Araç servisi seçerken tavsiyeler önemlidir

Araç servisi seçerken tavsiyeler önemlidir

Son yıllarda ulaşım hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. Düzenli olarak kontrolleri yapılan ve gerekli kontrollerden geçen araçlarımız hem endişelerimizi gideriyor hem de güvenliğimizi sağlıyor. Dikkatli olursak bazen arabamız arızalanabilir. Bu durumda tamir ve bakım için yetkili bir araç servisinden yardım alıyoruz. Peki, bir araba servisi seçerken nelere dikkat etmelisiniz? Bu konuda size yol gösterecek çok önemli bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

 

Araç servisi seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Tamirciye gitmeden önce birkaç kritere çok dikkat etmek gerekiyor ki tereddüt etmenize gerek yok. Araba dünyasında, tüm araba hizmetleri aynı boyutta değildir. Farklı araba türleri, farklı elektrik ve mekanik bilgi gerektirir. Öncelikle aracınız için doğru hizmeti veya araç sahibini seçtiğinizden emin olmanız gerekir.

Güvenilir servis personeli her zaman hizmetinizde olacaktır. Patron sizi dinler, sorununuzu dinler ve doğru çözümü sunar. En kısa sürede yanıt vereceğiz. Size arabanızla ne yapacağınızı söyler. Sonuçta bu arabanın sahibi sensin ve nasıl değişeceğini bilmeye doğal hakkın var. Kibarca konuşan güvenilir bir tamirci. İlk başta kaba davranan bir usta, işler yolunda gitmezse kolayca gözden kaçabilir. Onunla tartışacak ne enerjin ne de zamanın var. Tüm bu çaba ve para bir anda boşa gidebilir. Örneğin; Ankara BMW servisi güvenilirdir, çalışan ustalar sizi uzaklaştırmaz, arabanızı alıp bekletmezler.

 

Araç servisi seçerken dikkate alınması gereken diğer hususlar

  • Bir araba dükkanına gitmeden veya ziyaretiniz sırasında garanti kapsamı hakkında bilgi edinin ve ileride ortaya çıkabilecek sorunlarla ilgilendiklerinden emin olun.
  • Aracınız garanti kapsamında ise firma servislerine başvurunuz. Bu sayede uygulama sonrasında oluşabilecek herhangi bir hasardan korunmuş olursunuz.
  • Beklenmedik faturalardan kaçınmak, maliyetleri önceden araştırmak ve farklı yerlerden fikir almak. Parça değiştirebilmek dediğiniz gibi tek çözüm değil ve parça tamir edilebilir. Faturayı fiyatın onda birine kadar koyabilirsiniz. İşçilik maliyetleriyle ilgili olarak, kendinize sorun, ne kadar, işin zamanı mı yoksa boyutu mu?
  • Müşteri mutluluğu. Şüphesiz, en güçlü garanti başkalarının deneyimidir. Deneyimlerine güvenin yoksa tamircinizin neler sunabileceği konusunda sorgulanabilirsiniz. Mağaza incelemelerini okuyun, BMW servisi tavsiye eden, bu oto tamirhanesine gitmiş birini tanıyorsanız, fikirlerini sorun. Genel kanı iyiyse ve durumunuza uyuyorsa aracınız için bu hizmeti tercih edebilirsiniz.
  • Oto servisinin kullandığı markalar, aracınıza ekledikleri parçalar ve uygulamada kullandıkları malzemelerin kalitesi yapılan işin kalitesini doğrudan yansıtacaktır. İkinci sınıf ürün kullanılıyorsa, ikinci kez tamirci ücretini ödemeniz gerekir.
  • Servis personeli ile açıkça ilgilenmiyorlarsa konuşun, aradığınız yer burası olmayabilir.
  • Atölyeden araba modelini tamamlamasını isteyin. Oluşturdukları uygulamalar, süreçler, eklenen veya çıkarılan her şey bu belgeye yazılmalıdır. İleride aracınızda oluşabilecek beklenmedik hasarları önlemek için bu belgeye başvurabilirsiniz. Aracınızın arızasının kaynağı aldığınız hizmet ise bunu ispat edebilirsiniz.
  • Sigorta şirketinize danışın. Güvenebileceğiniz kimse yoksa kurumsal lokasyonlarla çalışmak sizin için daha iyi bir seçenek olabilir.
  • Sigortalı veya sigortasız olarak nerede seçeceğinize karar verin. Anlaşmalı lokasyonlarda muayene ücret ve ücretleri firma tarafından, anlaşmasız lokasyonlarda ise sizin ödemeniz gerekmektedir.

Comments are closed.