Bill Gates’ten 2030 için korku senaryosu! Ukrayna’yı suçladı

ABD’li multimilyarder Bill Gates, Ukrayna’nın dünyanın en fena ve yozlaşmış devletlerinden biri bulunduğunu ve bir avuç varlıklı tarafınca denetim edilmiş olduğu iddiasında bulunmuş oldu. Gates, ek olarak 2030 için korkutan senaryoyu deklare etti.

Abone ol

Son zamanlarda Kovid-19 pandemisiyle ilgili enteresan açıklamalarda bulunan Microsoft’un kurucusu Bill Gates, ABD’li fikir kuruluşu Lowy Institute’ün düzenlemiş olduğu etkinlikte garip ifadeler kullandı.

Sputnik’in haberine gore Gates, “Ukrayna devlet dünyanın en kötülerinden biri, yozlaşmış ve birkaç varlıklı tarafınca denetim ediliyor” sözlerini kaydetti.

Gates, “Demek istediğim, Ukrayna halkı için hakikaten talihsiz bir durum” diye ekledi.

2030 için endişelendiren iddialar

Gates, bu hedeflere ulaşmanın Ukrayna savaşı sebebiyle mümkün olmadığını savundu:

“Cenk, kaynakları israf edenler açısından geriye gitmek için listenin başlangıcında içeriyor. Savaşı ne kadar acele bitirirsek o denli iyi. BM, 2030 için kalkınma hedefleri belirledi. Sürdürülebilir kalkınma adlı hedeflere ulaşamayacağız.”

“Gelişmekte olan ülkeler üstünde besin ve gübre maliyeti üstünde büyük tesiri var”

Büyük sorunların harp sebebiyle unutulduğunu belirten Gates, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Ukrayna’daki harp sona erecek. Orada harcanan kaynakları anlıyorum, bu korkulu bir trajedi. Bu trajedinin gelişmekte olan ülkeler üstünde, besin ve gübre maliyeti üstünde büyük tesiri var.”

Batı basını sansürledi

ABD’li milyarder Gates, Ukrayna’ya dair tartışmalı açıklamalarda bulunurken, ifadeleri Batı basını tarafınca sansürlendi.

Ukrayna’daki yolsuzluk soruşturmaları

Daha ilkin Ukrayna’da devlet yetkililerinin yolsuzluğa karıştığının ortaya çıkmasıyla bir takım görevden alma gerçekleşmişti.

Zelenskiy, yolsuzluğa hoşgörme gösterilmeyeceğini belirtmiş ve ülkenin kronik problemi olan yolsuzluğun ortadan kaldırılmasına yönelik mühim kararlar alınacağı sözünü vermişti. Zelenskiy, “Şunun net olmasını isterim: geçmişte olduğu şeklinde, devlet kurumlarına yakın çeşitli insanların ya da tüm hayatlarını bir sandalyenin ardında geçirenlerin yaşam tarzına geri dönüş olmayacak” ifadelerini kullanmıştı.

Ülkedeki yolsuzluk soruşturmaları kapsamında 5 bölge valisinin görevine son verilmiş, aralarında Müdafa Bakan Yardımcısı’nın bulunmuş olduğu adlar de istifalarını sunmuştu.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy