Cüneyt Özdemir’den ‘kaç para aldın’ diyen Faruk Bildirici’ye yanıt

Gazeteci Cüneyt Özdemir, tepki gösterdiği Medya Ombudsmanı Faruk Bildirici’nin kendisine “Sırtını dayamış Demirören Medya’ya, bir de ‘patronsuz gazetecilik’ten bahsediyor; Diyarbakır kayyumunu övmek için kaç para aldın?” diye sormasının arkasından “Bunlara direnme kendi medyamızı kurup büyüteceğiz…” dedi.

Abone ol

Medya Ombudsmanı Faruk Bildirici, gazeteci Cüneyt Özdemir’in ‘ortaklaşa iş’ videoları kapsamında YouTube kanalında reklam söyleşileri yapmakla suçlaması polemiğin fitilini ateşledi.

Bildirici, Özdemir’in ‘ortaklaşa iş’ videoları kapsamında YouTube kanalında reklam söyleşileri yapmasını ve tanıtım çekimleri mevzusunda izleyicilerin açık bir halde uyarılmamasını “Gazetecilik ve pazarlama faaliyeti beraber yürümez” görüşüyle eleştirdi.

Bildirici’nin eleştirisine tepki gösteren Özdemir, ‘sektörden dışlandığını’, reklam almanın gazeteciliği özgürleştirdiğini söylemiş oldu ve “Bu tarz şeyleri anlatmak oldukca zor bu arkaik adamlara, loser gazetecilere… Hayatta hiçbir şey olamamış adamlar bizlere gazetecilik iyi mi yapılır diye gösteriyor” ifadesini kullandı.

“Kaç para aldın”

Özdemir’in sözleri üstüne Bildirici ise, “Sorun reklam alması değil reklamda oynaması! ‘Sektörden dışlandık’ diyen Cüneyt Özdemir, CNNTürk’te 5N1K programını sürdürüyor. Orada sıkıdüzen yasasına övgüler düzdürüyor; ‘ekonomiye can suyu katan kararları’ konu alıyor! Diyarbakır kayyumunu övmek için kaç para aldın?” yanıtını verdi. 

Bildirici’nin yanıtı üstüne Cüneyt Özdemir’den yeni bir izahat geldi. Özdemir, şunları kaydetti:

“Yabancı büyükelçiliklerden fonlanan sitelerde maaşlı çalışan, şaibeli işlerden dolayı RTÜK’ten atılan, hayatında Diyarbakır’ı görmemiş, gazetecilik sicili sıfır adamlardan medya etik dersi alıyoruz. Fıkra bu kadar! Bunlara direnme kendi medyamızı kurup büyüteceğiz…”

Bildirici, reklam ve tanıtım çekimleri mevzusunda izleyicilerin açık bir halde uyarılmamasını “Gazetecilik ve pazarlama faaliyeti beraber yürümez” görüşü dile getirdi.

Cüneyt Özdemir’den yanıt

Özdemir’in sözlerini çarpıttığını belirten Bildirici, meselenin reklam almak değil, “reklamda oynamak” bulunduğunu dile getirdi. Bildirici, Özdemir’in “Sektörden dışlandık” ifadesi için de CNN Türk’te sürdürdüğü 5N1K adlı programı örnek gösterdi ve “Sırtını dayamış Demirören Medya’ya, bir de ‘patronsuz gazetecilik’ten bahsediyor…” dedi. 

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy