Bu yaz evcil hayvanlarla gezi etmeden ilkin bilinmesi gerekenler

[ad_1]

Bir gezgin ve evcil hayvanı, 19 Nisan 2022 Salı, Dallas'taki Love Field'da Ulaştırma Güvenliği İdaresi güvenliğini temizlemek için bekliyor.

Bir seyyah ve evcil hayvanı, 19 Nisan 2022 Salı, Dallas’taki Love Field’da Ulaştırma Güvenliği İdaresi güvenliğini temizlemek için bekliyor.

AP

Yaz tatilleri bu yıl tekrardan vitese geçerken, milyonlarca yeni evcil hayvan ebeveyni tüylü arkadaşlarla gezi etmek zorunda duracak.

Amerikan Hayvanlara Zulüm Önleme Derneği geçen yıl, ülke çapında her beş kişiden önde gelen 23 milyon Amerikan hanesinin, pandemi esnasında tekrardan barındırma niyeti olmaksızın bir köpek yada kedi elde ettiğini bildirdi.

Yüksek benzin fiyatlarına ve havayolu ücretlerine karşın, bu yıl daha çok insanoğlunun gezi etmesi umut ediliyor. Mayıs ayında, Amerikan Otomobil Birliği, ortalama 39.2 milyon insanoğlunun evden 50 mil yada daha çok gezi etmesiyle, Anma Günü seyahatinde geçen yıla bakılırsa %8.3’lük bir artış tahmin etti. AAA Travel kıdemli başkan yardımcısı Paula Twidale’e bakılırsa, Anma Günü gezi hacimleri, yaz seyahatinin iyi mi görüneceği mevzusunda iyi bir tahmin.

“Tahminlerimize bakılırsa yaz seyahati bir tek ısınmakla kalmıyor, alevler içinde olacak. İnsanlar bir dinlence için gecikmiş durumda ve fazlaca gereksinim duydukları bazı şeyleri yakalamaya çalışıyorlar. [rest and relaxation] Gelecek aylarda,” dedi Twidale.

Bir evcil hayvan arkadaşınızla yine yada ilk kez gezi ediyor olsanız da, tatile çıkmadan ilkin aklınızda bulundurmanız ihtiyaç duyulan bazı gezi ipuçları burada.

Ne getirmeli

ASPCA, tatile çıkmadan ilkin evcil hayvan dostu bir gezi seti hazırlamanızı önerir. İşte paketlenmesi ihtiyaç duyulan bazı temel bilgiler:

  • Evcil hayvan maması ve bolca su
  • Bir kase
  • tasma
  • Tanıdık bir koku için favori oyuncak, yastık yada battaniye
  • Bir atık kepçe ve plastik torbalar
  • Bakım malzemeleri
  • İlaç ve ilk yardım
  • Eyalet sınırlarını geçerken kuduz aşısı kayıtları dahil gezi belgeleri

Yola çıkarken bilinmesi gerekenler

Evcil hayvanınızı eskisinden daha uzun bir yolculuğa çıkarıyorsanız, ASPCA resmi yolculuktan ilkin bir takım kısa sürüş yapmanızı önerir.

Evcil hayvanınızın ayakta durması, oturması, uzanması ve dönmesi için yeterince büyük, iyi havalandırılmış bir sandık yada taşıyıcı bulundurun ve kaymasını önlemek için otomobile sabitleyin. Bir sandığa karşı karar verirseniz, ASPCA, evcil hayvanınızın başı pencereden dışarı çıkmasına izin vermek yerine, onu bir koltuk tokasına bağlı bir koşum içinde arka koltukta tutmanıza izin vermez.

Camlar açık olsa bile evcil hayvanınızı asla sıcak bir araçta yalnız bırakmayın.

Uçarken bilinmesi gerekenler

Bu yaz dinlence yerinize uçuyorsanız, ASPCA, mümkünse direkt bir uçuş rezervasyonu yaptırmanızı önerir.

Seyahate çıkmadan ilkin evcil hayvanınızı veterinere götürün ve evcil hayvanınızın aşılarının güncel olduğundan güvenilir olun ve veterinerinizden çıkış tarihinden itibaren 10 gün içinde tarihindeki bir sıhhat sertifikası alın. Kıta ABD Birleşik Devletleri dışına gezi ediyorsanız evcil hayvanlar için hangi sıhhat gereksinimlerinin yada belgelerin lüzumlu bulunduğunu öğrenmek için internasyonal ofislere danışın.

Evcil hayvanınızın kasasının, evcil hayvanınızın ayakta durması, oturması ve rahatça dönmesi için yeterince büyük ve kazaları önlemek için havlu yada parçalanmış kağıt benzer biçimde bir tür yatak ekibi ile kaplı USDA onaylı bir nakliye kasası olduğundan güvenilir olun. Nakliye sandığı, “canlı hayvan” kelimelerinin yanı sıra adınız, cep telefonunuz, hedef telefon numaranız ve ekli evcil hayvanınızın bir fotoğrafının bulunmuş olduğu uygun bir tanımlamaya haiz olmalıdır.

Fort Worth Yıldız-Telegram’dan ilgili hikayeler

Megan Cardona'nın Profil Resmi

Megan Cardona, Yıldız-Telegram’da siyaset, hükümet programları, topluluk kaynakları ve Tarrant County ve Şimal Teksas’ta sakinlerin günlük yaşamda gezinmelerine destek olmak için daha fazlasını kapsayan bir hizmet gazeteciliği muhabiridir. Arlington’daki Texas Üniversitesi’nden 2020’de mezun oldu ve burada kampüs gazetesi The Shorthorn’da iki yıl çalıştı.

Comments are closed.