Derek Jeter toplumsal medyaya katıldı, fazlaca sayıda takipçi topladı ve AMA’yı yönetti

0

[ad_1]

Derek Jeter nihayet Salı günü toplumsal medya yaşamına katıldı ve heyecan ve Instagram profilleri. Salı akşamı itibariyle, eski New York Yankees shortstop, her iki platformda da 270.000’den fazla takipçi topladı. Jeter’in Twitter hesabı bu yazının yazıldığı sırada yalnızca birkaç tweet’e sahipti, sadece bunlardan biri, bir kullanıcının profili olmaması için hiçbir mazereti olmadığını iddia etmiş olduğu 2014’ten bir tweet’te dalga geçen bir alıntı retweetiydi.

Jeter, hesabını oluşturduğu ilk bir saat içinde ortalama 50.000 Twitter takip edeni kazanmıştır. Alex Rodriguez ve CC Sabathia da dahil olmak suretiyle bazı eski ekip arkadaşları onu Twitterverse’e çağrı etmek için ulaştı.

Yankees, Michigan Üniversitesi beyzbol ekibi, Beyzbol Hall of Famer Rod Carew, müzik yapımcısı Timbaland ve Brezilyalı futbol yıldızı Ronaldinho ve eşi Hannah da dahil olmak suretiyle daha çok meşhur ve hatta spor ekibi Jeter’i Twitter ve Instagram’da dostça karşıladı.

Jeter’in Twitter’da almış olduğu karşılamalara karşın, Instagram, 47 yaşındaki kişinin Salı günü en etken olduğu yerdi ve yeni takipçileriyle bir AMA (Bana Her Şeyi Sor) oturumunda etkileşim kurdu. Bir Yankee olarak en sevilmiş olduğu anının ne olduğu sorulduğunda Jeter, 1996, 1998, 1999, 2000 ve 2009 yıllarına, kısaca takımla beraber Dünya Serisini kazanılmış olduğu sezonlara atıfta bulunmuş oldu. Kariyeri süresince karşılaşmış olduğu en sert atıcının merhum Roy Halladay bulunduğunu deklare etti ve Pedro Martinez’i karşı çıkmış olduğu en iyi atıcı olarak seçti.

Emekliliğinden bu yana faaliyetleri sorulduğunda, Jeter iki minik kızı “kovaladığını” söylemiş oldu: 5 yaşındaki ve 3 yaşındaki kızları Bella Raine ve Story Grey. Ek olarak River Rose isminde altı aylık bir kızı olduğundan bebek bezi görevinde. Arka planda bir oyun parkı gösterdi ve orada kızlarıyla “fazlaca süre” geçirdiğini altını çizdi.

Jeter ek olarak “Core Four” üyelerinden Jorge Posada, Mariano Rivera ve Andy Pettitte ile olan ilişkisi hakkında da konuştu. Onlarla ilişkisinin hala yakın bulunduğunu ve onunla “devamlı kardeş benzer biçimde olacaklarını” söylemiş oldu.

Peki Jeter’i sonunda toplumsal medyaya katan ne oldu? Bunun daha ilkin olması icap ettiğini kabul etti, sadece toplumsal medyayı yaklaşan projelerinden bazılarını ve vakfı 2. Tur’un yaptıklarını paylaşmak için bir yol olarak kullanmak istediğini deklare etti. Jeter ek olarak 18 Temmuz’da ESPN ve ESPN+’da gösterime girecek olan yeni belgeseli “The Captain” hakkında da konuştu. 70 kişiyle röportaj yapıldığını ve hayranların “içgörünün tadını çıkarmasını” umduğunu deklare etti.

Leave A Reply