Cilt bakımı efsaneleri çürütüldü: Diş macununu niçin ASLA bir noktada kullanmamalısınız – ‘zarar’


Kendin Yap cilt bakımı için meydana getirilen aramalar, #DIYSkincare kullanılarak meydana getirilen 200 binden fazla gönderi ve Instagram’da #DIYSkincarerecipes kullanılarak meydana getirilen 17 binden fazla gönderi ile bir patlama görmüş oldu – her insanın parlak, ışıltılı bir cilt istediği açık. Bununla beraber, öne çıkan bazı ipuçları ve daha da kaygı verici bir halde, en fazla çekişi elde edenler aslen yarardan fazlaca zarar verebilir.

Toplumsal medyanın juggernaut’u birçok pozitif şey getiriyor. Anında yanıtlar, küresel bakış açıları ve gelişmiş bağlantı.

Bununla beraber, böylesine sınırsız bir platformla beraber efsaneler ve aldatma da geliyor ve cilt bakımı söz mevzusu olduğunda, kullandığınız ürünlerin sağlığınıza zarar vermeyeceğinden güvenli olmak isteyeceksiniz.

Sadece cilt bakımı mitleri bir tek cildinize potansiyel olarak zarar vermekle kalmaz; ek olarak bir tüm olarak topluma zarar verebilirler.

DestinationSkin grup klinik direktörü Dr Toni Phillips, Express.co.uk’ye şunları söylemiş oldu: “Cilt tonunu hafifletmek ve pigmentasyonu azaltmak için limon suyu kullanma eğilimi, yalnızca cilde mühim seviyede zarar vermekle kalmaz, bununla birlikte temiz, açık bir cilde ihtiyacınız olduğu fikrine de kök verir. İnternet tarafınca güzel olarak kabul edilmek.

Herhangi bir yeni cilt tedavisine yada ürününe başlamadan ilkin araştırmanızı yapmanız fazlaca önemlidir. Ve sizin için muhteşem formülü bulmak için birçok faktörün dikkate alınması gerekir.

DEVAMINI OKU: Yağlı olmayan SPF koruması sunan en iyi 18 yüz güneş kremi

Dr Phillips, “Ne tür bir cildiniz var? Herhangi bir cilt rahatsızlığınız var mı? Herhangi bir alerjiniz var mı? Bu iki ürün aynı rutine karışmalı mı?

“Herhangi bir tedaviye başlamadan ilkin göz önünde bulundurulması ihtiyaç duyulan birkaç şey var. Google’ın sunmuş olduğu her şeyi keşfedin, sadece sizi yüzünüzde kırmızıdan daha çok bırakacak bir felaketten kaçınmak için bilgilerin dermatolog tarafınca onaylanıp onaylanmadığını yada bilimsel araştırmalarla desteklenip desteklenmediğini denetim ettiğinizden güvenli olun.”

Cilt nemini çoğaltmak için daha çok su içmek benzer biçimde evde yapılması ihtiyaç duyulan birkaç kolay başlangıç ​​noktası olsa da, yüzünüze herhangi bir şey uygulama mevzusunda uzmanlara güvenmek ve onları izlemek fazlaca önemlidir.

İnce çizgileri azaltmak, sivilceleri iyileştirmek yada lekeleri azaltmak için DestinationSkin’deki uzmanlar, parıltınızın felaketle sonuçlanmamasını sağlamak için gerçeği kurgudan ayırdı.

Cildinizde kullanmak için en fena madde?

Bazı Alkoller, kokular ve uçucu yağlardan kaçınılmalıdır.

Çözücüler benzer biçimde bazı alkoller tahrişe ve pigmentasyona niçin olabilir. Belirli kokuların ve uçucu yağların uzun soluklu kullanımının da kontakt dermatite (bir tür egzama) niçin olduğu gösterilmiştir. https://www.express.co.uk/life-style/health/1622663/skincare-myths-toothpaste-spots-tips-anti-ageing-expert-evg.

DestinationSkin eğitim müdürü Corine Treacy şunları söylemiş oldu: “Yaşlanmanın bir sebebi cildimizdeki kronik iltihaplanma ve tahriştir.

“Koku içeren ürünler fazlaca tahriş edici ve cildiniz için fena, bu yüzden koku içeren kremlerden kaçınmanızı tavsiye ederim.”

En fena ev yapımı cilt bakımı ilacı?

DestinationSkin uzmanlarına bakılırsa cildi aydınlatmak yada pigmentasyonu tedavi etmek için limon suyu kullanmak en fena umar.

Kadın Treacy şunları söylemiş oldu: “Limonun PH kıymeti hakkaten fazlaca düşük ve cildin naturel bariyerini bozup zayıflatabilir.

“Cilde saf limon suyu sürmek de aşırı tahrişe niçin olabilir, bu da ironik bir halde pigmentasyona yol açabilir, tedavi etmeye değil.”

KAÇIRMAYIN:
Amanda Holden’ın cildinin daha genç görünmesini elde eden güzellik ürünleri [INSIGHT]
Uçmak cilde zarar verebilir: Iyi mi hayatta kalınır? [EXPLAINED]
Bugün daha genç, daha iyi bir cilt için bağırsak iyi mi iyileştirilir [ANALYSIS]

“Ek olarak, cildimizin bariyeri için fazlaca fazla alkali olan dokuz civarında yüksek bir PH’a haizdir.”

Salatalık yada soğuk çay poşetleri hakkaten göz altı cildine destek verir mu?

Salatalık ve soğuk çay poşetleri, göz altındaki şişkinliği ve tahrişi azaltmak için geçici bir etkiye haizdir, sadece DestinationSkin uzmanlarına bakılırsa, bunun hakkaten işe yaradığını destekleyecek kafi klinik emek verme yapılmamıştır.

Cildin en fazlaca hangi bölgesi dikkatsizlik edilir?

Dr Phillips şunları söylemiş oldu: “Ellerimizin boynu, göğsü, kulakları ve sırtları. Bu bölgelerdeki cilt tıpkı yüz benzer biçimde ince olabilir – bu bölgelere yüzümüzdeki cilt benzer biçimde davranılmalıdır.”

Bundan dolayı, günlük cilt bakımı rutininizi gerçekleştirirken, her yönden en iyi neticeleri elde etmek için yöntemde bu alanları unutmamak önemlidir.

En iyi cilt bakımı ipuçları – ‘A Vitamini altın standart içeriktir’

Dr Phillips şunları söylemiş oldu: “Sıhhatli görünen bir cilt elde etmenin anahtarının, her gün A, B, C ve E Vitaminleri ve SPF kullanarak iyi ve tutarlı bir cilt bakımı rejimine haiz olduğuna inanıyorum.

“Aynı şekilde, cilt sağlığını etkileyebilecek bağırsak sağlığı için iyi bir rejime haiz olduğunuzdan güvenli olun.

“Gizli saklı cilt silahım, tüm cilt tiplerinde ve neredeyse tüm cilt koşullarında kullanılabilen altın standart bir bileşen olan A Vitamini. Şahsen, yaşlanma karşıtı ve pigmentasyon için kullanıyorum.

“Cilde kan akışını çoğaltmak için tertipli egzersiz ilave edin ve herhangi bir DIY felaketi olmadan dengeli, ulaşılabilir bir formüle haiz olun!”

Dr Phillips şunları ekledi: “Sizin için neyin doğru olduğundan güvenli değilseniz, ustalaşmış bir danışım için devamlı bizim benzer biçimde bir cilt uzmanını kliniklerimizden birinde ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

“Bunlar çoğu zaman bir cilt muayenesi, yama testi ve reçete edilen herhangi bir ürün yada rutinin sizin ve cildiniz için kesinlikle doğru olduğundan ve mümkün olduğunca yararlı olduğundan güvenli olmak için tedavi öncesi tavsiyeyi içerecektir.”

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy