Apple’ın ciddi anlamda reklamını yapması ihtiyaç duyulan iPhone TRICKS! Bu 6 ipucu İNANILMAZ


iPhone’unuzu kullanmayı oldukça daha kolay hale getirebilecek iPhone hileleri. Apple, iOS’unda birçok akıllı özellik barındırıyor.

Kıymetli mülkünüzden en iyi şekilde yararlanmak için iPhone hileleri: İnsanlar çoğu zaman, üretkenlik ve püf noktaları söz mevzusu olduğunda Android telefonların yerini hiçbir şeyin alamayacağını söyler ve iPhone bir çok süre birçok özelliği kaçırılmış olduğu için alaya alınır. Sadece, tam olarak yüzeyde görünmüş olduğu benzer biçimde değildir. Apple her yıl iOS’u yeni özelliklerle günceller ve yenilerinin reklamını dünyanın her yerinde yapar, eskiler ise kolayca unutulur. Ve bu unutulanlardan bazıları kıymetli taşlardır.

Bundan dolayı, iPhone deneyiminizi bir adım öteye taşıyabilecek en garip olanlardan bazılarını gündeme getirmeye karar verdik. Ve bunlar, düzinelerce iOS ayarı katmanının altına gizlenmiş bazı mükemmel özellikler. Apple’ın bunların hiçbir yerde reklamını yapmaması oldukça yazık, bundan dolayı bunlar iPhone’unuzu günlük olarak kullanma şeklinizi değiştirebilir.

Yaşamı kolaylaştıran iPhone hileleri

Aramayı Sessize almayın, HOLD’a alın

Evet, mikrofonunuzu sessize almak yerine devam eden bir aramayı Beklemeye alabilirsiniz. Arayan kimliği ekranında, yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey “Sessiz” düğmesine uzun basmak ve aramanız Bekletilecektir. Bu şekilde ne siz ne de arayan şahıs birbirinizi duyamaz.

Bir lazer gösterisi ile “Merhaba” gönderin

Evet, rahat “Merhaba” ile bir lazer gösterisi gönderebilirsiniz. Yada kısa mesajlarınızı neşelendirmek için birkaç hususi efekt arasından seçim yapabilirsiniz. Sadece bu, yalnızca birine bir iMessage gönderiyorsanız (mavi balon mesajları) mümkündür. Metninizi kutuya yazın ve gönder düğmesine uzun basın. Bir efekt penceresi açılacak ve birkaç şık efekt arasından seçim yapabilirsiniz.

Belgeleri tara

Pek oldukça şahıs bunu bilmiyor fakat belgeleri tarayabilir ve dijital bir dosya oluşturabilirsiniz! Dosyaları ve peşinden taramayı kaydetmek istediğiniz klasörü açın. Sağ üstteki menü düğmesini seçin ve “Belgeyi tara” seçeneğini seçin. Kamera açıldığında, belgeye doğrultun ve otomatikman fotoğraf çekecektir. Peşinden köşeleri ayarlayabilir ve işiniz bittiğinde dosyayı kaydedip adlandırabilirsiniz. Bunu Notes uygulamasından da yapabilirsiniz.

Her yerde her şeyi arayın

İOS’taki Spotlight özelliği de mükemmel. Ana ekranda aşağı kaydırın ve aramak istediğiniz herhangi bir şeyi yazın. Bir Google arama terimi yada bir dosya adı yada birinin kişisi olsun, hepsi burada gösterilecektir.

Dünyadan metin kopyalayın

Evet, latife değil. Yalnız kamerayı açın ve bir tabelanın yada önünüzdeki herhangi bir şeyin fotoğrafını çekin. Alındıktan sonrasında metne dokunun ve kopyalama seçeneğini görmüş olacaksınız. Kameranın algıladığı metnin üstünde sarı bir kutu gösterdiğini de görebilirsiniz ve bitişikteki sarı düğmeye dokunmak metni sonrasında da kopyalamanıza müsaade edecektir. Kolay!

Geri Dokunma

Belirli işlevleri yapmak için iPhone’unuzun arkasına dokunabilirsiniz – bir tür kısayol düğmesi benzer biçimde. Ayarlar > Erişilebilirlik > Dokunma > Geri Dokunma bölümünden etkinleştirmeniz gerekir. Kullanılabilir işlevler sınırlıdır, sadece ekran görüntüsü alma yada iPhone’unuzu kilitleme yada daha fazlası benzer biçimde rahat şeylerde destek olabilirler.

Metin İmleci

Yazarken oldukça fazla yazım hatası yapıyorsanız ve imleci yanlış kelimelerin üstüne yerleştirmeyi zor buluyorsanız, bu sizin çözümünüzdür. Boşluk çubuğuna uzun dokunun ve imleç çevresinde istediğiniz herhangi bir konuma rahatça hareket edebilirsiniz. Bu özellik iPad’de de mevcuttur.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy