Bilmek istediğiniz WhatsApp İpuçları ve Püf Noktaları


900 milyondan fazla etken kullanıcısıyla, Naber dünya genelinde en yaygın kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biridir. Popülerliğinin başlıca sebeplerinden ikisi, kullanıcı dostu arayüz ve neredeyse her platformda kullanılabilirliğidir. Uygulama büyümeye devam ediyor ve yeni özellikler ve en yeni iki özelliği getiriyor – parasız sesli arama ve tarayıcı sürümü, onu en beğenilen parasız mesajlaşma uygulaması yapıyor. Fazlaca kolay bir uygulama olmasına karşın, her insanın bilmediği birçok ipucu ve püf noktası var. Gelin bunlardan bazılarına bir göz atalım. Görsellerin büyük hallerini görmek isterseniz üstlerine tıklayın.

WhatsApp İpuçları ve Püf Noktaları

1]Mühim mesajlara yıldız ilave edin

Bir mesaja yıldız eklemek, gerektiğinde hemen sonra bulmanıza destek sağlar. görebilirsin yıldız simgesi ileti pencerenizde. Mühim mesajlarınızı uzun basarak seçin ve Yıldız simgesine tıklayın.

Yıldızlı mesajlarınızı görüntülemek için üç noktayı tıklayın ve Yıldızlı mesajlar açılır menüden.

2]Tüm konuşmalarınızı postalayın

Konuşmalarınızdan herhangi birini bir yerde saklamak istiyorsanız, gelen kutunuza postalayabilirsiniz. Söyleşi penceresini açın; Kaydetmek istediğiniz sohbeti basılı tutun, Menü -> Daha Fazla -> öğesini seçin ve E-posta Sohbeti’ne tıklayın. Söyleşi ile medya eklemek isteyip istemediğinizi soran bir açılır pencere, istediğiniz seçeneği seçin, talimatları izleyin ve bitirdiniz.WhatsApp İpuçları ve Püf Noktaları

3]Gösterim Mesajları

Bir grup kişiye e-posta göndermek için CC ve BCC kullandığımızdan, WhatsApp gösterim mesajı ile birçok kişiye grup SMS’i gönderebilirsiniz. Her insana bir ileti gönderebilirsiniz, sadece yanıtları kişisel olarak alacaksınız. Temel olarak, WhatsApp yayını ile hususi olarak bir genel ileti gönderebilirsiniz. yeni yayın whatsapp

Gösterim mesajı göndermek için WhatsApp’ın ana penceresine gidin, Menü’ye dokunun ve ‘Yeni Gösterim’ı seçin. Mesajı göndermek istediğiniz tüm kişileri seçin.

iPhone’daki ayarlar birazcık farklıdır. Gösterim Sıralaması düğmesi, iPhone’larda söyleşi ekranının üst kısmında gösterilir. Yeni bir gösterim oluşturmak için söyleşi ekranının altındaki Yeni Sıralama’ye dokunmanız ve kişileri eklemeniz gerekir.

4]Son Görülmeyi, Profil Resmini ve Durumu Gizle

Çevrimiçi olduğunuz saate kadar kimsenin görmesini istemiyorsanız, Son Görülmenizi gizleyebilirsiniz. WhatsApp’ı açın, Menü -> Ayarlar -> Hesap -> Gizlilik -> sekmesinin altında istediğiniz seçeneği seçin Son görülen. Bunu her insana, yalnızca kişilerinize yada asla hiç kimseye görünür hale getirebilirsiniz.whatsapp son görülmeyi gizle

5]Profil Resminizi Hiç kimseye Görünmez Yapın

DP’mizi (görüntü resmi) her insana göstermek istemiyoruz ve WhatsApp’ın da bunun için bir ayar seçeneği var. Profil resminizi görmek için Hepimiz, Kimsenin Kişileri’ni seçebilirsiniz. Menü -> Ayarlar -> Hesap -> Gizlilik -> Profil Fotoğrafı -> İstediğiniz seçeneği seçin.

WhatsApp’ta engellendiğinizi iyi mi anlarsınız?

6]Okundu Bilgilerinizi Durdurun

Çift mavi tikler, WhatsApp’taki Okundu bilgileridir. Okundu bilginizi kimsenin almasını istemiyorsanız, WhatsApp ekranınızın sağ üst köşesindeki üç dikey noktayı tıklayın ve Ayarlar’a gidin. Hesap -> Gizlilik -> seçeneğine gidin ve işaretini kaldırın Makbuzları okuyun. Kısaca yanıt vermek zorunda değilsiniz ve artık kimse onların mesajlarını okuyup okumadığınızı bilmesi imkansız. Sadece, bu ayarları yapmış olursanız, sizin bile Makbuzları Oku ötekilerden.

whatsapp oku gizle

7]Söyleşi Arka Planını Değiştir

Söyleşi arka planınızı kolayca değiştirebilirsiniz. Söyleşi pencerelerinizden herhangi birini açın, Menü’ye gidin ve Duvar Kağıdı’na tıklayın. Duvar kağıdını kaldırabilir, varsayılan duvar kağıdını ayarlayabilir, WhatsApp duvar kağıdı paketini indirebilir yada resimlerinizden herhangi birini duvar kağıdı olarak seçebilirsiniz.whatsapp duvar kağıdı kopyalama

8]Konumunuzu Paylaşın

Konumunuzu WhatsApp vasıtasıyla paylaşın ve dostunuz sizi gerçek zamanlı olarak izleyebilir. WhatsApp arkadaşınızla konumunuzu paylaşmak için söyleşi pencerenizin sağ üst köşesindeki ek simgesine tıklayın ve Konum’u seçin. Ilkin GPS’inizi etkinleştirmeyi ihmal etmeyin.whatsapp'ta konum paylaşma

9]WhatsApp’ı PC’de Kullanın

Açık web.whatsapp.com PC’nizde ve aynı anda telefonunuzda WhatsApp’ı açın, Menü’ye tıklayın ve WhatsApp Web’i seçin. Bilgisayarınız, telefonunuzla taranması ihtiyaç duyulan bir KOD gösterecektir. Kodu tarayın ve bağlandınız. Artık WhatsApp’ı PC’nizde kullanabilirsiniz. Telefonunuzun web bağlantısı olduğundan güvenli olun.WHATSAPP İNTERNETİ

10]Grup Bildirim Ayarları

Bir grubu sessize alabilir, özelleştirilmiş ayarları yapabilir, grup simgesini yada grup durumunu kolayca değiştirebilirsiniz. WhatsApp gruplarınızdan herhangi birine gidin ve Menü’ye tıklayın ve Grup Detayları’ni seçin. Burada grup simgesini, grup adını değiştirebilir, grubun sesini kapatabilir ve ek olarak grup bildirimlerini özelleştirebilirsiniz.

grup bilgisi

11]Medya İndirme

WhatsApp’ta alınan kesintisiz görüntüler ve videolar, mobil verilerinizi tüketebilir ve telefonunuzdaki depolama kapasitesini doldurabilir, bu da takılmalara niçin olabilir. Otomatik medya indirmeyi durdurmak, galerinin sıkışmasını ve telefonun askıda kalmasını önlemek için tek seçenektir. Bu ayarlar yapıldığında, her video yada fotoğraf indirmek istediğinizde indir’e dokunmanız gerekir.

medya otomatik indirme

Ayarlar -> Sohbetler ve Çağrılar -> Medya otomatik indirme seçeneğine gidin. Ayarları buradan yapabilirsiniz.

iPhone’da otomatikman AÇIK yada KAPALI duruma getirmeniz yeterlidir.Gelen Medyayı Kaydet“.

12]Söyleşi Yedekleme

Bu, Google Drive’ınızdaki sohbetlerin tam yedeğini almanıza müsaade eden WhatsApp’ın en iyi özelliklerinden biridir. Bu tarz şeyleri istediğiniz süre geri yükleyebilirsiniz.

WHATSAPP sohbet yedekleme

Menü –>Ayarlar –>Söyleşi yedekleme.

13]Mesajınızın ne süre okunduğunu bilin

Biliyor musunuz, mesajınızın ne süre teslim edildiğini ve okunduğunu görebilirsiniz. Mesaja uzun basın ve üst şeritteki informasyon simgesine tıklayın. Mesajınızın teslim edilmiş olduğu ve okunduğu zamanı size gösterecektir.

14]Numaranı değiştir

Hepimiz bilmiyor, fakat evet, WhatsApp’taki numaramızı herhangi bir veri yada söyleşi kaybetmeden değiştirebiliriz. Ayarlar -> Hesap -> Numarayı Değiştir’e gidin ve eski ve yeni telefon numaralarınızı girin. WhatsApp, arama yada SMS yöntemiyle numaranızı doğrular ve işiniz biter.numarayı değiştir whatsapp

15]Ileti Açılır Penceresi

WhatsApp mesajı aldığımızda bir açılır bildirim alırız; gene de kapatabilirsin. Ayarlar -> Bildirimler -> Açılır bildirim kısmına gidin ve ayarları buna gore yapın.bildirim açılır whatsapp

Her pop-up bildirimi ek olarak mesajın ön izlemesini de gösterir ve bu kimi zaman birazcık utanmaya niçin olabilir. Bir iPhone kullanıcısıysanız, önizlemeleri kapatabilirsiniz, sadece ne yazık ki bu ayar Android telefonlar için mevcut değildir.

Bildirimli mesajların önizlemesini gizlemek için şuraya gidin: Ayarlar -> Bildirimler ve kapatın”Önizlemeyi Göster.

