Bir Windows WordPress hosting Planı Nasıl Seçilir

Bir Windows WordPress hosting Planı Nasıl Seçilir

Windows hosting hizmetleri dünyanın en popüler hizmetleridir. Ayrıca Linux hosting dan daha ucuzdur. Ancak Linux’un belirli lisans sorunları vardır ve Windows kadar yaygın olarak kullanılmaz. Visual Basic programlamayı kullanmanız veya veritabanları oluşturmanız gerekiyorsa, büyük olasılıkla Windows hosting isteyeceksiniz. Bir Windows hosting planının nasıl seçileceğini bilmek önemlidir.

 

Linux ana bilgisayarları genellikle daha az sunucu kaynağı kullanır ve Windows’tan daha hızlıdır. Bazı Linux hosting sağlayıcıları, kullanımı kolaylaştırmak için panolar sunar. Linux açık kaynaklı bir platform olduğundan, birçok geliştirici sistemin istikrarına katkıda bulunur. Ayrıca, özel uygulamaları ve kodları barındıracak kadar esnektir. Örneğin Linux, PHP tabanlı WordPress web siteleri için daha iyidir. Ancak Windows, MS Access’i çalıştırır ve daha az esnektir.

 

Ancak, iyi Windows ana bilgisayarları Linux hosting dan daha pahalıdır. Kaydolmadan önce özellikleri ve fiyatı doğrulamak önemlidir. Yönetilen Sharepoint siteleri ve Exchange sunucuları gibi ek özelliklere sahip bir plan seçmek isteyebilirsiniz. Bir diğer önemli husus, mevcut veritabanı türüdür. Bir SQL veritabanına erişmeniz gerekiyorsa, seçtiğiniz ana bilgisayarda bir tane olduğundan emin olun.

 

Windows hosting , Microsoft Windows Server işletim sistemini çalıştıran donanımı da kullanır. Sonuç olarak, çeşitli programlama dillerini destekleyebilir. Bir MS Access veya MS SQL Server veritabanını çalıştırmak istiyorsanız iyi bir seçimdir. Eğer sizin de bir WordPress hosting ihtiyacınız varsa Hostixo makul fırsatlar sunmaktadır.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy