Ben bir iç mekan uzmanıyım – işte evinizin ucuz görünmesini elde eden 7 yaygın hata ve dağınıklığı ortadan kaldırmanın en süratli yolu

0

[ad_1]

Son aşama kısıtlı bir bütçeyle en lüks konukları bile etkileyecek lüks, pahalı görünümlü bir ev elde etmeye ÇALIŞMAK kolay iş değildir.

Bilhassa, evimizin görünümünü hakikaten ‘ucuzlaştırabilecek’ yapma tehlikesiyle karşı karşıya olduğumuz oldukça sayıda yaygın hata olduğundan.

6

İç tasarım söz mevzusu olduğunda, uyumlu bir görünüm yaratmak için her ufak detay oldukça önemlidir.Kredi detayları: Getty

Duvarları boyamak için seçtiğiniz renkten satın aldığınız aydınlatma armatürlerine kadar her ufak detayın evinizin genel estetiği üstünde büyük tesiri vardır.

Bu Sabah’ta ve The Home Genie’nin vlog’larında yer edinen iç tasarım uzmanı Georgina Burnett, evinizin boujie’den daha bütçeli görünmesine niçin olabilecek yaygın hataları ortaya koyuyor…

1. kaotik dolaplar

En kıymetli eşyalarınızı her insanın görmesi için sergilemeyi sevseniz de, çekmeceleriniz ağzına kadar doluyken darmadağın oluyorsanız, evinizin hissi üstünde negatif bir tesiri olabilir.

Dağınıklık evinizi kaotik ve ucuz hissettirebilir

6

Dağınıklık evinizi kaotik ve ucuz hissettirebilirKredi detayları: Getty

Georgina şöyleki diyor: “Lüks bir gaff minimalist görünüyor ve yüzeylerde oturan yada dolaplardan ve çekmecelerden dökülen dağınıklık kaosuna haiz değil.

“İyi haber şu ki, bir tek yerinizi daha heybetli göstermekle kalmayıp bununla beraber inç kareyi tekrardan kazandıran ve daha çok alan yanılsaması veren ipuçları ve püf noktaları var.

“Görünüşü elde etmek için, bazı pıhtılarınızdan kurtulmanız gerekecek.

“Düzenleme çabalarınızı stratejik hale getirmek istiyorsunuz – bu bir tek eninde sonunda yine çıkış yolunu bulacak çöpleri saklamakla ilgili değil.”

2. Köşeleri kesmek

Temizlerken nereden başlayacağınızdan güvenli değilseniz, Georgina ‘PAD’ tekniğini kullanmanızı önerir – Önceliklendirme, Değerlendirme ve Son Tarihler.

Diyor ki: “Hangi odaların en oldukça kullanıldığına ve dolayısıyla en acil olduğuna öncelik verin.

“Değerlendirmek dağınıklığınız ‘zayıf noktalarınız’ ve hangi alanların çoğu zaman en dağınık olduğu.

“İşleri çözmek söz mevzusu olduğunda son tarihler her şeydir – her odayı yada alanı sıralamak için günlüğe bir tarih koyun ve bunu doğru şekilde yapmak için kendinize kafi süre verin – devamlı ‘bir köşe kesici dağınıklığa neden olur’ derim.

“Bununla ilgili desteğe ihtiyacın olursa, ‘eski testi’ yap. Nefret ettiğin eski bir eve ilişkin bulunduğunu söylediğin şeyi bıraktığını hayal et. Geri dönerek yalvaracak kadar istiyor musun? Yanıt ‘hayır’ ise, o süre o süre gitmeli!”

Georgina, evinizin bir milyon dolar değerinde görünmesi ve hissettirmesi için ipuçlarını paylaşıyor

6

Georgina, evinizin bir milyon dolar değerinde görünmesi ve hissettirmesi için ipuçlarını paylaşıyorKredi detayları: Matt James

3. ‘Şık’ mobilyalardan daha ‘perişan’

Doğal ki, açık bir alanınız olsa bile, birçok evde temel gereksinimler için bile kafi depolama kapasitesi yoktur.

Sadece eskice bir çekmeceli dolap yada bazı eski kırık raflar, evinizi şık olmaktan oldukça perişan izah edebilir.

Georgina şöyleki diyor: “Bu, çözülmesi pahalı bir mesele benzer biçimde görünebilir, sadece öyleki olması gerekmiyor.

“İkinci el mobilya bugünlerde oldukça ucuza mal oluyor, sadece en modası geçmiş ürün bile ufak bir TLC ile şık görünebilir.

“Gumtree, Feysbuk Marketplace, mahalli hayırseverlik mobilya mağazaları benzer biçimde bölgelere göz atın ve hatta Freecycle.org’da iyi ürünleri bedavaya alabilirsiniz.

“Depolama alanınıza haiz olduğunuzda, onu bir iç mekan dergisine yakışır hale getirmek için çalışabilirsiniz.”

4. Kalabalığı kovuşturmak

İleri dönüşüm, süratli, kolay ve uygun fiyatlı olabilir ve netice, daha ucuz görünen bir ana cadde seçeneğinin aksine, ısmarlama ve benzersiz bir mobilya öğesidir.

Georgina şunları ekliyor: “Pahalı ve ferah görünümlü bir odanın anahtarı, depolama öğelerinin birbirine karışmasıdır.

“Onları duvarlarla aynı renge boyamak, bunu iyi mi başardığınızdır.

“Paklayın, bir çok cilaya yapışacak oldukça yüzeyli bir boya ile boyayın ve peşinden duvarlarınızla aynı renkte birkaç kat yumurta kabuğu ile bitirmiş olun.”

5. Alanınızı boyutlandırmamak

Mobilyanızın boyutunu doğru almak önemlidir

6

Mobilyanızın boyutunu doğru almak önemlidirKredi detayları: Getty

Bir oda için parça satın alırken, alan için doğru boyutu aldığınızdan güvenli olun.

Peluş görünümlü bir ped devamlı bir odanın boyutlarından en iyi şekilde yararlanır, oysa ufak ve sıkışık görünen bir yer ucuz görünecektir.

Georgina şöyleki diyor: “Mobilyaların tıka basa dolu olmadığından ve acayip görünmediğinden güvenli olun.

“Ya muhteşem bir halde uyuyor ya da çevresinde bir özellik haline gelmesi için kafi alan var.

“Girişin karşısındaki duvara da büyük bir ayna yerleştirme hilesini kullanmayı ihmal etmeyin, şundan dolayı bu, odanın dört duvarının ötesinde devam etmiş olduğu yanılsamasını verecektir.

“Ahşap işleri ve tavanları da aynı renge boyarsanız, daha ufak bir oda oldukça daha büyük görünebilir, şundan dolayı gözler başlangıç ​​ve bitiş noktalarına çekilmez.”

6. ‘Daha çok’ düşünmek

Baca göğsünü tek başına duvar kağıdı yapmak, bir odayı daha küçük hissettirebilir

6

Baca göğsünü tek başına duvar kağıdı yapmak, bir odayı daha ufak hissettirebilirKredi detayları: Getty

İnsanların yapabileceği bir öteki hata, mevzu dekor olduğunda ‘daha fazlasıdır’ düşüncesidir – ve devamlı sonunda küstah görünme riski vardır.

Georgina şöyleki diyor: “Fazlaca fazla şey olmasını istemiyorsun.

“Ilk olarak radyatörleri duvarlarla aynı renge boyayarak kamufle edin, böylece ağrıyan parmaklar benzer biçimde dışarı çıkmazlar.

“Piyasada belirli radyatör boyaları var, sadece çoğu zaman ilkin yüzeyi hafifçe zımparalarsanız iyi netice veren yumurta kabuğu kullandım.

“Özellik duvarları eklemek için çaresizseniz yada kendinizi mevcut maksimalist eğilimden koparamıyorsanız, o süre daha yürekli kalıplarınız için uygun bir yuva bulmanız gerekir.

“Mesela, bir çok insan aslen bir odayı daha ufak hissettiren bir baca göğsünü kağıtla kaplar.

“Bacanın her iki tarafındaki girintileri kağıtla yapmış olursanız, aslen daha büyük ve daha şık hissettirir.”

7. Hazırlanamama

Son olarak, iş dekorasyona ve heybetli bir bitişe ulaşmaya ulaştığında, daha başlamadan ilkin doğru araçlara süre ve birazcık para yatırmak önemlidir.

Georgina şöyleki diyor: “Hazırlığı asla noksan etmeyin.

“Aradığınız o üst düzey bitişi elde etmenize destek olacak muntazam fırçalar yada rulolar almaya kıymet.”

Radyatörlerinizi duvarınızla aynı renge boyamak daha modern bir görünüm yaratabilir.

6

Radyatörlerinizi duvarınızla aynı renge boyamak daha çağıl bir görünüm yaratabilir.Kredi detayları: Almy

Leave A Reply