Bilmenizde fayda olan 10 WhatsApp ipucu, tüyo ve püf noktası


WhatsApp, 1,5 milyardan fazla kullanıcısıyla dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamasıdır.

Pek fazlaca İngiliz artık bunu günlük olarak arkadaşları ve aileleriyle ana yazışma biçimi olarak kullanıyor.

Uygulamanın bazı oldukça şık özellikleri var, sadece bazılarını kaçırıyor olabilirsiniz.

Mirror Online, mesajlaşma servisinden en iyi şekilde yararlanmak için ilk on ipucunu ortaya koyuyor.

Yer imi mesajlarından gizli saklı modda okumaya kadar, bu ipuçları ve püf noktaları sizi bir WhatsApp dahisi yapmış olacaktır.

1. Eller özgür sesli notlar kaydedin

Sesli notlar, metin yazmaya zamanınız yoksa arkadaşlarınıza ve ailenize bir öykü anlatmanın mükemmel bir yoludur.

Sadece, eller özgür bir halde sesli not da oluşturabilirsiniz.

WhatsApp şunları söylemiş oldu: “Mikrofon simgesini basılı tutarsanız ve yukarı kaydırırsanız, sesli not işlevini ‘kaydetmek’ için kilitleyerek mesajınızı eller özgür şekilde kaydedebilmenizi sağladığını biliyor muydunuz?

“Mesajınızı kaydetmeyi bitirdikten sonrasında gönder tuşuna basmanız kafi!”WhatsApp ile eller özgür yazışma kurabilirsiniz

2. Ana mesajlarınızı işaretleyin

Söyleşi geçmişinizde bir şey aramak istediğinizde, arama işlevini kullanabilirsiniz, sadece gerçekte neyin ardında olduğunuzu bulmak çoğu zaman zor olsa gerek.

Gelecekte kolayca bulabilmenizi sağlamak için mühim mesajları yer imlerine eklemenin bir yolu vardır.

Mesela, dostunuz size yeni adresini gönderdiyse, bu şekilde ihtiyacınız olduğunda hızlıca geri dönerek bakabilirsiniz.

WhatsApp şunları söylemiş oldu: “Tek bir merkezi konumda yeniden kolayca görüntüleyebileceğiniz mühim mesajları işaretleyebileceğiniz ‘yıldız’ bildiri işlevini kullanın. Yer imlerine eklemek istediğiniz mesajın üstüne basın ve arkasından ‘yıldız’ simgesine dokunun.

“iPhone kullanıcıları için, tüm yıldızlı mesajlarınızı Ayarlar ve Yıldızlı Mesajlar’a giderek yada sohbetinizin adına tıklayıp “Yıldızlı mesajlar”a dokunarak bulabilirsiniz. Android kullanıcıları için “Öteki seçenekler”e ve arkasından “Yıldızlı mesajlar”a dokunun. “

3. Durumunuzu her duruma bakılırsa düzenleyin

Arkadaşlarımızı Feysbuk’ta durumlarıyla güncellemeye aşina olabiliriz, sadece tüm kişilerinize bir kerede bir şeyler söylemek için WhatsApp’ta aynı şekilde kullanılabilirler.

WhatsApp şunları deklare etti: “‘Hakkında’ durumunuzu evvelde mevcud bir seçeneğe ayarlayabilir yada yaptığınız her türlü aktivite için kendinizinkini oluşturabilirsiniz.

“Bunu yapmak için Ayarlar’a gidin; [Tap your name]; Hakkında; Durum’u seçin ve evvelde mevcud bir seçeneği belirleyin yada kişiselleştirmek için Düzenle’yi tıklayın, evvelde mevcud seçeneklerden herhangi birini seçin ve şu anda ne yaptığınızı dünya ile paylaşın.”

4. Telefonunuzu bir kenara koyun sadece gene de çevrimiçi olun

İnsanlarla hakikaten yazışma halinde kalmanız gerekiyorsa, telefonunuza dokunmadan mesajlarınızı denetim etmenin bir yolu var.

WhatsApp şunları söylemiş oldu: “Telefonunuzun konuşmalarını bilgisayarınıza yansıtan WhatsApp Web masaüstü uygulamasını indirin. Bu, düzgüsel WhatsApp mesajlarını, fotoğraflarını ve GIF’leri bilgisayarınızdan gönderebileceğiniz anlamına gelir, sadece şimdi iki kat süratli bir sürede.”2 283043184740833
Çıkartma kullanmayı deneyin

5. Çıkartmaları kullanarak konuşmalarınızı yükseltin

Konuşmalarınızı canlandırmak istiyorsanız, çıkartmalar emojilere keyifli bir alternatif sunabilir.

