Disko Balosunun Dönüşü ile Toplumsal Medya Bir Sonraki Tasarım Takıntısını Kutluyor – SURFACE

0

[ad_1]

Viral olmak, uzun süredir ürünü taşımak isteyen toplumsal medya mevzusunda bilgili perakendeciler tarafınca kovalanan bir performans kriteri olmuştur. Sadece giderek artan bir halde, belirli bir öğenin o anın hakim “vibi” ile iyi mi uyumlu olduğu -TikTok’ta yada Instagram’da- onun yada buna benzer ürünlerin, tahmini 360 milyar dolarlık satın alma gücü ürünlerin iyi mi şekilleneceğini şekillendiren Gen-Z tüketicileri içinde yankılanıp yankılanmayacağını belirliyor. geliştirilmekte ve pazarlanmaktadır.

Bunun pratikte iyi mi göründüğünü görmek için, tarafınca bildirilen mevcut TikTok yakıtlı disko topu ateşinden başka bir yere bakmayın. Akıllı, Mimari Özetve New York Times bir tek son bir ayda, hem de moda ve Yüzey geçen yıl içinde. Kelly Wearstler’in Hollandalı yaratıcı kolektif Rotganzen ile ortaklaşa oluşturduğu 2021 eritilmiş disko topları koleksiyonu Quelle Fête, trendin ev dekorunun dönemin ruhuna doğru, şimdiki ve alımlı bir halde ele alınmasında mühim bir rol oynadı.

Sadece Wearstler’in Rotganzen ile yapmış olduğu işbirliğinin lansmanından kısa bir süre sonrasında tükenmiş olmasına karşın, disko topu dekoruna yönelik iştah canlı ve iyi durumda. Vibe-y dekorunun amacı münhasırlık değildir: “Vibes, yalnızca görsel-işitsel oldukları için değil, tüm memler şeklinde katılımcı oldukları için İnternet için yapılmıştır” diye açıklıyor. New Yorklu. “Hepimiz kendi versiyonunu bir araya getirebilir. Kıt yada sınırı olan sayıda değiller. Çoğaltma onları ucuzlatmaz.” içinde bir özellik İğnelemek Instagram ve TikTok’ta viral bir statüye ulaşan tasarımcı mobilyalarına ve satın alma alışkanlıklarındaki eğilimleri iyi mi ortaya çıkardığına daha derinden dalıyor ve sonuçta kaynak içinde ne olduğu yansılamak eden bir gönderi akışıyla sonuçlanıyor.

Yazar Taylore Scarabelli, “Bu yüzden Instagram’ın her yerinde Mario Bellini’nin kabarcıklı, büyük boy Camaleonda kanepesini ve Marcel Breuer’in Wassily sandalyesinin nakavtlarına uzanan sonsuz genç akışlarını görüyoruz” diyor. “Hiper-görsel bir dünyada, en ilgili trendler minik bir ekranda öne çıkanlardır.”

Viralite ile beraber kaçınılmaz bağlam kaybı ve bu tür parçaların orijinal tasarımcılarına atfedilme gelir. Süratli moda perakendecilerinin ev dekoru eşdeğerleri, Ultrafragola aynası, Roly Poly sandalyesi ve Michel Ducaroy’un Togo kanepesi şeklinde parçaların rezonansa girmiş olduğu genç yetişkinlerin lejyonlarına ayak uydurmaya çalıştıkça, ürün geliştirme ekipleri değil, taklitlere yöneliyor. Design Within Reach’in yapmış olduğu şeklinde, yetkili çoğaltmalar çerçevesinde çalışır. Çoğaltma, titreşimleri yada devamlı devam eden disko topu şeklinde motifleri ucuzlatmayabilir, sadece tanımlayıcı ürünleri, kökenlerine ve tasarım tarihindeki yerlerine hiçbir kredi vermeden dolaşan öncü tasarımcıların mirasına ne olur?

Leave A Reply