Bu Omuzlar ve Triceps Rutini Kendinizi Kolsuz Hissettirecek

[ad_1]

Don Saladino ve Frank Sepe’nin “Sleeveless” ikilisi, geçtiğimiz günlerde bir omuz ve triseps antrenmanını paylaşmak için Muscle & Fitness IG sayfasında Instagram Live’a gitti ve sizden de bir dönüş yapmanızı istiyorlar.

“Oldukça değişik omuz egzersizleri var. Bugün, birinci cilt yapacağız” dedi Sepe. Pazı yaralanmasından kurtulurken bunu öğütüyordu. Bu yüzden, seansı tamamen atlamak yerine, yaralanmanın çevresinde antrenman yapmanın ve etkili bir antrenman yapmanın yollarını buldu.

“Oldukça fazla yeniden setleri, süper setler, trisetler yapıyorum, bu yüzden kolu aşırı yüklemem.”

Her iki eğitmen de ihtimaller içinde yaralanma riskini en aza indirirken kası etkili bir halde hedefleyebilmeniz için çeşitli egzersizler yapmanın çeşitli yollarını gösterir. Saladino, ağrıları gidermek için çalışmak zorunda kalan tek kişinin Sepe olmadığını paylaştı.

“Tamamımız bir noktada patladık, değil mi?” Günün sonunda amaç, kasları etkili bir halde eğitmektir ve ağırlık bunu belirleyen barometre olmak zorunda değildir.

Sepe, “Kas yorgunluğuna gidiyoruz,” dedi. “Şüpheye düştüğünüzde, hafifçe gidin.”

Hem Saladino hem de Sepe, neticeleri görmeye devam edebilmeniz için antrenman yapmanın yollarını bulmanın önemini paylaştı. Paylaştıkları her yöntemi dahil ederek bu programı bir deneyin ve yol süresince hangi neticeleri geliştirebileceğinizi görün. Öteki antrenmanlar için daha çok ipucu ve püf noktası almak için her hafta Kolsuz’u ayarladığınızdan güvenli olun. Sepe ve Saladino, her Salı sabahı Doğu saatiyle 10:00’da @muscleandfitness Instagram sayfasında canlı yayına giriyor. Bazı bölümlerin tekrarları Muscle & Fitness YouTube kanalında da mevcuttur.

Omuzlar ve Triceps Egzersizi

Ön Plaka Kaldırma – 3-4 ısınma seti, 15-20 tekrardan oluşan 3-4 emek harcama seti

Alternatif Omuz Presi – 15-20 tekrardan oluşan 5 emek harcama seti

Ayakta Yan Kaldırma – Kısmi başarısızlıklarla beraber 15-20 tekrardan oluşan 5 emek harcama seti

Arka Delt Kablo Sineği – 10-12 tekrardan oluşan 3-4 emek harcama seti

Yalancı Dambıl Tricep Uzantısı – 15 tekrardan oluşan 3-4 emek harcama seti

Superset: İp Aşağı İtme ve Üst İp Uzatma – Her biri 12-15 tekrardan oluşan 3-4 emek harcama seti

Tezgah Daldırma – Başarısızlığa 5 set

*Setler içinde yada antrenman partneriniz set yaparken 45 saniye dinlenin.

Comments are closed.