Android’de WhatsApp: WhatsApp’ta depolama kapasitesini iyi mi boşaltacağınızı öğrenin

0

[ad_1]

Android kullanıcısıysanız ve WhatsApp’ta depolama kapasitesi boşaltmak istiyorsanız, izlemeniz ihtiyaç duyulan adımlar burada.

Telefon depolama, sorunsuz çalışmasını sağlamak ve mühim bir şey indirirken herhangi bir acil durumla karşılaşmamak için günlük olarak ilgilenmeniz ihtiyaç duyulan bir şeydir. Telefonunuza daha çok fotoğraf, video, dosya vb. kaydetme alışkanlığı, telefon kullanıcısının oldukça proaktif bir duruş sergilemesini gerektirir.. Telefonunuzda bulunan her şey belirli bir yer kaplar ve devamlı oldukça sınırı olan miktarlar vardır. kullanmanız için özgür bırakıldı. En popüler mesajlaşma uygulamalarından kabul edilen WhatsApp bile telefonunuzda oldukça yer kaplıyor. Bu yüzden, telefonunuzun depolama problemlerine dikkat etmiyorsanız ve düşük depolama kapasitesi sebebiyle telefonunuz gecikiyorsa, WhatsApp’ta depolama kapasitesini boşaltmayı deneyebilirsiniz. Evet, WhatsApp’ın cihazınızda ne kadar yer kapladığını görebilir ve öğeleri silerek depolama kapasitesini boşaltabilirsiniz.

WhatsApp tarafınca sağlanan bilgilere bakılırsa, cihazınızdaki kullanılabilir depolama miktarı tehlikeli sonuç düzeyde düşük seviyelere ulaşırsa WhatsApp muntazam çalışmayabilir. Bu şekilde bir durumda WhatsApp, uygulamayı kullanmaya devam etmek için sizden yer açmanızı isteyebilir. Ek olarak kullanmadığınız uygulamaları yada telefonunuzda kayıtlı büyük videoları, fotoğrafları yada dosyaları silerek de yer açabilirsiniz. Ek olarak Okuyun: Fotoğraflar: WhatsApp sohbetinizi gizlemek mi istiyorsunuz? Buradaki adımları deneyin

WhatsApp’ın cihazınızda ne kadar yer kapladığını iyi mi bileceksiniz? Bir Android kullanıcısıysanız, depolama kapasitesini görüntülemek için telefonunuzda WhatsApp’ı açmanız, peşinden SOHBETLER sekmesinde Öteki seçenekler’e dokunun ve Ayarlar’a gidin. Sonrasında Depolama ve veriler’e ve peşinden Depolamayı yönet’e dokunmanız gerekir. WhatsApp medyası ve Uygulamaları ve öteki öğelerin cihazınızda kapladığı alan miktarı ekranın üst kısmında görüntülenir. Ek olarak Okuyun: WhatsApp İpuçları ve Püf Noktaları: WhatsApp söyleşi duvar kağıdı iyi mi değiştirilir

Android’de WhatsApp: Öğeleri inceleyin ve silin

Büyük yada birçok kez iletilen öğeleri silerek depolama alanında yer açabilirsiniz. Ek olarak söyleşi başına öğeleri silebilirsiniz. Öğeleri şu şekilde gözden geçirebilirsiniz:

1. SOHBETLER sekmesinde, Öteki seçenekler > Ayarlar’a dokunun.

2. Depolama ve veriler > Depolamayı yönet’e dokunun.

3. Birçok kez Yönlendirildi’ye dokunun, 5 MB’den büyük yada belirli bir söyleşi seçin.

4. En Yeni, En Eski yada En Büyük’e bakılırsa sıralamak için sıralama simgesine dokunabilirsiniz. Öğenin dosya boyutu, öğenin üst köşesinde görüntülenir.

5. İncelemek için bir öğeye dokunun. Ek olarak öğenin hangi sohbetten geldiğini ve ne süre gönderildiğini de görüntüleyebilirsiniz: Öteki > Sohbette göster’e dokunun. Öğeye yıldız ekleme yada yıldızını kaldırma: Yıldızla yada Yıldızı Kaldır’a dokunun.

Ürünleri sil

Bir öğeyi silmeyi seçerseniz, WhatsApp medyanızdan silinecektir. Silinen öğeler gene de cihazınızda kayıtlı olabilir. Bir öğenin birden fazla kopyasına sahipseniz, yer açmak için tüm kopyaları da silmeniz gerekir.

Leave A Reply