Bilmeniz Ihtiyaç duyulan En İyi 17 WhatsApp Durum İpuçları ve Püf Noktaları


Geçen yıl, WhatsApp durumu Snapchat’ten daha çok etken kullanıcı biriktirerek gök gürültüsünü çaldı. Buna karşın, Feysbuk’un haiz olduğu WhatsApp, Instagram hikayeleriyle düzey atlamak için hala oldukça yol kat etmek zorunda.

WhatsApp durumu Instagram hikayeleri kadar çekici olmasa da, onlarla da oldukça şey yapabilirsiniz. Hatta bazı özellikler WhatsApp durumuna özeldir.

İster WhatsApp statüsünde çömez olun, ister eski bir zamanlayıcı olun, burada size bu 17 ipucu ve püf noktası ile onları iyi mi bir sonraki seviyeye taşıyacağınızı anlatacağız.

1. Duruma Bağlantılar Ilave edin

Yalnızca 10.000’den fazla takip edeni olan işletme hesaplarında bağlantı göndermenize müsaade eden popüler Instagram hikayelerinden değişik olarak, WhatsApp hepimiz durumla ilgili bağlantı gönderebildiğinden daha cömerttir. Sadece, yalnızca tür yada metin modu bunu destek sunar.

WhatsApp iki tür durumla gelir: yazı/metin ve kamera. İlki metin tabanlıdır ve resimleri desteklemezken, ikincisi video, fotoğraf ve GIF’ler şeklinde her türlü medyayı destek sunar.

Type modunda linklerin iyi mi ekleneceğini denetim edelim. WhatsApp Durum sekmesine gidin ve kurşun kalem simgesine dokunun. Şimdi içine www.guidingtech.com yazın. Ek olarak bağlantının yazı tipi stilini ve arka plan rengini de değiştirebilirsiniz. Arkasından durumunuza yayınlamak için Gönder simgesine dokunun.

Whatsapp Durum İpuçları 1
Whatsapp Durum İpuçları 2

2. Yazı Tipi ve Arka Plan Rengini Değiştirin

WhatsApp durumunda, yazı modu, yazı tipi ve arka plan renginin mühim bir rol oynadığı sınırı olan özelliklere haizdir.

Bu tarz şeyleri kullanmak için WhatsApp durumundaki yazı moduna gidin ve arka plan rengini değiştirebilmek için renk paleti simgesine art arda dokunun. Ne yazık ki, hususi bir renk belirleyemezsiniz ve sunulanlardan birini seçmeniz gerekir. Benzer şekilde, yazı tipini değiştirebilmek için metin simgesine art arda dokunun.

Whatsapp Durum İpuçları 3

3. Metni Biçimlendir

Metni kalınca, italik yaparak, üstü çizili ilave ederek yada yazı tipini Monospace olarak değiştirerek özelleştirebilirsiniz. WhatsApp yazı tipi biçimlendirmesine aşina iseniz, hepsi yazı modunda çalışır.

Bunu yapmak için, yazma modunda bir durum oluştururken metni seçin. Seçim menüsünden metni tercihinize bakılırsa biçimlendirin.

Whatsapp Durum İpuçları 4
Whatsapp Durum İpuçları 5

Alternatif olarak, metni biçimlendirmek için bu sembolleri ayraç olmadan kullanın:

 • Kalınca: Metni yıldız işaretleri içine alın
 • İtalik: Metni alt çizgi (_) içine alın
 • Üstü çizili: Metni ortalama işareti (~) içine alın

Monospace: Metni üç ters tik (“`) içine alın

4. Yazı Modunda Metni Kopyalayın

Yazma modu kullanılarak oluşturulan durum için, WhatsApp, canlı olduğunda durumdan metni kopyalamanıza izin verir. Bunu yapmak için şu adımları izleyin: Aşama 1:

Durum sekmesine gidin ve Durumum'un sağındaki üç nokta simgesine dokunun.

Whatsapp Durum İpuçları 6Adım 2

: Kopyalamak istediğiniz duruma dokunun ve basılı tutun. En üstte üç simge alacaksınız. Ortadaki Kopyala sembolüne dokunun. Durumdaki metin panonuza kopyalanacaktır.

Whatsapp Durum İpuçları 7

Ustalaşmış İpucu:

5. Duraklatma Durumu

WhatsApp durumu, her bir durumun birbiri ardına otomatikman görünmüş olduğu bir slayt gösterisi şeklinde çalışır. Kimi zaman, bir sonrakine geçmeye devam ederken metni okumak yada durumdaki resmi denetlemek zorlaşır. Durumun tüm ihtişamıyla tadını çıkarmak için duraklatabilirsiniz. Bunu yapmak için, duruma dokunup duraklatmak istediğiniz kadar basılı tutun, peşinden bir sonrakine geçmek için parmağınızı kaldırın.

