Deniz Zeyrek Kılıçdaroğlu’nun sözlerini eleştirdi: Bu iddiayı teyide muhtacız

Gazeteci Deniz Zeyrek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Uyuşturucu parasıyla cari açığı kapatıyorlar” sözlerini eleştirerek “Bu cümleyi kurabilmek için oldukça ciddi ve somut verilere ve bu iddiayı teyide muhtacız” dedi.

Abone ol

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu uyuşturucu ile ilgili çıkışı yankı uyandırmaya devam ediyor.

Bir oldukça kesim tarafınca tepki gösterilen Kılıçdaroğlu’nu Sözcü gazetesi köşe yazarı Deniz Zeyrek de eleştirdi.

”İleri bir yorum olarak buluyorum”

Zeyrek, Kılıçdaroğlu’nun sözlerine ilişkin, “CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘uyuşturucu parasıyla cari açığı kapatıyorlar’ sözlerini oldukça ileri bir yorum olarak buluyorum. Bu cümleyi kurabilmek için oldukça ciddi ve somut verilere ve bu iddiayı teyide muhtacız. Kılıçdaroğlu’nun iddia etmiş olduğu benzer biçimde Türkiye’nin cari açığı uyuşturucu parasıyla kapatılmıyor fakat ülkedeki kara para trafiği ve uyuşturucu ticareti mevzusunda kolluk kuvvetlerine, istihbarata fazla mesai yaptıran bir durum var” dedi.

Kılıçdaroğlu ne demişti
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yapmış olduğu açıklamada “Uyuşturucu paralarını Türkiye’nin cari açığının finansmanında kullandılar… ‘Breaking Bad Süleyman’ ülkenin evlatlarının zehirlenmesine göz yummuştur. Yazıklar olsun onlara.” ifadelerini kullanmıştı.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy