Bakan Mustafa Varank, zırhlı tank kurtarıcıyı kullandı

Konya Organize Sanayi Bölgesi’nde tarım alet ve ekipmanları üreten fabrikayı ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 48 tonluk kurtarma M4K’yı bir süre sürdü.

abone

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Konya Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret etti.

Bakanlar Varank ve Kurum, bir dizi programa katılmak üzere geldikleri Konya Organize Sanayi Bölgesi’ndeki tarım alet ve ekipmanları üreten fabrikayı ziyaret etti.

Burada yetkililerden bilgi alan Varank ve Kurum, kaza yapan veya arızalanan askeri araçların güvenli bir şekilde kurtarılması ile ilgilenen Kısmi Korumalı Mayın Kurtarıcı M4K’nın üretildiği MPG Makine AŞ’yi ziyaret etti.

Varank ve Kurum, 48 tonluk hurda M4K’yı bir süre burada kullandı.

“Çok güçlü ve yetenekli, gerçekten beğendim”

8×8 arazi ve hava koşullarına dayanıklı platform, bağımsız süspansiyon, patlak lastikler ve uzaktan kumandalı silah sistemi ile donatılan Rescuer’ı değerlendiren Varank, “Çok güçlü, balistik korumalı, çok ağır. 48’lik. tonluk araç Çok güçlü ve yetenekli, çok beğendim” Konya halkına hayırlı olsun. Şu anda ordumuzda kullanılıyor, askerlerimiz için çok faydalı. Bu bir tank ve zırhlı araç taşıyıcısıdır.” dedi.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy