Bu 10 İpuçları ve Püf Noktaları ile Telgraf Ustası Olun

0

[ad_1]

Telgraf kontrolleri bir tek çağdaş bir mesajlaşma uygulaması söz mevzusu olduğunda her kutu hakkında: Birden fazla platformda bulunur, uçtan uca şifreleme sunar, çıkartmaları ve medya dosyalarını destek sunar ve yüz binlerce kişiye haiz olabilen grup ve kanal sohbetlerine olanak tanır. içlerindeki insanoğlu (eğer o denli oldukca dostunuz var ise).

Uygulamanın çekici yanı, kurulumunun ve kullanımının oldukca rahat olmasıdır – daha ilkin bir mesajlaşma uygulaması kullandıysanız, Telegram’ı da kullanabilirsiniz – sadece yazılımda karşılaşmamış olabileceğiniz oldukca sayıda özellik ve seçenek vardır. hepsi. İşte bu ipuçları burada devreye giriyor.

Kendinizden Sonrasında Toparlayın

Kim bilir, bilhassa oldukca azca duygusal kıymeti olan sohbetler için, Telegram uygulamasında senelerce ve senelerce konuşmanın oluşmasını istemiyorsunuzdur. Uygulamanın otomatik silme özelliği, mesajları belirli bir yaşa ulaştıklarında silerek, konuşmalarınızı daha azca karmaşık hale getirir ve fazladan bir dijital gizlilik düzeyi ekler.

Bir konuşmada otomatik silme hususi durumunu açmak için sohbetin üst kısmındaki çubuğa dokunun, arkasından üç noktayı seçin ve Otomatik Silmeyi Etkinleştir (iOS kullanıyorsanız) yada Otomatik Sil (Android kullanıyorsanız.) Uygulama tarafınca sağlanan listeden belirli bir süre seçebilir yada hususi seçeneği kullanarak kendinizinkini belirleyebilirsiniz; en uzun otomatik silme ayarı bir senedir.

Hususi Bildirim Seslerini Ayarlayın

Telegram’da kendi ses snippet’lerinizi hususi bildirim sesleri olarak ekleyebilirsiniz, bu hemen sonra istediğiniz herhangi bir sohbete uygulanabilir. Bir konuşmadan üst çubuğa dokunun ve arkasından Sesini kapatmak (iOS) yada Bildirimler (Android) ve seçin Özelleştirme: Şu anda, beş saniyeden kısa ve 300 KB’ye kadar boyuta haiz ses dosyaları ve sesli mesajlar desteklenmektedir.

Çift dokunuşla uygulanan varsayılan bir tepki seçin.

David Nield vasıtasıyla telgraf

Varsayılan Tepkinizi Değiştirin

Varsayılan bir tepki uygulamak için sohbetteki herhangi bir mesaja iki kez dokunabileceğinizi fark etmişsinizdir – bu, değiştirmediyseniz, bir başparmak işaretidir. Değişik bir varsayılan tepki seçmek için uygulamadaki ana Ayarlar ekranına gidin, arkasından Çıkartmalar ve Emoji ve Süratli tepki (iOS’ta) yada Konuşma Ayarları ve Süratli tepki (Android’de.)

Varsayılan süratli tepkinin yanı sıra daha çok tepki emojisine erişmek için bir mesaja (iOS) uzun basabilir yada bir mesaja (Android) dokunabilirsiniz. Grup sohbetlerinde ve kanallarında, tepkilerin mevcut olup olmadığı ve hangi tepkilerin kullanılabileceği yöneticilere bağlıdır, bundan dolayı açılır menü, hangi Telegram görüşmesinde olduğunuza bağlı olarak değişik görünebilir.

Anında Tercüme Alın

Telegram’da başka bir dilde biriyle söyleşi ediyorsanız, mesajlarının çevirilerini uygulama içinde alabilirsiniz. Ayarlar sayfasından seçmeniz gerekir Dil ve sonrasında çevir Çevir Düğmesini Göster anahtarı açık konuma getirin—böylece, cihazınızın varsayılan dilinde yazılmayan bir ileti ulaştığında, bir çeviri düğmesi görürsünüz.

Gizli saklı sohbetlerde kendi kendini imha eden mesajlar olabilir.

David Nield vasıtasıyla telgraf

Gizli saklı Bildiri Gönder

Varsayılan olarak, Telegram sohbetleri şifrelenir sadece uçtan uca şifrelenmez (farklar için buraya bakın). En güvenli sohbetler için ve arkanızda herhangi bir dijital iz bırakmamak için şahıs listenizdeki belirli kişilerle gizli saklı söyleşi moduna geçebilirsiniz. Bu gizli saklı söyleşi yalnızca bir cihazda kalır ve kullanıcıyla ayrı bir görüşme olarak bulunur.

İtibaren Kişiler (iOS’ta gezinme çubuğunda, Android’de uygulama menüsünde), konuşma listesini açmak için bir kullanıcıya dokunun. Profillerini görmek için üst çubuğa, arkasından üç noktaya ve arkasından Gizli saklı Sohbeti Başlat. Bu sohbetler ek olarak mesajlarda kendi kendini imha eden zamanlayıcılara haiz olabilir; bunu yapılandırmak için söyleşi çubuğundaki (iOS) yada konuşma seçeneklerindeki (Android) zamanlayıcı simgesini kullanın.

Konumunuzu Başkalarıyla Paylaşın

Telegram, arkadaşlarınızla ve ailenizle buluşurken ve onları takip ederken destek olabilir: Herhangi bir konuşmada söyleşi giriş kutusunun tarafındaki ataş simgesine dokunursanız, şunları seçebilirsiniz: Konum öteki insanlara nerede olduğunuzu bildirmek için. Ek olarak canlı konumunuzu aynı söyleşi penceresi içinde sekiz saate kadar devamlı olarak başkalarıyla paylaşabilirsiniz.

Telegram’da Spoiler’dan Kaçının

Spor neticeleri yada filmlerdeki çarpık sonlar olsun, kimse spoiler sevmez ve Telegram, alıcı onları okumaya hazır olana kadar mesajları gizlemenizi elde eden bir bilhassa beraber gelir. Grup sohbetlerinde, bazı kişilerin tartışılan mevzu hakkında süratli olduğu, sadece öteki söyleşi katılımcılarının olmadığı bir duruma haiz olabileceğiniz durumlarda bilhassa yararlıdır.

Bir spoiler katmanı eklemek için, göndermeden bir ileti yazın, arkasından gizlemek istediğiniz metni seçin. Oluşturulan menüde seçin Bir şeyin evvelde reklamı biçimlendirme olarak (iOS’ta ilkin biçimlendirme düğmesini seçmeniz gerekir). Mesajın seçilen kısmı, öteki kişiler tarafınca görüntülendiğinde gizlenecek ve altındaki metni görmek için bulanık bloğa dokunabilirler.

Sınırsız Bulut Depolama Kullanın

Bir Telegram kullanıcısı olarak, şahıs listenizdeki öteki kişilerle dosya paylaşmak için aslına bakarsak sınırsız oranda parasız bulut depolama kapasitesi elde edersiniz; tek sınırlama, hiçbir dosyanın boyutunun 2 GB’tan fazla olmamasıdır. Bir Telegram görüşmesinde telefonunuzdan bir dosya seçmek için, söyleşi giriş kutusunun yan tarafındaki ataş simgesine dokunun ve arkasından Dosya taramak için.

Saklamak istediğiniz kayıtlı mesajları bekleyin.

David Nield vasıtasıyla telgraf

Mühim Mesajları Kaydet

Telegram, hakkaten saklamak istediğiniz mesajlar için kullanabileceğiniz, bir ihtimal mühim bir adres yada bir aile resmi, kaydedilmiş mesajlar özelliği ihtiva eder. Bir mesajı kaydetmek bundan daha kolay olamazdı: Sohbetlerinizden birinin içinden, belirli bir mesaja uzun basın ve arkasından mesajı seçin. İleri ve Kayıtlı Mesajlar.

Kaydedilen Mesajlar klasörü, kişiler listenizin en üzerine sabitlenmiştir ve derinlemesine incelerseniz tamamen aranabilir; burada istediğiniz kadar depolayabilirsiniz. Her öğenin yanında orijinal konumuna atlamanızı elde eden bir düğme bulunur ve kayıtlı mesajlarınız, Telegram’ın kurulu olduğu tüm cihazlar içinde senkronize edilir.

Sessize Alma Ayarlarınızı Özelleştirin

Bu yoğun grup sohbetleri için sessize alma, akıl sağlığınızı korumanın yaşamsal bir yoludur ve Telegram size sessiz kalma süresi üstünde oldukca fazla denetim sağlar. Bir görüşmede, üst çubuğa dokunun, arkasından Sesini kapatmak (iOS) yada Bildirimler (Android): Hemen sonra seçebilirsiniz için sessize al gösterilen seçeneklerden birini seçin ve iPhone kullanıcıları gerekirse belirli bir bitiş zamanı seçebilir.

Leave A Reply