Bilmediğiniz 10 gizli saklı WhatsApp ipucu ve püf noktası


WhatsApp’ı tertipli olarak kullanıyorsanız, bunu yararlı bulabilirsiniz.

The Mirror’a bakılırsa günlük 450 milyondan fazla etken kullanıcısı olan popüler mesajlaşma uygulamasının arkasındaki kişiler, bilincinde olmayabileceğiniz bu 10 özelliği ortaya çıkardı.

En iyi ipuçları, ana mesajları işaretlemenin yanı sıra mesajları ‘süper gizli saklı modda’ okumanın yollarını ihtiva eder.

Bu listeye bir göz atın ve bu numaralardan bazılarını kullanıp kullanamayacağınıza bakın.

1. Eller özgür sesli notlar kaydedin

Sesli notlar WhatsApp’taki en popüler özelliklerden biri olsa da, birçok kullanıcı sesli notları eller özgür olarak kaydedebileceğinizden habersizdir.

WhatsApp şunları söylemiş oldu: “Mikrofon simgesini basılı tutarsanız ve yukarı kaydırırsanız, sesli not işlevini ‘kaydetmek’ için kilitleyerek mesajınızı eller özgür şekilde kaydedebilmenizi sağladığını biliyor muydunuz?

“Mesajınızı kaydetmeyi bitirdikten sonrasında, yalnız gönder tuşuna basın.”

2. Ana mesajlarınızı işaretleyin

WhatsApp’ın bir arama işlevi olsa da, bir süre öncesine ilişik mesajları bulmaya çalışmak zor olabilir.

Her neyse ki, gelecekte kolayca ve süratli bir halde bulabilmenizi sağlamak için mühim mesajları yer imlerine eklemenin gizli saklı bir yolu var.

WhatsApp şunları söylemiş oldu: “Tek bir merkezi konumda yeniden kolayca görüntüleyebileceğiniz mühim mesajları işaretleyebileceğiniz ‘yıldız’ ileti işlevini kullanın. Yer imlerine eklemek istediğiniz mesajın üstüne basın ve peşinden ‘yıldız’ simgesine dokunun.

“iPhone kullanıcıları için, tüm yıldızlı mesajlarınızı Ayarlar ve Yıldızlı Mesajlar’a giderek yada sohbetinizin adına tıklayıp “Yıldızlı mesajlar”a dokunarak bulabilirsiniz. Android kullanıcıları için “Öteki seçenekler”e ve peşinden “Yıldızlı mesajlar”a dokunun. “

3. Durumunuzu her duruma bakılırsa düzenleyin

Durumlar, tüm kişilerinize aynı anda bir şeyler söylemenin kolay bir yoludur.

WhatsApp şunları deklare etti: “‘Hakkında’ durumunuzu evvelinde mevcud bir seçeneğe ayarlayabilir yada yaptığınız her türlü aktivite için kendinizinkini oluşturabilirsiniz.

“Bunu yapmak için Ayarlar’a gidin; [Tap your name]; Hakkında; Durum’u seçin ve evvelinde mevcud bir seçeneği belirleyin yada kişiselleştirmek için Düzenle’yi tıklayın, evvelinde mevcud seçeneklerden herhangi birini seçin ve şu anda ne yaptığınızı dünya ile paylaşın.”Naber

4. Telefonunuzu bir kenara koyun sadece gene de çevrimiçi olun

İşyerinde WhatsApp mesajlarınızı denetlemek için akıllı telefonunuzu gizlice dışarı çıkarmak zor olabilir, sadece her neyse ki mesajlarınızı telefonunuza dokunmadan denetim etmenin bir yolu var.

WhatsApp şunları söylemiş oldu: “Telefonunuzun konuşmalarını bilgisayarınıza yansıtan WhatsApp Web masaüstü uygulamasını indirin. Bu, düzgüsel WhatsApp mesajlarını, fotoğraflarını ve GIF’leri bilgisayarınızdan gönderebileceğiniz anlamına gelir, sadece şimdi iki kat süratli bir sürede.”

5. Çıkartmalar ile konuşmalarınızı yükseltin

Birçok şahıs mesajlarında emoji kullanırken, Çıkartmalar konuşmalarınızı canlandırmak için keyifli bir alternatif sunabilir.

