‘Ben Başka Bir Nesildenim’ – Rafael Nadal Hayranlardan Gelen Toplumsal Medya Nefretini Aldatıyor

0

[ad_1]

Rafael Nadal, yalnız teniste değil, tüm spor dünyasında en büyük sporculardan biridir. 2001’de ustalaşmış olan İspanyol sansasyon, turdaki en baskın oyunculardan biri olmaya devam ediyor. Yirmi senelik kariyerinin peşinden 35 yaşındaki oyuncunun sporun en sevilen oyuncularından biri bulunduğunu söylemek yanlış olmaz.

Görkemli bir auraya haiz olan Nadal, toplumsal medya vesilesiyle fanatiklerinden büyük bir sevgi ve kutsama alıyor. Sadece, söylediği şeklinde, her iyi şeyin bir de fena yanı vardır. Fazlaca sayıda hayranın sevgisine karşın, İspanyol bununla beraber toplumsal medya nefretinin de tuzağına düşüyor. Nadal, geçtiğimiz günlerde toplumsal medyada almış olduğu nefretle ilgili bir röportajda cevap verdi.

REKLAMCILIK

Yazı bu reklamın altında devam ediyor

Nadal toplumsal medya nefretini iyi mi ele alıyor?

Nadal’ın toplumsal medya hesaplarına bakıldığında 21 kez Grand Slam şampiyonu olan Nadal’ın fazlaca etken bir toplumsal medya kullanıcısı olmadığı rahatça anlaşılıyor. Nadal, meslektaşlarının aksine, nadiren toplumsal medya hesaplarına içerik yüklerken görülüyor. Daha derine inersek, senelerdir toplumsal medya paylaşımlarının aşağı yukarı oyunuyla ilgili olduğu oldukça açık.

Nadal, kısaltılmış kullanımına karşın, toplumsal medya nefretinin tertipli bir avıdır. Mevcut Dünya No. 5, esas olarak erken turlarda kaybetmesi ve sakatlıklarla mücadelesi sebebiyle alay mevzusu oluyor.

Son zamanlarda, 13 kez Fransa Açık şampiyonu, bu tür nefretin onun üstündeki etkilerinden bahsetti. İspanyol oyuncu, toplumsal medyadan anlayan nesilden olmadığını iddia etti. Netice olarak, bu tür mesajlar aldığını fark etmez.

“Ben başka bir nesildenim. Toplumsal medyada yaşamıyorum. Kimi zaman bir iki fotoğraf koyuyorum fakat bundan fazlası yok. Toplumsal medyadan fena mesajlar alırsam hakikaten bilincinde değilim.”

Sayılara bakıldığında Nadal’ın Instagram’da 14,5 milyon takip edeni bulunuyor. Öte taraftan Twitter’da 15.7 milyon takip edeni var. Nadal’ın Feysbuk’ta da 14 milyon takip edeni var.

REKLAMCILIK

Yazı bu reklamın altında devam ediyor

Fransa Açık’ta Rafael Nadal

Tenis cephesinde, Rafael Nadal şu ​​anda Paris’te, en sevilmiş olduğu turnuva olan Fransa Açık’ta yarışıyor. Stade Roland Garros’un toprak kortlarında 14. şampiyonluğunu gören Nadal, kampanyasına ilk turda Avustralyalı Jordan Thompson’ı yenerek başladı.

Tenis – Fransa Açık – Roland Garros, Paris, Fransa – 27 Mayıs 2022 İspanyol Rafael Nadal, Hollanda’dan Botic Van De Zandschulp ile oynadığı üçüncü tur maçında hareket halinde REUTERS/Pascal Rossignol

Devamında, Fransız oyuncu Corentin Moutet’i geride bıraktı. Büyüleyici bir formda, 26. tohumu yenmeye devam etti. botik kamyonet de Zandschulp üçüncü turda. Gene de set kaybetmemek için Son 16’da. Fransa’daki 14. şampiyonluğuna bir santim daha yaklaşan Nadal, dördüncü turda Kanada’nın yükselen yıldızı Felix Auger Aliassime ile karşılaşacak.

REKLAMCILIK

Yazı bu reklamın altında devam ediyor

Bu hikayeyi izle- Fransa Açık’ta Rafael Nadal ile Novak Djokovic arasındaki epik karşı karşıya gelme

Leave A Reply