6. Sonraki Kişiden Durumu Görüntüle

Bir durumu izlerken, o kişinin yayınladığı hikayelerin sayısını en üstte yatay çubuklarla gösterilir. Durumlar arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz. Bir sonraki kişinin durumuna geçmek için ekranda herhangi bir yeri sola kaydırın. Önceki kişiden duruma geçmek için ekranda sağa kaydırın.

Whatsapp Durum İpuçları 31

7. Süratli İleri Durumu

Benzer şekilde, aynı kişiden gelen bir durumu atlamak yada slayt gösterisini ileri sarmak için telefonunuzun sağ kenarındaki simgesine dokunun. Bu, mevcut durumu oynatmayı durduracak ve bir sonrakine yönlendirileceksiniz. Önceki duruma geri dönmek için sol kenardaki öğesine dokunun.

8. Durumu Görmeyi Durdur

Kişilerimizde, durumu yada bazılarının öykü söylediği şeklinde ilgilenmediğimiz pek oldukça şahıs var. Sadece çoğu zaman, durum slayt gösterisinde görünürler ve durumlarını görüntülediğinizi görebildikleri için her ikisi için de acayip olur.

Bu gibi durumlarda insanları susturabilirsiniz. Bunu yaptığınızda, sessize alınan kişilerin durumu, normal durumlar altında 'Sessiz güncellemeler' etiketli ayrı bir bölümde görünecektir. Bu sessiz durumları izlemek istiyorsanız, bunlara manuel olarak dokunmanız gerekir.

Whatsapp Durum İpuçları 8

Not:

Birinin durumunu sessize almak için durum listesinin altındaki kişiye dokunup basılı tutun. Açılır menüden Sessiz'i seçin.
Whatsapp Durum İpuçları 9

Whatsapp Durum İpuçları 10

9. Yakınlaştırma Durumu

Kimi zaman birinin durumunu denetim ederken, ayrıntılarını yakından denetlemek için resmi yakınlaştırmak isteyebilirsiniz. Bunu yapmak için parmaklarınızı kullanarak ekranı sıkıştırın ve çıkarın.

10. Emoji Rengini Değiştir

WhatsApp’a hususi bir özellik, bir durumdaki emojilerin rengini değişiklik yapma kabiliyetidir. Sadece, yalnızca belirli emojiler için çalışır.

Bunu yapmak için şu adımları izleyin:Aşama 1

: WhatsApp durum sekmesini açın ve Kamera simgesine dokunun. Ya yeni bir fotoğraf çekin ya da galerinizden bir tane seçin.

Whatsapp Durum İpuçları 11 Adım 2:

En üstteki Emoji simgesine dokunun ve üzerine dokunarak bir emoji ekleyin.

Whatsapp Durum İpuçları 12 Aşama 3:

Birden fazla emoji eklediyseniz, rengini değiştirmek istediğiniz emojiye dokunun. Ardından renk kaydırıcısından rengi seçin.

Whatsapp Durum İpuçları 13

11. Kalemin Boyutunu Değiştirin

Resimler üstünde karalamalar yaparken kalemin boyutunu değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. Kalem rengini değişiklik yapmak rahat bir iştir, sadece kalem boyutuna ulaşınca, birazcık gizlidir.

İşte yapmanız gerekenler. Önce Kurşun Kalem simgesine dokunun, ardından kalem simgesi bir noktaya dönüşene kadar renk paletine dokunun ve basılı tutun. Şimdi parmağınızı ekranda tutarken, boyutu büyütmek veya küçültmek için sağa veya sola kaydırın.
Whatsapp Durum İpuçları 14

Whatsapp Durum İpuçları 15

12. Yazı Tipi Stilini Değiştir

Bugüne dek, düzgüsel durum modunda yazı tipi stilinin değiştirilebileceğini bilmiyordum. Fazla gizli saklı. Bugün yazı tipi renkleriyle oynarken tesadüfen keşfettim.

Yazı tipini iyi mi değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır: Aşama 1:

Resmi seçtikten sonra, metin eklemek için Metin simgesine dokunun.

Whatsapp Durum İpuçları 16 Adım 2:

Yazma alanına metni girin. Şimdi renk paletinde herhangi bir yere dokunun ve basılı tutun. Parmağınızı kaldırmadan yazı tipi stilini değiştirmek için sola kaydırın. Önceki yazı tiplerine geri dönmek için parmağınızı kaldırmadan sağa kaydırın. Hatta yazı tipi stillerinden birini kullanarak memler oluşturabilirsiniz. Metni resme eklemek için ekranda herhangi bir yere dokunun.
Whatsapp Durum İpuçları 40

Whatsapp Durum İpuçları 41

Android’de, duruma ilave ettikten sonra yazı tipi stilini de değiştirebilirsiniz. Renk paletine dokunup basılı tutmanız ve sağa yada sola kaydırmanız yeterlidir.

Profesyonel İpucu:
Whatsapp Durum İpuçları 18

Whatsapp Durum İpuçları 19

13. Konum Ekle

Konum etiketi taşıyan WhatsApp durumunu görmüş olmalısınız. Instagram kullanıcısıysanız, zaman ve konum gibi dinamik çıkartmalara aşina olmalısınız. WhatsApp her ikisini de destekler.

Whatsapp Durum İpuçları 21

Konumunuzu eklemek için bir resim ekleyin ve ardından Emoji simgesine dokunun. Şimdi Konum etiketine dokunun ve konumunuzu seçin.
Whatsapp Durum İpuçları 22

Whatsapp Durum İpuçları 23

14. Renk Blok Durumu

Düz bir arka plan üstünde kamera modunun özelliklerinden yararlanmak istiyorsanız, durumunuza bir renk bloğu ekleyebilir yada bir arka plan rengi uygulayabilirsiniz. Bu özellik Instagram hikayeleri için de kullanılabilir.

Bunu yapmak için şu adımları izleyin: Aşama 1:

Durum sekmesindeki kamera simgesini kullanarak yeni bir fotoğraf çekin yada mevcut bir fotoğrafı seçin. Adım 2:

Kalem simgesine dokunun. Renk paletinden kullanmak istediğiniz renge dokunun.

Whatsapp Durum İpuçları 24 Aşama 3:

Arka plan o renkle dolana kadar ekranda herhangi bir yere dokunun ve basılı tutun.

Whatsapp Durum İpuçları 25

Not:

15. GIF Oluştur

Herhangi bir videodan GIF oluşturabilir ve hatta onu çıkarabilirsiniz. Bunun için, WhatsApp’ta bir videoyu altı saniyeye eşit yada daha kısa yapmak için kırpmanız gerekir.

İşte adımlar: Aşama 1:

Durum sekmesinde, Kamera simgesine dokunun. Arkasından herhangi bir uzunlukta bir video çekin yada seçin. Adım 2:

Video düzenleme ekranında, yalnızca altı saniyelik video seçmek için seçim alanının uçlarını sürükleyin. Bunu yaptığınızda, video simgesinin yanında bir GIF seçeneği göreceksiniz. üzerine dokunun.
Whatsapp Durum İpuçları 26

Whatsapp Durum İpuçları 27 Aşama 3:

Şimdi GIF olarak paylaşmak için Gönder düğmesine dokunun.

16. Kameraları Değiştirin

Normalde ön ve arka kameralar içinde geçiş yapmak için ekrandaki düğmeleri kullanırız. Sadece kimi zaman kayıt yaparken ve hatta fotoğraf çekerken bile rahatsız edici olabiliyor. Alternatif olarak, kameraları anında değiştirebilmek için ekrana iki kez dokunabilirsiniz. Fotoğraf ve video modunda çalışır.

17. Kayıt Esnasında Yakınlaştır

Bir videoyu yakınlaştırmanız icap ettiğini varsayalım, çoğu zaman düzgüsel sıkıştırma hareketini kullanırsınız. Sadece, WhatsApp bunu yapmanın zahmetsiz bir yolunu sunar.

Tek yapmanız ihtiyaç duyulan kayda adım atmak için video düğmesini basılı tutmak. Arkasından, yakınlaştırmak ve uzaklaştırmak için aynı parmağınızı kullanarak yukarı ve aşağı hareket ettirin yada parmağınızı ekranda kaydırın. Kaydı durdurmak için parmağınızı kaldırın.

Bonus Numarası: Gizlilik Ayarları

WhatsApp, durum için üç gizlilik ayarı sunar. Varsayılan, Kişiler listesindeyseniz, durumun tüm WhatsApp kişileriniz tarafınca görülebildiği Kişilerim. Bunun haricinde, durumunuzu onlardan gizlemek için kişileri kara listeye alabilir yada durumu yalnızca belirli birkaç kişiyle paylaşabilirsiniz.

Durumunuzun gizlilik ayarlarını değiştirebilmek için şu adımları izleyin:Aşama 1

: Durum sekmesine gidin ve sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun. Burada Durum gizliliğini seçin.
Whatsapp Durum İpuçları 28

Whatsapp Durum İpuçları 29 Adım 2:

İstediğiniz seçeneği belirleyin ve tercih ettiğiniz seçeneğe bağlı olarak kara listeye veya beyaz listeye almak istediğiniz kişileri seçin.

Whatsapp Durum İpuçları 30

Yaratıcılığınızı Özgür Bırakın

Vay! WhatsApp durumu rahat bir şey şeklinde görünse de, yukarıda belirtildiği şeklinde birçok seçeneği bir araya getiriyor. Bundan en iyi şekilde yararlanmak için içsel yaratıcı varlığınızı salıvermeniz gerekir.

Aşağıdaki yorumlarda en sevdiğiniz WhatsApp durum hususi durumunu bizlere bildirin.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Ne Demek - Bursa son dakika - Ehliyet Sınavı Çıkmış Sorular - Paket Arıtma - Gebze implant diş - Kulis haber -
sesli sohbet elektronik sigara cam
Bebek Bakıcısı - Omegle - Sohbet Odaları -
uaeupdates.com deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu radabet giriş Puff langstoninstitute.org gaziantep bayan escort antep escort