WhatsApp şunları söylemiş oldu: “Bir sohbeti açtığınızda, metin girdiğiniz alanın yanında, katlanmış bir yan sayfası olan minik bir kare simge var. Bunu tıkladığınızda, çıkartmalarınız çıkıyor – sadece daha fazlasını ekleyebilirsiniz! Bul” WhatsApp’ın SSS bölümünde iyi mi daha çok çıkartma indirebileceğinizi öğrenin.”

6. Mesajlarınızı süper gizli saklı modda okuyun

Kimi zaman arkadaşınızın haberi olmadan ne bildiri gönderdiğini görmek istersiniz. ‘Okuma Makbuzlarını’ gizleyebilirsiniz, sadece ondan sonra onlarınkini de göremezsiniz.

Sadece, mesajın tamamını okumanıza ve mavi tiklerden kaçınmanıza müsaade eden gizli saklı bir alternatif var.

WhatsApp deklare etti: “iPhone’unuzun kilit ekranında bir bildiri geldiğini görürseniz, ekrandaki mesaja hafifçe basın ve tam metni yukarı çeker, sadece okuduğunuz öteki kişiye görünmezsiniz. bildiri. Gizli saklı!”

7. En mühim arkadaşlarınızı yada gruplarınızı sabitleyin

Whatsapp kullanıcısıysanız, aynı anda birkaç değişik sohbete haiz olmanız zorunludur, bu yüzden konuşma listenizi aşağı kaydırırken favori gruplarınızı bulmak zor olsa gerek. Yanlışlıkla yanlış gruba bildiri göndermek bile kolay olabilir.

Fakat aslına bakarsak onların konuşmalarını gelen kutunuzun en üzerine sabitlemenin bir yolu var.

WhatsApp şunları söylemiş oldu: “iPhone’da, en üste sabitlemek istediğiniz sohbeti sağa kaydırın ve arkasından ‘Sabitle’ye dokunun. Android’de sohbete uzun dokunun ve arkasından iğne simgesine dokunun.”

8. Gruplarınızın kontrolünü tekrardan kazanın

Bir grup sohbeti adı ve simge fotoğrafı fazlaca önemlidir.

Kimi zaman grubun üyeleri onları değiştirir ve buna katılmıyorsanız, yaygarayı tekmelemeden bu mevzuda hakikaten hiçbir şey yapamazsınız.

Sadece yöneticiyseniz, grup ayarlarını değiştirmenin bir yolu vardır, böylece bu değişikliklere yalnızca siz izin verebilirsiniz.

WhatsApp şunları söylemiş oldu: “Grup ayarlarını, yalnızca yöneticilerin grup bilgilerini değiştirmesine izin verecek şekilde değiştirebilirsiniz. Bunu yapmak için grup adınıza tıklayın ve Grup Ayarları; Grup bilgilerini düzenle’ye gidin.”En fazlaca kiminle konuştuğunu görebilirsin

9. En fazlaca kiminle konuştuğunu öğren

WhatsApp’ta en sevdiğiniz kişinin kim bulunduğunu merak ettiyseniz, öğrenmenin oldukça kolay bulunduğunu duymaktan mutlu olacaksınız.

WhatsApp şunları söylemiş oldu: “En fazlaca kime bildiri gönderdiğinizi ve konuştuğunuz her kişinin ne kadar depolama kapasitesi kapladığını şuraya giderek öğrenebilirsiniz: Ayarlar; Veri ve Depolama Kullanımı; Depolama Kullanımı; Kişiyi Seçin.”

10. Sizi gruplara kimlerin eklediğini yönetin

Grup sohbetleri arkadaşlarınız ve ailenizle yazışma kurmanın yararlı bir yolu olsa da, sizinle hiçbir ilgisi olmayan konuşkan bir gruba eklenmekten daha sinir bozucu bir şey olması imkansız.

WhatsApp kısa süre ilkin sizi gruplara kimlerin eklediğini yönetme hususi durumunu kullanıma sundu.

“Yalnızca dahil olmak istediğiniz gruplara katıldığınızdan güvenilir olmak için grup izin ayarlarınızı yönetebilirsiniz.

Bristol ve çevresindeki son olarak haberler için Bristol Live’ın ana sayfasını ziyaret edin ve yer imlerine ilave edin.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy