Dallas-Fort Worth’dan kalkan 10 ucuz uçuş

0

[ad_1]

22 Aralık 2021 Çarşamba, Los Angeles'taki Los Angeles Uluslararası Havalimanı'nda check-in yapmak için yüz maskeleri takan tatil yolcuları. (AP Photo/Ringo HW Chiu)

22 Aralık 2021 Çarşamba, Los Angeles’taki Los Angeles Internasyonal Havalimanı’nda check-in yapmak için yüz maskeleri takan dinlence yolcuları. (AP Photo/Ringo HW Chiu)

AP

Havalar ısındıkça ve yaza birazcık daha yaklaştıkça, nerede mola verip yeni bir destinasyona gideceğinizi merak ediyor olabilirsiniz.

Sadece her şeyin daha pahalı hale gelmesiyle beraber yaz tatilinizde tutum etmek isteyebilirsiniz, bu yüzden Dallas-Fort Worth Internasyonal Havalimanı’ndan alabileceğiniz en ucuz gidiş-dönüş uçuşları sizin için derledik.

1. El Dorado, Arkansas: 81 Dolar

Ne vakit: 2 Temmuz Cmt – 5 Temmuz Salı

Uçuş Süresi: 1sa 50m

Neresi: Dallas Fort Worth Internasyonal Havalimanı Cenup Arkansas Bölge Havaalanı

Havayolu: Cenup / Mokulele

Bilet satın al: kayık.com

Bir tarih tutkunuysanız yada bir tek güzel binaların hayranıysanız, El Dorado’yu seveceksiniz. Eyaletin cenup sınırındaki bu şirin kasaba, 1920’lerin petrol patlaması şehri olarak varlıklı bir tarihe haizdir. Ortaya çıkan mimari patlama, 1930’ların güzel bir halde yenilenmiş binaları ve Ulusal Kayıt’taki birçok zamanı bina ile dolu, şehrin restore edilmiş kent merkezinde hala yansıtılmaktadır.

Görkemli 1928 Union County Adalet sarayı Sarayı’nın yakınında bulunan El Dorado’nun kalbinde, düzinelerce mağaza, mağaza, restoran ve gece yaşamı seçeneği bulacaksınız. Yüzyılın başındaki mimari ve pitoresk vitrinler, antikalardan sanata kadar her şeyi satan hususi mağazaları birbirine bağlar. Downtown bununla birlikte şehrin geçmişine saygı gösteren Oil Heritage Park’a da ev sahipliği yapıyor. Kent bununla birlikte son teknoloji bir müzik, eğlence ve restoran kompleksi olan Murphy Arts District’e de ev sahipliği yapmaktadır. Yazları, popüler “Gün batımında Showdown” etkinliğini yakalayabilirsiniz.

Kent ek olarak Cenup Arkansas Sanat Merkezi, Cenup Arkansas Senfonisi ve Newton Evi Müzesi şeklinde kültürel mekanlara da ev sahipliği yapmaktadır. Açık hava etkinlikleri Felsenthal Ulusal Yaban Yaşamı Sığınağı, Moro Bay Eyalet Parkı ve Cenup Arkansas Arboretum Eyalet Parkı’nda bulunabilir. Yakındaki Smackover kasabası, ziyaretçilerin Cenup Arkansas petrol patlaması hakkında daha çok informasyon edinebileceği Arkansas Organik Kaynaklar Müzesi’ne ev sahipliği yapmaktadır.

2. New Orleans, Louisiana: 86 $

Ne vakit: 28 Haziran Salı – 29 Haziran Çarşamba

Uçuş Süresi: 1sa 30m

Neresi: Dallas Fort Worth Internasyonal Havalimanı’ndan Louis Armstrong New Orleans Internasyonal Havalimanı’na

Havayolu: Ruh Havayolları

Bilet satın al: kayık.com

Mississippi’nin ağzında bulunan New Orleans, caz ve blues’un, Cajun yemeklerinin ve Mardi Gras’ın görkemli renklerinin ve geçit törenlerinin evidir. İyi zaman geçirmeyi seviyorsanız, “Big Easy” sizin için en iyi yer.

Gecelerinizi, ABD’nın en yetenekli müzisyenlerinden bazılarını yakalayarak, bardan bara atlayarak Bourbon yada Fransız sokaklarında geçirin. Mahalli kulüplerde blues gruplarını seyretmek yada Jackson Meydanı’nda sokak sanatçılarını seyretmek için Treme’ye gidin

Acme Oyster House’da gurme deniz ürünleriyle ziyafet çekebilir ya da otantik cenup ruhu yiyecekleri için Willie Mae’s Scotch House’a gidebilirsiniz.

3. Denver, Colorado: 116 $

Ne vakit: 28 Haziran Salı – 29 Haziran Çarşamba

Uçuş Süresi: 2sa 7dk

Neresi: Dallas Fort Worth Internasyonal Havalimanı’ndan Denver Internasyonal Havalimanı’na

Havayolu: sınır

Bilet satın al: kayık.com

Denver, Rocky Dağları’na oluşturulan bir kapı ve kayakçılar ve yürüyüşçüler için bir geçiş noktasıdır.

Denver kent merkezine gidip d’Corazon’da (1530 Blake St), sanat ve el işi ürünleri satan vitrinde Meksika yiyeceklerini yiyebilir ve Larimer Meydanı’nda zanaatkar kruvasan ve kahve eşliğinde oturabilirsiniz.

Empower Field at Mile High’daki spor kalabalığına katılın yada Cherry Creek Alışveriş Merkezi’ndeki oldukca çeşitli butiklere dalın.

Devamlı kiralık bir otomobile atlayabilir ve Alberta Şelalesi, Old Fall River Yolu yada Trail Ridge Yolu şeklinde ülkenin en güzel noktalarından bazılarına gidebilirsiniz.

4. Miami, Florida: 123$

Ne vakit: 21 Haziran Salı – 22 Haziran Çarşamba

Uçuş Süresi: 3sa 9dk

Neresi: Dallas Fort Worth Internasyonal Havalimanı’ndan Miami Internasyonal Havalimanı’na

Havayolu: Ruh Havayolları

Bilet satın al: kayık.com

Miami, süratli büyümesi sebebiyle “Büyülü Kent” olarak biliniyor ve şehrin yıldan yıla büyüdüğünü ve adeta bir sihir şeklinde bulunduğunu söyleyen ziyaretçiler tarafınca fark edildi. Sihrin bir parçası, Miami’nin değişik kültürler için bir buluşma noktası olarak oynadığı rol.

Miami Beach’in Art Deco apartman dairelerinden South Beach’in kulüplerine kadar nereye giderseniz gidin, Miami sizi görkem ve çöküş yaşamına götürüyor.

5. PensakolaFlorida: 133 $

Ne vakit: 31 Mayıs Sal – 2 Haziran Per

Uçuş Süresi: 1sa 55dk

Neresi: Dallas Fort Worth Internasyonal Havalimanı’ndan Pensacola Internasyonal Havalimanı’na

Havayolu: Ruh Havayolları

Bilet satın al: kayık.com

Pensacola, güzel plajlara, hareketli bir metropol topluluğa ve varlıklı kültürel tarihe ev sahipliği yapmaktadır.

Şehrin hikayesi hakkında informasyon edinmek için Zamanı Pensacola Köyü’nde rehberli bir yürüyüş turuna çıkın. Sanat galerileri, restoranlar ve kültürel mekanların bulunmuş olduğu kent merkezini ziyaret edin. Pensacola’nın plajları da ne olursa olsun görülmeli.

6. Harrison, Arkansas: 144 Dolar

Ne vakit: 23 Haziran Per – 30 Haziran Per

Uçuş Süresi: 2s 10dk

Neresi: Dallas Fort Worth Internasyonal Havalimanı’ndan Boone County Bölge Havalimanı’na

Havayolu: Cenup / Mokulele

Bilet satın al: kayık.com

Ozark Dağları’nın kalbinde yer edinen Harrison, naturel kanyonları, tepeleri ve nehirleri ile ulusal olarak “ABD’nın En İyi Minik Kasabalarından” biri olarak bilinmektedir. Harrison daha ilkin en iyi emeklilik kasabalarından biri olarak seçilmişti.

İster şehrin birçok albeni merkezinden birini ziyaret ediyor olun, ister Ozarks ve Buffalo National River’ın görkemli dağları içinde bisiklete biniyor yada yürüyüş yapıyor olun, ister Harrison’ın kent merkezindeki zamanı bölgesinde geziniyor olun, bu ufak kasabada meydana getirecek oldukca şey bulacaksınız.

Açık hava tutkunları için, Buffalo National River’daki kireçtaşı kayalıkları ve sakin manzaralar içinde kano, balık tutma ve yürüyüş popüler aktivitelerdir. Her insanın bir şeyler yakaladığı Bear Creek Alabalık Çiftliği, aileler için keyifli. Hemmed-in-Hollow, Twin Falls ve Hide-Out Hollow şeklinde şelalelere kolayca erişilebilir.

Harrison Zamanı Yürüyüş Turu, kent merkezindeki parkları, zamanı Lyric Tiyatrosu’nu, 1909 Boone County Hapishanesini ve 1929 Hotel Seville’i ihtiva eder. Zamanı kent merkezinde ek olarak restoranlar, sanat galerileri, antika mağazaları ve öteki perakende mağazaları bulunmaktadır. Bölge bununla birlikte Boone County Miras Müzesi’ne de ev sahipliği yapmaktadır.

7. Phoenix, Arizona: 160 Dolar

Ne vakit: 3 Temmuz Paz – 4 Temmuz Pzt

Uçuş Süresi: 2s 37dk

Neresi: Dallas Fort Worth Internasyonal Havalimanı’ndan Phoenix Sky Harbor Internasyonal Havalimanı’na

Havayolu: sınır

Bilet satın al: kayık.com

Phoenix, ABD’nın çöl başkentidir ve mükemmel açık hava sevenler için bol miktarda seçenek sunar. Güneş ışığı istiyorsanız, güzel kaya oluşumlarında yürüyüş yapmayı seviyorsanız ve yağmurdan nefret ediyorsanız, bir mola vermek için ideal bir yer.

Papago Park’ta piknik yapın, Oasis yada Wet’n’Wild şeklinde su parklarını deneyin ya da Scottsdale’deki sahalarda golf becerilerinizi kontrol edin. Heard Müzesi yada Phoenix Sanat Müzesi şeklinde ziyaret edebileceğiniz mükemmel müzeler var.

Different Pointe of View’da gurme yiyecekleri ve Filiberto’nun burritoları şeklinde sokak yiyeceklerini deneyin.

8. Memphis, Tennessee: 161 $

Ne vakit: 8 Temmuz Cum – 10 Temmuz Paz

Uçuş Süresi: 3s 45dk

Neresi: Dallas Fort Worth Internasyonal Havalimanı’ndan Cenup Arkansas Bölge Havalimanı’na Memphis Internasyonal Havalimanı’na

Havayolu: Cenup / Mokulele

Bilet satın al: kayık.com

Barbekü yemeklerinin baş döndürücü kokusu, Graceland şeklinde konakların mimarisi ve Beale Caddesi’nde tüm gece süresince ritim ve blues sesleri var. Müziği, yemeği ve zamanı seviyorsanız, Memphis tam size bakılırsa.

Elvis Presley hayranıysanız, Hound Dog ve Heartbreak Hotel şeklinde hitlerin Sun Studios’ta kaydedildiğini görebileceğiniz Kralın konağı Graceland’e hacca gidin.

9. Clovis, New Mexico: 164$

Ne vakit: 1 Temmuz Cum – 3 Temmuz Paz

Uçuş Süresi: 1sa 22m

Neresi: Dallas Fort Worth Internasyonal Havalimanı Clovis Bölge Havaalanı

Havayolu: Denver Hava Bağlantısı

Bilet satın al: kayık.com

Clovis, rock and roll zamanı açısından varlıklı, aile dostu bir bölgedir. Zamanı müzik, ziraat ve toplulukta kök salmıştır.

Clovis, rodeolar, havai fişek gösterileri, kültürel sanat serisi performansları, Cannon Hava Kuvvetleri Üssü ortaklık etkinlikleri ve Clovis Müzik Festivali şeklinde etkinliklerle tanınır.

10. San Diego, Kaliforniya: 192 $

Ne vakit: 18 Haziran Cts – 21 Haziran Salı

Uçuş Süresi: 6s 45dk

Neresi: Dallas Fort Worth Internasyonal Havalimanı’ndan Harry Reid Internasyonal Havalimanı’na San Diego Internasyonal Havalimanı’na

Havayolu: Spirit Havayolları, Sınır

Bilet satın al: kayık.com

Bu Cenup Kaliforniya şehri, plaj kültürü ile çağdaş kent yaşamının eşi olmayan bir karışımını sunarak onu ziyaret etmek için mükemmel bir yer haline getiriyor. Açık havada yaşamayı, zamanı ve dışarıda yiyecek yemeyi seviyorsanız, San Diego ziyaret etmek için mükemmel bir yerdir.

San Diego’da hava neredeyse daima güneşlidir ve La Jolla Cove ve Mission Beach şeklinde tüm ailenin keyfini çıkarabileceği sörf ve güvenli yüzme koşullarına haiz plajlar vardır.

Kasabada, dünyanın en iyilerinden kabul edilen San Diego Hayvanat Bahçesi, USS Midway şeklinde zamanı bölgeler ve müzeler ve bahçelerle dolu bir park olan Balboa Park var. Yiyecek ve eğlenceden hoşlanıyorsanız, San Diego’nun Gaslamp Bölgesi tam size bakılırsa.

Yaz uçuşunuzu erkenden ayırtın

Bu bahar yada yazları gezi etmeyi planlıyorsanız, mümkün olan en kısa sürede rezervasyon yaptırmak isteyebilirsiniz.

COVID sayıları ülke çapında azaldıkça, Amerikalılar muhtemelen bu yaz daha çok gezi edecekler. Bu yüzden uçuşunuzu şimdiden ayırtmak en iyisidir. Ne kadar erken rezervasyon yapmış olursanız, fiyat o denli iyi olur.

Sanders’tan Andrea Ballard, “Bilhassa ilkbahar ve yaz için, gezi planı yapmak isteyen her insanın bunu şimdi yapmasını şiddetle tavsiye ederim bundan dolayı talep hala orada olacak, uçuş kapasitesi azaltılmış olsa bile,” diyor. Gezi Merkezi gezi danışmanı.

Genel kaide: Scott’s Cheap Flights’a bakılırsa, bir iç hat uçuşunu bir ila üç ay evvelinde ve internasyonal bir uçuşu iki ila sekiz ay evvelinde ayırtın.

En iyi, en ucuz tayyare biletlerini araştırın

Bu adım birazcık daha sabır gerektirir. İstediğiniz rota için ikazlar ayarlayın ve ucuz tutarları takip edebilmek için haber bültenlerine kaydolun. Birden fazla internet sayfasında en iyi antak kalma için her gün çevrimiçi alışveriş yapın.

Spirit Airlines, Frontier Airlines ve Allegiant Air en ucuz fiyatlara sahipken, American, Southwest ve United birazcık daha azca tahmin edilebilir.

Gezi rezervasyon sitesi Skyscanner’a bakılırsa, en düşük tayyare bileti tutarları haftanın başlarında, en yüksek fiyatlar ise haftanın ilerleyen saatlerinde sunuluyor. Uçuş tutarları en oldukca Salı sabahları düşüyor.

Bunlar daha ucuz uçuşlar bulmak için en iyi internet sayfaları ve uygulamalardan bazıları:

Rezervasyon yaptıktan sonrasında daha ucuz bir uçuşla karşılaşırsanız, büyük havayolları bir çok bilette değişim ücretlerini düşürdüğü için gene de tekrardan rezervasyon yapabilirsiniz ve ücret farkı için kredi alabilirsiniz.

Kalkış tarihinizi değiştirin

Talep daha düşük olduğunda varış ve/yada ayrılış tarihlerinizi ayarlamak da destek olacaktır.

Hafta ortasından daha ucuz olan hafta ortası (Salı-Perşembe) gezi etmeye çalışın. Sabah erken yada gece geç saatlerde uçuş yapın.

Pazartesi, Cuma yada Pazar günleri uçmaktan kaçının. Uzun yedi gün sonu gezi etmeyi planlıyorsanız, daha azca yoğun bir günde uçabilmeniz için işten fazladan bigün izin almaya çalışın. Mesela, Cuma günü ayrılmak yerine Cumartesi günü ayrılın. Ve Pazartesi geri gelmek yerine Salı yap.

Yazın başlarında, tam da evlatların mayıs yada haziran başlangıcında okuldan çıktıkları vakit, gezi etmek için çoğu zaman haziran sonu yada temmuz başından daha iyi bir zamandır. İnsanlar çoğu zaman gezi planları için yaz tatiline birkaç hafta beklerler. Yaz ortasında olduğu şeklinde yoğun bir dönemde gezi etmeyi planlıyorsanız, evvelinde rezervasyon yaptırmanız gerekir.

Bu öykü ilk olarak gösterildi 27 Mayıs 2022 17:47.

Fort Worth Yıldız-Telegram’dan ilgili hikayeler

Dalia Faheid'in Profil Resmi

Dalia Faheid, Yıldız-Telegram’ın hizmet gazeteciliği ekibinde bir muhabirdir. Northwestern Üniversitesi’nde Medill Gazetecilik Okulu’ndan mezun oldu.

Leave A Reply