Araç sahipleri neye uğradığını şaşırdı tam 105 araç birden… Otoparkta şok eden olan

İstanbul Zeytinburnu’nda kayyumun otoparkında yaşanan olay, görenleri vazgeçirdi. 1.5 yıl önce bağlantı kurduğu aracını otoparktan almaya giden iki sürücü, araçlarının otoparkta olmadığını öğrenince büyük şaşkınlık yaşadı. Güvenle nefes alan sürücüler, araçlarının hurdaya döndüğünü veya satıldığını öğrenince ikinci bir şok yaşadı.

abone

Kayyumun otoparkı bu skandallarla dolu. Araçlarını almaya giden sürücüler, kayıp tutanağı ile polise başvuruyor. Jandarmaya ulaşan şikayetlere göre, emanet firmasına ait otoparklardan 105 aracın kaybolduğu öğrenildi. İşte şoke eden skandalın detayları…

Sabah’ta yer alan haberlere göre; İstanbul Zeytinburnu’nda aracını teslim almak için kayyumun otoparkına giden iki sürücü, araçlarının otoparkta olmadığını öğrenince şok oldu. 2 aydır otoparkta araç arayan iki sürücü, karakola gittiklerinde daha ilginç bir olayla karşılaştı.

Dekorasyon ve tadilat işleri yapan evli ve 3 çocuk babası 56 yaşındaki Bayram Erol’un şikayeti üzerine Erol’un 34 VA… plakalı otomobiline yaklaşık 10 bin lira borç bağlandı. 2 yıl önce. Bayram Erol, iki ay önce Maliye Bakanlığı’na olan borcun tamamını ödeyerek aracını kayyumun otoparkından almak istedi.

Trafik şubeden kadın polis memuru, Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gitmekte olan Bayram Erol’a, “Git kayyumun otoparkından al” dedi. Bayram Erol otoparka gittiğinde görevli, “Böyle bir aracımız yok” diye yanıt verdi. Bayram Erol daha sonra tekrar Zeytinburnu Emniyet Müdürlüğü’ne gitti.

Karakoldaki polis memuru ‘Sizinle birlikte toplam 105 araç kayboldu. Bu araçlar bulunsun diye mahkemeye verdik’ deyince ben de ‘Şimdi ne olacak?’ dedim. araç benim adıma polis ‘bilgim yok bekleyeceksin’ dedi ben de ‘bunu mahkemeye götürmeniz gerekiyor mu’ dedim. Diye sordum.

‘Verdik. İkinci kez vermeye gerek yok”

Polis bu kez bana ‘Verdik’ dedi. “İkinci kez vermeye gerek yok” dedi. Şimdi bu araçlara ne oldu? Tekrar sorulduğunda polis, “İnceliyoruz. Ya yırtmışlar ya da satmışlar” cevabını verdi. Mahallede park yeri aradığını ancak aracını bulamadığını sözlerine ekleyen Bayram Erol, “Aracım 2009 model ve yaklaşık değeri 200 bin liraydı.”

iki aydır arıyorum

Aynı mahallede oturan ve 3 çocuk babası olan Selami Şengelir’in (68) aracı, yaklaşık 1,5 yıl önce trafik kontrolünde durduruldu. Boya ve dekorasyon işleri yapan Şengelir, arabasının incelenmesinin ardından kayyumun otoparkına çekildi. 34 GT plakalı aracın muayene ücretini ödeyip yeni teknik muayene yaptırmak isteyen Selami Şengelir, otoparka gittiğinde aracının kayıp olduğunu gördü.

Şengelir, yaşadıklarını şöyle anlattı: “Arabam 1990 model ve fiyatı 100 bin lira civarında. Aracımı kayyumun otoparkına çekip borcumu ödeyip yeni bir teknik muayene yaptırmak istedim. O sırada Bayram Erol yanıma gelerek “Benim de arabam yok. “Ziyaret etmediğim otoparklarda dolaşırken arabama bak” dedi. İki aydır hem onun hem de benim arabamı arıyorum.”

30.01.2023 – Malatya’da kayyum otoparklarında bulunan araçların parçalarını çalan çeteye jandarma tarafından operasyon düzenlendi. Gözaltına alınan 5 kişiden 4’ü tutuklandı.

08.25.2022 – Ankara’da borcundan dolayı kayyum otoparkına çekilen aracını kontrol etmeye giden Atakan Küçük isimli vatandaş, emniyete gittiğinde aracının birçok parçasının demonte olduğunu ve enkaz haline geldiğini gördü. durmak.

12.02.2022- Samsun Alaçam’da bulunan kayyum otoparkından 25 adet araç çalındı. HA otoparkının sahibi ile birlikte bir kişi tutuklandı.

21.10.2021 – İstanbul ve Artvin’de araç ihalelerine hile karıştıran park çetesine operasyon düzenlendi. Kartal’da kayyum parkına yapılan baskında ME şebekesi lideri (36) ve 11 zanlı tutuklandı.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy