Depop ve Poshmark şeklinde uygulamalarda giyim satarak iyi mi para kazanılır?

[ad_1]

Bu öykü, mali durumunuzu anlamanıza ve paranızın kontrolünü elinize almanıza destek olacak kolay, anlaşılır ipuçları ve püf noktaları elde eden CNBC Make It’s One Minute Money Hacks serisinin bir parçasıdır.

Giysilerinizi, ürün başına yalnızca birkaç dolar kazandığınız konsinye ve ikinci el mağazalarına götürdüğünüz günleri unutun. Eski kıyafetleriniz minik bir servet değerinde olabilir.

Depop ve Poshmark şeklinde uygulamalar, alıcılara direkt seçtiğiniz bir fiyata elbise, ayakkabı ve aksesuar satmanıza olanak tanır. Sadece, bu tarz şeyleri kullanmayı öğrenmek zor olabilir.

İşte bu uygulamalardan en iyi şekilde yararlanmak için dört ipucu.

1. Estetiğe dikkat edin

Giysilerinizi Poshmark ve Depop’ta satmak tamamen sunum ve fiyatlandırma ile ilgilidir.

Sattığınız ürünlerin iyi aydınlatılmış fotoğraflarını çekin ve bu tarz şeyleri her açıdan sergilediğinizden güvenli olun – insanoğlu tam olarak ne satın aldıklarını görmek ister.

Fotoğraflarınızın dikkat dağıtıcı olmadığından güvenli olun ve giysilerinizin fotoğraflarını temiz, düz renkli yüzeylerde çekmenize destek verir.

2. Platformu araştırın

Kullandığınız uygulamada benzer öğelerin ne için satılmış olduğu mevzusunda araştırma yapın. Benzerini 50 dolara alabilecekken, asla kimse kullanılmış bir Urban Outfitters kapüşonlusunu 100 dolara almayacak.

Başka bir ipucu, türünün tek örneği yada başka bir yerde bulması zorluk derecesi yüksek giysileri satmaya çalışmaktır. İnsanlar, büyük bir perakendeciden alamayacaklarını düşündükleri elbise ve takıları satın almak isterler.

Poshmark ek olarak, satıcıların belirli öğeleri boşaltma şansının daha yüksek olduğu “Üstler ve Kazakların En İyisi Şık Parti” şeklinde belirli zamanlarda partilere de ev sahipliği yapar. Temadaki öğeleri satmak için ayrılmış alanlar olan “Çantaların En İyisi” ve “Evin En İyisi” şeklinde başka partiler de vardır.

3. Bir topluluk oluşturun

Bu toplumsal platformlar, dünyanın dört bir yanından alıcıları ve satıcıları bir araya getiriyor ve ne kadar oldukça takipçi kazanırsanız, elbise ve aksesuarlarınızı satmak o denli kolay olur.

Sadece öteki satıcıları da takip etmelisiniz. Depop ve Poshmark, satıcılar ve alıcılar içinde bir topluluk oluşturur, bu yüzden kimse onların takipçi/takip oranıyla ilgilenmez.

4. Ücretleri aklınızda bulundurun

Bu uygulamalardaki amacınız kıyafetlerinizi satmak ve para kazanmaktır, bu yüzden her firmanın işlemlerinizden almış olduğu yüzdeye dikkat etmek önemlidir.

Depop, satıcıya her ürün için %10’luk düz, durağan(durgun) bir ücret alırken, Poshmark’ın ücretleri birazcık daha yüksek. 15$’ın altındaki siparişler için Poshmark 2,95$ ve 15$ ve üstü siparişler için satışın %20’sini alır.

Şimdi kayıt ol: Haftalık bültenimizle paranız ve kariyeriniz hakkında daha akıllı olun

Bu seriden daha fazlası:

Comments are closed.