Cübbeli Ahmet Hoca: CHP Atatürkçü olmaktan çıkmış

Kamuoyunda ‘Cübbeli Ahmet Hoca’ olarak malum Ahmet Mahmut Meşhur, tv100’de katılmış olduğu programda CHP’yi ve sol kesimi eleştirdi. Meşhur, “CHP Atatürkçü olmaktan çıkmış” ifadelerini kullandı.

Abone ol

Gazeteci Şaban Luk’in solcular ile alakalı açıklamalarını hatırlattığı Meşhur, “Ben CHP adını anmadım fakat CHP, Mustafa Kemal Atatürk’ün partisi olmaktan çıkmış. Kurucu parti olma vasfını çoktan yitirmiş” dedi. 

 Meşhur, kendisine  “Solculara büyük haksızlık yapıyorsunuz. Solcular bu ülkede ağır bedeller ödediler yurtsever oldukları için…” hatırlatmasında bulunan Sulh Yarkadaş’a ise “Ben tüm solcuları demiyorum, ben orada isim vermişim ‘Devlete seri katil’ diyen bir ekip var ben o ekipten bahsediyorum. Ben burada CHP demedim, tüm solcuları demedim” ifadelerini kullandı. 

Brezilya’daki solcularla ilgili ne demişti?

Brezilya’da seçimleri solcu Luiz Inácio Lula da Silva’nın kazanmasına Türkiye’deki solcuların “sevindiğini” belirten Ahmet Mahmut Meşhur “Brezilya’da solcular kazanıyor buradaki solcular seviniyor ‘yakında ikimiz de kazanacağız’ diye. N.h kazanırsınız. Siz Brezilya’nın solcusu şeklinde değilsiniz ki sizde her yol var. HDP’cilik var PKK’cılık var DHKPC’lik var ondan sonrasında ‘solcuyuz solcuyuz’. Sosyalistim mosyalistim. Sosyalistsen bir ekmeği yarıya böl de komşuna ver. Ben de diyeyim ki fakire fukaraya acıyor. Sen olmuşsun eşkıya evinde bomba çıkıyor. Milleti öldürecek toplumcu olmuş. Bana mı yutturacaksınız.” ifadelerini kullanmıştı.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy