Çıplak görüntülerle savcıya koştu! Belediye Başkan Yardımcısı’nın fantazi merakı…

MERSİN’in Erdemli İlçesi Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Topçu, Bulgaristan uyruklu hanımla web üstünden fantazi yaşadı. Aydan Saliev isminde hanım, Topçu’nun çıplak şekilde müstehcen görüntülerini kaydederek şantaj yapmış oldu. Belediye Başkan Yardımcısı Topçu, çıplak görüntüleri alıp savcılığa yakınma etti.

Abone ol

Mersin’in Erdemli ilçesi Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Mehmet Topçu’nun düşlem merakı başına iş açtı. İddiaya gore evli 4 çocuk babası 44 yaşındaki Mahmut Topçu, WhatAspp hesabından, Bulgaristan’ın başkenti Sofya’dan bulunduğunu yazan Aydan Saliev isminde sistem üstünden görüntülü düşlem yapmış oldu.

Çırılçıplak soyunarak dans etti

Görüntülerde, Aydan Saliev isminde hanım, çırılçıplak soyunarak dans ediyor. Topçu’nun da çıplak durumda olduğu görülüyor. Topçu’nun çırılçıplak düşlem içeren görüntülerini kaydeden Aydan Saliev, iddiaya gore kendisine ulaştı. Genç hanım, görüntüleri Topçu’nun arkadaşlarına yayacağı yönünde tehdit etti. Saliev, Topçu’dan, ilk seferde 10 ve iki kez ise 5’er bin olmak suretiyle toplamda 20 bin lirayı hesabına aktarmasını sağlamış oldu.

Ciplak goruntulerle savciya kostu Belediye Baskan Yardimcisinin fantazi meraki

 Şantajların sonu gelmeyince…

Mehmet Topçu, Bulgar uyruklu kadının ardı arkası kesilmeyen şantajına daha çok dayanamayınca soluğu Erdemli Cumhuriyet Savcılığı’nda aldı. Topçu, savcılığa kendisinin çıplak görüntülerinin de ekli olduğu dilekçe vererek şikâyetçi oldu. Bunun üstüne savcılıkça soruşturma başlatıldı. Yaşamış olduğu vakayla ilgili mahalli basına konuşan Topçu, açıklamasında şunları söylemiş oldu:

Görüntüler montaj, saygınlık suikasti

“Son zamanlarda tanınmış kişilerle ilkin düzgüsel olarak kontakt kuran siber saldırganlar ondan sonra hesabı ele geçirerek yada hesapta yer edinen görüntüleri deepfake kanalıyla değiştirmekte, düzgüsel kontakt mesajlarını da; mesajların html yada ASP ana kodları ile oynayarak değiştirdikten sonrasında montaj görüntülerle saygınlık suikastı kanalıyla şantaj yapmaktadırlar.

Aynı yolla tarafıma saygınlık suikastı halletmeye çalışmıştır. Kişi hakkında lüzumlu adli süreç başlatılmış olup. Kıymetli takipçilerimin de mağdur olmama adına, adıma değişik görüntüler olduğu iddiasıyla ile gelen mesajları dikkate almaması rica olunur.

Kimlerin nemalanmaya çalmış olduğu…

Her şeyden ilkin bilinmesi ihtiyaç duyulan şudur; bu taktikleri geçmişte kimin kullandığını, bu taktiklerden kimin nemalanmaya çalıştığını hepimiz bilmektedir. Kendim de bu süreci yakından takip ederek, kimlerin bu işlere çanak tuttuğunu, şahsıma meydana getirilen bu ahlaksızlığın sonuna kadar takip edeni olacağıma ve sonunda şahsıma meydana getirilen saygınlık suikastının yok olacağı inancım tamdır. Bu süreçte yurt içi ve yurt dışı hukuki tüm süreçlerin takip edeni olacağımı kamuoyuyla paylaşmak isterim.”

Benden başka oldukça kişiye şantaj yapmış

Öte taraftan, şantaj kurbanı Mehmet Topçu kendisine telefonla ulaşan Sözcü muhabirine mevzu hakkında kısa bir izahat yapmış oldu. Kendisine meydana getirilen şantajla ilgili savcılığa yapmış olduğu müracaat ile ilgili işlemlerin devam ettiğini belirten Topçu, “Benden başka oldukça kişiye aynı yöntemle şantaj yapmış. Hukuki süreç devam ediyor” dedi.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy