Avustralya’nın en iyi turtası: Rolling Pin Pies & Cakes tartışmalı kombinasyonla taç kazanmıştır


Fırının kendi yöneticisinden sert eleştiriler alan, sadece jürinin en büyük ödülü vermesini engellemeyen, bölücü bir lezzet kombinasyonu.

Resmi: Rolling Pin Pies & Cakes, müşterilerine Avustralya’nın en iyi pastasını sunarak üst üste üçüncü yıl tacı aldı.

Geçmişte, Victoria fırını, ‘Surf n Turf’ (varlıklı bir sarımsak sosunda tıknaz sığır eti ve karides) ve ‘Kahvaltı’ şeklinde polarize edici lezzetlerle yarışmayı kazanmıştır.

Sadece bu yıl, kalabalıkları memnun etmek için değişik tatlar içeren ağız sulandıran bir kombinasyon yarattılar. Ve vejeteryan.

Mantarlı & Trüflü turta, Avustralya Fırınlama Derneği tarafınca düzenlenen 2022 Avustralya’nın En İyi Pasta & Pastie Yarışması’nda Avustralya’nın en iyi pastası seçildi.

Toprak tonlarında yer mantarı ile aşılanmış ve altın rengi pul pul bir kabuğa sarılmış kremalı bir mantar dolgusu vardır.

Yarışma, fırıncılık endüstrisinin tanınan tek ulusal pasta ve pastie yarışmasıdır. Her yıl bir jüri heyeti, sığır eti, vejetaryen, mantar ve gurme dahil olmak suretiyle bir takım kategoride unlu mamulleri tatmak için üç gün harcıyor.

Bu kategorilerden bir pasta genel kazanan olarak seçilir.

Ocean Grove, Victoria’da bulunan Rolling Pin Pies & Cakes fırınının ek olarak Victoria’da Queenscliff, Leopold ve South Geelong’da vitrinleri vardır.

Melbourne’den yalnız bir buçuk saat uzaklıktaki turta kesinlikle gezi etmeye kıymet.

Turta söz mevzusu olduğunda egzotik bölgelere girmeyi sevmiyorsanız, fırın ek olarak geleneksel dana kıyma, tıknaz biftekli turtalar, gurme ve vejetaryen seçenekler (bir çok hem de ödüllüdür…) kırmızı körili karides turtası ile bu yıl en iyi deniz ürünleri turtası için).

Rolling Pin yöneticisi Nathan Williams, Geelong Reklamverenine, ilk kez bir vejetaryen turtanın ulusal ödülden düştüğüne inandığını ve kendisinin asla bir tane yemesinin pek mümkün olmadığını deklare etti.

Bay Williams Cuma günü gülerek, “Mantarları tutkuyla sevmiyorum” dedi. “Bu pastayı yarattığımda kesinlikle benim için değildi. fakat birçok insanoğlunun mantarları hakikaten sevdiğini biliyorum ve son birkaç yılda yarışmaya kendi kategorisi olarak dahil edildi – bu yüzden daha ilkin onunla oynamış olduğum için tarifi bu sefer hakikaten doğru yapmak istedim. ”

“Bir mantarlı turta için genel ödül verildiği için hala şoktaydık.”

Bu yıl Avustralya’nın en iyi pastie ödülü Cenup Avustralya, Glenelg’deki Orange Spot Bakery’ye gitti.

Ülke çapında 2022 kazananlarının tam listesine buradan göz atabilirsiniz. Niçin bir Aussie seyahati planlamıyor ve eyaletinizdekileri ziyaret etmiyorsunuz?

Bu gönderi ilk olarak Escape’te gösterildi ve izin alınarak tekrardan gösterildi.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy