Boşanma Avukatı Çekmeköy

Boşanma Avukatı Çekmeköy

Boşanma oranlarındaki büyük artış son dönemlerde hepimizi endişelendiriyor. Evlilik oranlarının azalmasıyla birlikte boşanma oranlarında görülen artışlar sosyolojik ve toplumsal tespitler için elverişli. Ancak burada ele alınması gereken temel konu evliliklerin bitiş sebebi. Özellikle çocuk sahibi çiftlerin çekişmeli boşanma davalarında büyük sıkıntılar yaşadığı biliniyor. Doğal olarak da çocuklar bu durumdan etkileniyor ve iyice işin içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Davaların daha sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için boşanma avukatlarına büyük sorumluluk düştüğünü söyleyebiliriz. Öyle ki alanında uzman bir çekişmeli boşanma avukatı sürecin daha hasarsız bir şekilde yürütülebilmesi için oldukça önemli. Bu konu hakkında uzman avukatların görüşlerinden yararlanarak bazı konular üzerinde durmak istiyoruz.

 

İstanbul’da Deneyimli Boşanma Avukatı Bulmak Mümkün Mü?

Nüfus yoğunluğunu göz önüne aldığımızda boşanma oranlarının en yüksek olduğu şehirlerden birisinin de İstanbul olduğunu görüyoruz. Buradaki çiftlerin çekişmeli ya da anlaşmalı farketmeksizin neredeyse tüm davalarda bir boşanma avukatından yararlandığını söylemek mümkün. Özellikle çekişmeli boşanma davalarında çiftler her zaman en iyi boşanma avukatı İstanbul anadolu yakası ya da avrupa yakası şeklinde araştırmalarda bulunuyor. Bu araştırmalarının en önemli sebebi ise karşı tarafa üstünlük kurma çabaları. Eşler, daha iyi bir avukat bulduklarında karşı taraf üzerinde ezici bir üstünlük kuracaklarına inanıyorlar. Bu düşünceye tamamen yanlıştır diyemeyiz. Ancak davanın açılma şekli, dava konusu ve avukatın bu alandaki yeterlilikleri de göz ardı edilmemelidir.

Örneğin boşanma avukatı İstanbul ve çevresinin en tanınan avukatlarından biri olsun. Bugüne kadar pek çok davayı kazanma başarısı gösteren bir avukat için ‘’en iyi boşanma avukatı’’ nitelendirmesi yapılabilir. Fakat avukatın gösterdiği başarı sadece onun yeterlilikleriyle ilgili olmayabilir. Burada taraflar avukatlarına karşı dürüst ve şeffaf olmalı, talep ve beklentilerini doğrudan avukatlarına iletmelidirler. Ancak bu şekilde bir boşanma davası başarıyla sonuçlanabilir.

İyi Bir Avukat Bulmak İçin Ne Yapmalıyım?

Çiftlerin en çok merak ettiği konulardan birisi de iyi bir avukatı nasıl bulabileceklerine yöneliktir. Elbette ki bu tahmin edildiği kadar kolay değildir. Ancak internet üzerinden yapılan kısa araştırmalar ve çevreden gelen İstanbul Hukuk Bürosu önerileri üzerinde bir süre düşünülebilir. Bu sayede işinin ehli bir boşanma avukatına denk gelmek mümkündür.

Ümraniye ve çevresinde yaşayanlar için Ümraniye Aile Mahkemesi çevresinde bulunan boşanma avukatlarından yardım almak da faydalı olacaktır. Böylece avukatlarla yüzyüze iletişim kurulabilir ve boşanma süreci hakkında merak edilen tüm soruların yanıtları alınabilir.

Ayrıca bazı kadın müvekkiller kendilerini daha iyi ifade edebileceklerini düşündükleri bayan avukatlarla çalışmayı tercih edebiliyorlar. Bu durumda internet aracılığıyla bayan avukat telefon numarası ya da e-posta adresleri işe yarayabilir. Belirtilen bu numara ve adreslerden bayan avukatlarla iletişime geçmek mümkündür.

Boşanma Avukatı Hangi Konularda Yardımcı Olur?

Boşanma avukatı ilk olarak davanın açılma süreciyle ilgilenir. Burada müvekkilinin boşanma gerekçesine ve taleplerine göre bir dava dilekçesi hazırlar. Daha sonra bu dava dilekçesini Aile Mahkemesine teslim eder ve boşanma davasının açılmasını sağlar. Bu andan itibaren boşanma avukatı, dava sürecini izler ve müvekkilinin yasal haklarının korunması için çaba gösterir. Davayla ilgili müvekkilin menfaatlerini üst düzeyde sağlayan boşanma avukatları yeri geldiğinde dava süreci ile ilgili bilgilendirmeyi müvekkillerine sunar.

Çekmeköy Boşanma Avukatı Nasıl Bulunur?

Çekmeköy semtinde yaşayan ve boşanmayı düşünen çiftlerin aklında ‘’Çekmeköy Aile Mahkemesi Nerede?’’ ve ‘’Çekmeköy’de boşanma avukatı nasıl bulurum?’’ gibi soru işaretleri bulunabilmektedir. İstanbul’un diğer tüm semtlerinde olduğu gibi Çekmeköy’de de alanında uzman boşanma avukatları bulunmaktadır. Özellikle Çekmeköy Adliyesi ve çevresinde pek çoğuna rastalamak mümkündür.

Boşanma Davaları Ne Kadar Sürer?

Boşanma davalarının ne kadar süreceği konusunda net bir süre vermek mümkün değildir. Genellikle açılan boşanma davasının türüne göre süresi de değişiklik göstermektedir. Anlaşmalı boşanma davalarının sonuçlanması için 10 gün ile 1 ay arasında bir süre yeterli olurken, çekişmeli boşanma davalarında bu süre 1 yıla kadar uzayabilmektedir. Tabi bu süre mahkemenin adli tatiline denk gelmemelidir. Bu durumda adli tatilin bitmesi beklenecek ve davaların süresinde uzamalar meydana gelecektir. Özellikle çekişmeli boşanma davalarında mahkemenin iş yoğunluğu da göz önünde bulundurulur ve davanın sonuçlanması uzun bir süre gerektirebilir.

 

Comments are closed.