Demokrasimiz toplumsal medya üstünden zehirleniyor

0

[ad_1]

Tanrıya şükür Robert E. Lee’nin asla Twitter’ı olmadı.

Haliyle, Abraham Lincoln’ün Birliği koruma girişimi, kan dökülmesinden bıkmış Şimal gazeteleri tarafınca keskin bir halde karşılandı ve federal hükümetin Cenup’i elinde tutma hakkının olmadığı mevzusunda ısrar eden Güneyli editörler tarafınca saldırıya uğradı.

Daha çok Charita:Paspasların cüretkarlığı

Buna, bazı üyelerin kendilerine ilişik gizlenmemiş başkanlık özlemlerine haiz olduğu bir kabineyi ve özgür köleler için savaşma önerisine direnen bir halk – işler için rekabet edecek aşağılık varlıklar ilave edin.

1864’te Lincoln’ün binlerce oğullarını kaybeden cenk yorgunu seçmenleri kendisine dört yıl daha emanet etmeye ikna edebileceğine dair derin bir kuşku vardı.

Politik geri tepmeyi hayal edin, TikTok ebeveynlere ve eşlere cenk alanındaki katliamı gerçek zamanlı olarak göstermek için etrafta olsaydı, vazife ne kadar zor olurdu.

1860’larda toplumsal medyaya en yakın şey editoryal karikatürlerdi. 24 saatlik bir dönüş olmadı. Bir gazete okunduktan sonrasında çöpleri sarmak için kullanılır yada wcye taşınırdı.

(Biliyorum, biliyorum. Latife kendi kendine yazıyor.)

iyi Amerikalılar

Amerikalılar Lincoln’ün 24 saatlik demagoji, komplo ve üçüncü elden propagandaya dayalı hizmet çağrısını reddetmiş olsaydı, burası bugün tamamen değişik bir ülke olurdu.

Leave A Reply