Bilmenizde fayda olacak WhatsApp ipuçları ve püf noktaları – sohbetleri sabitlemekten görüntüleri düzenlemeye, deneyiminizi artırmanın 5 yolu

0

[ad_1]

İşte söyleşi deneyiminizi geliştirmek için son aşama yararlı olabilecek beş garip WhatsApp ipucu ve püf noktası.

WhatsApp, etrafındaki en popüler mesajlaşma uygulamalarından biridir ve kullanıcılar, onu iyi mi kullanacakları hakkında her şeyi bilmeli yada fazlaca fazla eğlence ve eğlenceyi kaçırmamalıdır. Bilmediğiniz birçok WhatsApp ipucu ve püf noktası var ve bu tarz şeyleri süratli bir halde öğrendiğinizden güvenilir olmalısınız. WhatsApp, kullananların web üstünden süratli bir halde ileti gönderip almaları için kolay bir mesajlaşma uygulaması olarak başladı. Artık fazlaca daha fazlasını yapmanızı sağlıyor. Bildiri göndermenin yanı sıra sesli ve görüntülü aramalar yapabilir, fotoğraf ve video, belge ve daha fazlasını gönderebilirsiniz. Mesajlaşma uygulaması bir tek kişisel sohbetler için değil, ustalaşmış sohbetler için de kullanılıyor.

İşte WhatsApp ipuçları ve püf noktalarından bazılarına bir göz atın.

1. Gönderene izin vermeden WhatsApp mesajlarını okuyun

‘Okundu bilgileriniz’ açıksa, mesajlarını okuduğunuzda gönderen daima bilgilendirilecektir. Fakat bunu onlara haber vermeden yapmak istiyorsanız, bir yolu var. Mesajı aldıktan sonrasında Tayyare Modu’nu açın ve peşinden sohbeti açıp okuyun. Sonrasında WhatsApp’tan çıkabilir ve son uygulamalardaki gönderileri de temizleyebilirsiniz. O süre tek yapmanız ihtiyaç duyulan Tayyare Modu’nu kapatmaktır ve gönderen, mesajını okuduğunuzu anlamayacaktır.

2. WhatsApp sohbetlerini sabitleyin

WhatsApp tertipli olarak değişik amaçlar için kullanılmaktadır, bundan dolayı uygulamada birden fazla sohbetimiz olabilir. Mühim sohbetler kimi zaman yeni sohbetler sebebiyle listeye gömülebilir. Mühim sohbetleri daima kolayca bulabildiğinizden güvenilir olmak için onları WhatsApp’a sabitleyebilirsiniz. Sabitlemek için sohbete uzun süre basabilir yada hızlıca kaydırabilirsiniz, böylece daima söyleşi listenizin en üstünde kalır.

3. WhatsApp GIF’leri oluşturun

WhatsApp, Tenor ve Giphy’den GIF göndermenizi sağlar. Bilmiyorsanız, WhatsApp’ta kendi GIF’lerinizi oluşturabilirsiniz. Telefonunuzda kayıtlı bir videodan GIF yapabilirsiniz. Ilkin bir söyleşi açın ve göndermek istediğiniz videoyu seçin. Gönder düğmesine basmadan ilkin video düzenleme ekranını görmüş olacaksınız. Burada video uzunluğunu 6 saniye yada daha azca olacak şekilde ayarlayın ve peşinden GIF seçeneğini seçin. Videonuz GIF olarak gönderilecek. GIF’lerin yalnızca 6 saniyelik videolar için yapılabileceğini ihmal etmeyin.

4. WhatsApp resimlerini düzenleyin

Benzer şekilde, WhatsApp içindeki görüntüleri de düzenleyebilirsiniz. Fotoğrafı kırpmak, çıkartma ve emoji eklemek, renkli metinler ve karalamalar yapmak şeklinde birçok düzenleme aracı var. Bunu yapmak için ilkin göndermek istediğiniz resmi seçmelisiniz ve peşinden WhatsApp fotoğraf düzenleyicisini görmüş olacaksınız. Düzenleme araçları ekranın üst kısmındadır.

5. WhatsApp Web bildirimini gizleyin

WhatsApp’ı kullandığınızda, telefonunuzda kalıcı bir bildirim olur. Yalnızca WhatsApp Web bağlantısını kestikten sonrasında kaybolacaktır. Bunu, telefonunuzdaki ayarlar menüsüne gidip Uygulamalar bölümünde WhatsApp’ı arayarak yapabilirsiniz. Arkasından bildirimleri seçin ve ‘öteki bildirimleri’ bulmak için aşağı kaydırın. Şimdi bunu kapatın ve WhatsApp Web bildirimi kaybolacaktır.

Leave A Reply