WhatsApp şunları söylemiş oldu: “Bir sohbeti açtığınızda, metin girdiğiniz alanın yanında, katlanmış bir yan sayfası olan ufak bir kare simge var. Bunu tıkladığınızda, çıkartmalarınız çıkıyor – sadece daha fazlasını ekleyebilirsiniz! Bul” WhatsApp’ın SSS bölümünde iyi mi daha çok çıkartma indirebileceğinizi öğrenin.”

poster
Video Yükleniyor

Video Kullanılamıyor

6. Mesajlarınızı süper gizli saklı modda okuyun

Bir çok vakit arkadaşınızın haberi olmadan bir WhatsApp mesajını okumak istediğiniz zamanlar vardır.

‘Okundu Detayları’ni gizleme seçeneği daima mevcut olsa da, bu yaklaşım hepimiz için değildir. Her neyse ki, tam bir mesajı okumanıza ve mavi tiklerden kaçınmanıza müsaade eden gizli saklı bir alternatif var.

WhatsApp deklare etti: “iPhone’unuzun kilit ekranında bir ileti geldiğini görürseniz, ekrandaki mesaja hafifçe basın ve tam metni yukarı çeker, sadece okuduğunuz öteki kişiye görünmezsiniz. ileti. Gizli saklı!”

7. En mühim arkadaşlarınızı yada gruplarınızı sabitleyin

En sevdiğiniz kişinin sohbetlerini bulmak için mesajınızı kaydırmak can can sıkan olabilir, sadece aslına bakarsak konuşmalarını gelen kutunuzun en üzerine sabitlemenin bir yolu var.

WhatsApp şunları söylemiş oldu: “iPhone’da, en üste sabitlemek istediğiniz sohbeti sağa kaydırın ve peşinden ‘Sabitle’ye dokunun. Android’de sohbete uzun dokunun ve peşinden iğne simgesine dokunun.”

Bugünün ne olursa olsun okunması ihtiyaç duyulan haberleri, sporları ve eğlenceleri

8. Gruplarınızın kontrolünü tekrardan kazanın

Bir arkadaşınızın grubun adını değiştirmesinden yada grup fotoğrafını değiştirmesinden rahatsız oldunuz mu?

Pekala, grup ayarlarını değiştirmenin bir yolu var, böylece bu değişikliklere yalnızca siz izin verebilirsiniz.

WhatsApp şunları söylemiş oldu: “Grup ayarlarını, yalnızca yöneticilerin grup bilgilerini değiştirmesine izin verecek şekilde değiştirebilirsiniz. Bunu yapmak için grup adınıza tıklayın ve Grup Ayarları; Grup bilgilerini düzenle’ye gidin.”

9. En oldukça kiminle konuştuğunu öğren

WhatsApp’ta en sevdiğiniz kişinin kim bulunduğunu merak ettiyseniz, öğrenmenin oldukça kolay bulunduğunu duymaktan mutlu olacaksınız.

WhatsApp şunları söylemiş oldu: “En oldukça kime ileti gönderdiğinizi ve konuştuğunuz her kişinin ne kadar depolama kapasitesi kapladığını şuraya giderek öğrenebilirsiniz: Ayarlar; Veri ve Depolama Kullanımı; Depolama Kullanımı; Kişiyi Seçin.”

10. Sizi gruplara kimlerin eklediğini yönetin

Grup sohbetleri arkadaşlarınız ve ailenizle kontakt kurmanın yararlı bir yolu olsa da, sizinle hiçbir ilgisi olmayan konuşkan bir gruba eklenmek kadar can can sıkan bir şey yoktur.

WhatsApp kısa süre ilkin sizi gruplara kimlerin eklediğini yönetme hususi durumunu kullanıma sundu.

“Yalnızca dahil olmak istediğiniz gruplara katıldığınızdan güvenilir olmak için grup izin ayarlarınızı yönetebilirsiniz.

“Etkinleştirildiğinde, sizi bir gruba eklemek isteyen arkadaşınızın ilkin uygulamada size bir çağrı bağlantısı göndermesi istenecek. Kabul ederseniz gruba eklenirsiniz. Aksi takdirde bağlantının süresi içinde sonlanır. üç gün.”

Etkinleştirmek için Ayarlar’a gidin; Hesap; Mahremiyet; Gruplar’a gidin ve üç seçenekten birini seçin: “Hepimiz”, “Kişilerim” yada “Hariç Kişilerim”.

“Kişilerim”, yalnızca adres defterinizdeki kullananların sizi gruplara ekleyebileceği anlamına gelir ve “Hariç Kişilerim”, kişilerinizden kimlerin sizi bir gruba ekleyebileceği mevzusunda ek denetim sağlar.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy