Boston’da Küresel Toplumsal Medya Yöneticisi

0

[ad_1]

Meslek: Küresel Toplumsal Medya Yöneticisi
Sanayi: teknoloji
Yaş: 24
Konum: Boston, MA
Maaş: 110.000 $
Net Kıymet: ~ 55.000 (para piyasasında ortalama 8.000 $, Roth IRA’da ortalama 18.000 $ ve aracılık hesabında ortalama 29.000 $)
Borç: 0 $ (Üniversitemin harcamalarını aileme ödettiğim için oldukça şanslıydım.)
Maaş Çeki Tutarı (2x/ay): 2.911$
zamirler: o / onun

Aylık giderlerKira: 1500$ (İki yatak odalı, iki banyolu odam için. Oda arkadaşımdan birazcık daha çok ödüyorum zira ebeveyn banyom ve iki dolabım var.)
Araçlar: 60 $
Telefon: 0 $ (Teşekkürler, Anne ve Baba!)
Nuuly Üyeliği: 88 $ (Sık sık atlarım fakat bu ay değil.)
MerhabaTaze: 69 $
Peloton Üyeliği: 39 $
Ayın Kitabı: $16.99
Spotify: $6,50 (Adam dostum R. ve ben bir ikili hesabı paylaştık.)
Gösterim Akışı: 0 $ (Bir çok büyük akış hizmeti, ebeveynimin web planıyla beraber ücretsiz bir şekilde gelir, bu yüzden girişlerini kullanıyorum)
Roth IRA: $500 dolar
Aracılık Hesabı: 300 $

Yüksek tahsile devam etmen için bir beklentin var mıydı? Herhangi bir yüksek tahsile katıldınız mı? Evet ise, bunun için iyi mi ödeme yaptınız?
Kesinlikle. Akrabalarım beni 15 yaşlarında bir üniversite danışmanına yazdırdı. İkisi de avukat ve JD’leri var, bu yüzden daima üniversiteye gideceğimi biliyordum. Her ne kadar üniversitenin benim için doğru yol bulunduğunu düşünmeseydim ve iyi olduğum bir ticarete haiz olsaydım ya da girişimci bir arayışa haiz olsaydım, oldukça çalıştığım ve haiz olduğum sürece ailemin bununla tamamen iyi olacağını düşünüyorum. bir oyun planı. Dedem, babam 13 yaşlarındayken vefat etti ve başarı göstermiş bir borsacıydı. Babama, benim ve kardeşlerimin eğitim harcamalarını karşılamak için biriktirdiği bir emanet bıraktı. Para, akrabalarım okulda elimizden gelenin en iyisini yapmadığımızı ve kredi almaya başlamamız icap ettiğini düşünürse her an alınabileceği şartıyla verildi. Fazlaca çalıştığımız, fazladan yardım aldığımız ve daha iyisini yapmak için hakikaten çaba sarf ettiğimiz sürece en iyi notları almasak mesele olmazdı.

Büyürken, parayla ilgili ne tür konuşmalar yapardınız? Ebeveyniniz/vasiniz(ler)iniz sizi finans mevzusunda eğitti mi?
Evimde finansal okuryazarlık hakkında oldukça azca konuşma oldu yada asla konuşma olmadı. Büyüdüğümüz en yakın nokta, ailemin kardeşlerime ve bana birazcık fazla şımarık davrandığımızda paranın ağaçta büyümediğini söylemesiydi. Annem daima bir doların kıymetini anlamamı istediğini söylerdi, bu yüzden genç yaşta bir iş bulmamı sağlamış oldu. Alt orta sınıfta büyüdüğünü ve babası vefat edene kadar babamın ailesinin varlıklı bulunduğunu biliyordum. Üniversiteden mezun olduktan sonrasında babam, tutum ettiğimden güvenilir olmak için beni mali danışmanıyla tanıştırdı, sadece hala mali bilgilerime güvenmiyorum ve her gün öğreniyorum.

İlk işiniz neydi ve niçin aldınız?
16 yaşıma bastığımda ilk işim Six Flags’te binicilik görevlisi olarak çalışmaktı. Bundan kesinlikle nefret ediyordum ve başvurmak istemiyordum fakat akrabalarım işi alacağımı bildikleri için beni buna zorladı. Mahalli bir donmuş yoğurt dükkanında iş bulduğum için ayrılmadan ilkin orada ortalama iki ay çalıştım. Bahsettiğim şeklinde, annem paranın kıymetini anlamamı istedi, bu yüzden akrabalarım 16 yaşıma geldiğimde eğlence için para harcamayı bıraktı ve o zamandan beri ve tüm üniversite süresince benzin, alışveriş ve gezi için para ödeyebilmek için bir işte çalıştım. dostlarımla akşam yemeğine ve beyaz perdeye.

Büyürken para mevzusunda endişelendin mi?
Nadiren asla. Sanırım daima ailemin iyi durumda olduğuna dair bir fikrim vardı. İlk pasaportumu 13 yaşlarındayken aldım ve 14 yaşlarında Avrupa’ya gitmiştim ve tanıdığım pek oldukça başka çocuk bu şekilde şeyler yapmamıştı. Annemin beklenmedik bir halde işten çıkarıldığı üniversitedeyken, para mevzusunda strese girdiğimi hatırladığım tek süre. Akrabalarım harcamaları kısmaya ve hafta sonları oldukça fazla yiyecek yememeye başladı. Annem sonunda şanslıydı ve şirket hisselerinde varlığından bile haberdar olmadığı bir sürü parası vardı, bu da onun esasen erken emekli olmasına izin verdi. O zamandan beri çalışmıyor, bu yüzden endişesi oldukça uzun sürmedi.

Şimdi para için endişeleniyor musun?
Pek değil, hayır. Devamlı imkanlarım dahilinde oldukça iyi bir halde yaşayabildim ve eğer ciddi bir şey olursa, ailemin bana yardım edeceğini yada onlarla beraber eve taşınmama izin vereceğini biliyorum. Fazlaca şükür hemen hemen bu tarz bir olay olmadı. Geleceğim ve bigün Massachusetts’te bir ev almanın yanı sıra çocuk sahibi olma mevzusunda endişeleniyorum. Ailemin benim için yapmış olduğu şeklinde çocuklarıma bakabilmeyi oldukça isterim.

Kaç yaşlarında kendinizden mali olarak görevli oldunuz ve bir mali güvenlik ağınız var mı?
22 yaşlarında üniversiteden mezun olduğumda çoğunlukla finansal olarak bağımsız oldum. Pazar günü mezun oldum ve ilk tam zamanlı işime Çarşamba günü başladım ve o zamandan beri faturalarımın çoğunu ödedim. 26 yaşıma kadar ailemin hala benim için ödediği tek şey telefon faturam, internetten dinleme hizmetleri ve sıhhat sigortam. Yeni bir iş bulmak için oldukça çalıştığım sürece gelirimi kaybedersem akrabalarım bana kesinlikle destek olur.

Eylemsiz yada kalıtsal bir gelir aldınız mı yada asla aldınız mı? Evet ise, lütfen açıklayınız.
Evet, kolejimin tamamı merhum büyükbabam tarafınca ödendi (ortalama 300.000 dolar) ve büyükannem, aracılık hesabımı açmadan ilkin bana 10.000 dolar verdi.

Leave A Reply