Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kızılelma paylaşımı! – Internet Haber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KIZILELMA’nın önünde çekilmiş bir fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaştı.

abone

Düşman ve rakip devletlerin ulusal güvenliğe yönelik artan tehditleri ile Türkiye, son yıllarda hızlanan teknoloji üretimine yeni bir soluk getirdi. Sağlıktan uzay araştırmalarına, insansız hava araçlarından (İHA-SİHA) elektrikli ve sürücüsüz yerli otomobillere kadar birçok alanda dünya çapında bilinen teknolojiler üretiyor.

Ülkemiz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde son dönemde özellikle savunma sektöründe yerli teknolojilerle adından söz ettiriyor.

Cumhurbaskani Erdogandan Kizilelma paylasimi Internet Haber

Erdoğan’dan Kızılelma’ya sürpriz ziyaret

Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Merkezi’ni ziyaret etti. Ziyarette Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar ve Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Erdoğan, daha sonra Baykar’ın yerli ve özgün geliştirdiği Bayraktar KIZILELMA İnsansız Savaş Uçağı ve Bayraktar TB3 SİHA önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kırmızı elmasını paylaşıyorum!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından Türkiye’nin ilk savaş uçağı KIZILELMA’nın önünde çekilen bir fotoğrafı paylaştı.

Erdoğan’ın Türk bayrağı resmiyle yayınladığı tweet binlerce beğeni, paylaşım ve yorum aldı.

1679849812 561 Cumhurbaskani Erdogandan Kizilelma paylasimi Internet Haber

Gökyüzünde Bayraktar Kızıl Elma

Başkent Baykar’da özgün olarak geliştirilen Türkiye’nin ilk insansız savaş uçağı Bayraktar Kızılelma, ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi.

Bayraktar Kızılelma’nın 18 dakika süren ilk uçuşu, Türk havacılık tarihinde yeni bir dönemin perdesini araladı.

Bayraktar Kızılelma, özellikle kısa pistli gemilere iniş kalkış yapabilme özelliği ile savaş alanında devrim yaratacak bir platform olarak görülüyor. TCG gemisi Anadolu gibi kısa pistli gemilere iniş kalkış yapabilme kabiliyetine sahip olması için geliştirilen Bayraktar Kızılelma, bu kabiliyeti ile yurt dışı görevlerinde önemli rol oynayacak.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy