunu Ayarlar kısmı > Sohbetler bölümünde bulabilirsiniz. Burada “Sohbetleri Android’e taşı” seçeneği var. XDA Geliştiricileri Lightning – USB-C kablosu kullanarak WhatsApp verilerini bir iPhone’dan bir telefona aktarabileceğini bildirdi.

Ekspres Premium’un En İyisi

Ödül
Gecikme cezaları, haftalık maaş kesintileri: Hayat 10 dakikalığına daha riskli hale geliyor...Ödül
Pazar Profili: Baba, oğul ve 'kutsal giysiler'Ödül
Tavleen Singh yazıyor: Hindistan seçmeliÖdül

WhatsApp’ın hemen hemen Android kullanıcıları için söyleşi geçmişi aktarma hususi durumunu kullanıma sunmadığını belirtmek önemlidir. Şu anda bir tek Samsung Galaxy Z Fold 3 yada Galaxy Z Flip 3 kullananlar bu özelliği kullanabilir. Kullanıcılar, mobil işletim sistemlerini değiştirmeyi seçerlerse sesli notlarını, fotoğraflarını ve konuşmalarını taşıyabilecekler.

Bir Kez Görüntüle özelliği

WhatsApp kısa süre ilkin uygulamanın emin sürümüne kaybolan fotoğraflar hususi durumunu ekledi. Şu demek oluyor ki, hemen hemen denemediyseniz, şimdi denetim edebilirsiniz. WhatsApp bu özelliği “Bir Kez Görüntüle” olarak adlandırıyor. Bu özelliği kullanarak bir fotoğraf gönderdiğinizde, alıcı onu açıp sohbetten ayrıldığında fotoğraf kaybolacaktır. Sadece, bir kez görüntülenen fotoğraf yada video göndermek istediğiniz her seferde Bir Kez Görüntüleme medyasını seçmeniz gerekecektir.

Bu özelliği kullanmak için WhatsApp’ı açmanız ve ek simgesine dokunmanız yeterlidir. Peşinden Galeri’ye gidin ve kişinize göndermek istediğiniz fotoğrafı yada videoyu seçin. Seçtikten sonrasında, ‘Altyazı ekle’ çubuğunda saate benzer bir simge görmüş olacaksınız, Bir Kez Görüntüle hususi durumunu etkinleştirmek için üstüne dokunmanız yeterlidir. Etkinleştirdiğinizde, uygulama “Fotoğraf Bir Kez Görüntüleme olarak ayarlandı” yazan bir bildiri gösterecektir. Hemen sonra arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize kaybolan fotoğrafları gönderebilirsiniz.

Çağrılara tekrardan katıl

WhatsApp artık kapatmak zorunda kaldığınız yada kaçırmış olabileceğiniz herhangi bir aramaya tekrardan katılmanıza bile izin veriyor. Birleştirilebilir aramalar özelliği, kişilerin, uygulamanın ‘Aramalar’ sekmesine giderek, mümkün olduğunda grup aramalarına katılmasını mümkün kılar.

Leave A Reply