16]Çevrimiçi Olmadan Bir Mesajı Okuyun

Çevrimiçi olmadan bir mesajı okuyabileceğinizi biliyor musunuz? Evet yapabiliriz! Çevrimiçi olmak istemediğimiz, sadece bazı mühim mesajları okumak zorunda kaldığımız zamanlar vardır. Bunu yapmak için mobil verilerinizi kapatın ve arkasından mesajı okuyun. Bu şekilde mesajı çevrimiçi olmadan okuyabilirsiniz.

17]Çift Sim Cihazınızda Değişik WhatsApp Hesapları Çalıştırın

WhatsApp, kullanıcıları yalnızca bir hesaba haiz olacak şekilde kısıtlar, sadece çift simli bir Android cihazınız var ise, tek bir cihazda birden fazla WhatsApp hesabı çalıştırabilirsiniz.

git Ayarlar ->Kullanıcılar ve “Yeni Kullanıcı Ekle“. Talimatları izleyin ve yeni bir kullanıcı oluşturun. İşiniz bittiğinde, WhatsApp’ı yeni kullanıcı hesabına yükleyin.

18]Silinen WhatsApp Mesajlarını Kurtar

WhatsApp mesajlarınızı asla yanlışlıkla sildiniz mi? Merak etme; Silinen WhatsApp mesajlarınızı geri yükleyebilirsiniz. Hepimiz bilmiyor fakat WhatsApp her gün saat 2’de tüm mesajlarınızı yedekler ve eski mesajlarınızı geri yüklemek istiyorsanız ilkin cihazınızdan WhatsApp’ı kaldırmanız gerekir.

WhatsApp’ı kaldırın ve arkasından tekrardan yükleyin. WhatsApp hesabınıza kaydolurken, bir yedek ileti istemi alacaksınız.

‘Geri Yükle’ye dokunun, WhatsApp yanlışlıkla sildikleriniz de dahil olmak suretiyle tüm eski mesajlarınızı geri yükleyecektir.

19]WhatsApp Hesabını Sil

Herhangi bir durumda WhatsApp hesabınızı silmek istiyorsanız, Ayarlar -> Hesap -> Hesabımı sil seçeneğine gidin. Verilen talimatları izleyin ve hesabınız silinecektir. Hesabı silmek, tüm söyleşi geçmişinizi ve yedeklerinizi siler.

whatsapp hesabımı sil

20]Herhangi bir dosya türünü gönder

WhatsApp artık tüm dosya türlerini paylaşmanıza izin veriyor. Daha ilkin yalnızca PDF’yi paylaşabiliyordunuz, sadece şimdi Android APK, MP3 vb. paylaşabilirsiniz. 100MB’a kadar sıkıştırılmamış medya gönderebilirsiniz.

21]Kalınca, İtalik, Üstü çizili metin

Metninizi öne çıkarmak için aşağıdakileri yapabilirsiniz:

  • Gözü pek: Bir yıldız işareti ilave edin (*) metinden ilkin ve sonrasında. mesela *TWC*
  • italik: Bir alt çizgi ilave edin (_) metinden ilkin ve sonrasında, mesela _TWC_
  • üstü çizili: Ortalama işareti ilave edin (~) metinden ilkin ve sonrasında, mesela ~TWC~

22]Gizli saklı WhatsApp yazı tipinin kilidini açın

İletiden ilkin ve sonrasında 3 ters alıntı yada kesme işareti yazın. Mesela. Bunun şeklinde:

```The Windows Club```

Kullanılan Komut İstemi’ne benzeyen gizli saklı bir yazı tipinin kilidini açacaksınız.

Okumak: WhatsApp güvenli mi? Bilmenizde fayda olan WhatsApp Gizlilik ve Güvenlik sorunları.

23]WhatsApp güvenlik ipuçları

İşte bilmeniz gerekenler:

  • Gizlilik ayarlarınızı deneyin ve sizi kimlerin bulabileceğini deneyin
  • İstenmeyen mesajları engellemek için Engelleme hususi durumunu kullanın
  • Spam yada fena amaçlı içinde ne olduğu WhatsApp’a bildirebilirsiniz.

Bu ipuçları ve püf noktaları kesinlikle WhatsApp deneyiminizi artıracak.

Paylaşacak daha çok WhatsApp ipucunuz ve püf noktanız var ise bizlere bildirin.

Şimdi Oku:

  1. Kullanabileceğiniz en iyi WhatsApp Web ipuçları ve püf noktaları
  2. WhatsApp Spam’i iyi mi denetim edilir.

svg%3E

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Ne Demek - Bursa son dakika - Ehliyet Sınavı Çıkmış Sorular - Paket Arıtma - Gebze implant diş - Kulis haber -
sesli sohbet elektronik sigara cam
Bebek Bakıcısı - Omegle - Sohbet Odaları - Omegla - Görüntülü Sohbet -
uaeupdates.com deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu radabet giriş Puff langstoninstitute.org gaziantep bayan escort antep escort