Ebeveynlerin evlatların toplumsal medya kullanımını yönetmelerine destek olacak ipuçları

0

[ad_1]

12 yaşın üstündeki evlatların üçte ikisinden fazlasının akıllı telefonu var. Toplumsal medya uygulamaları evlatları eğlendirir ve bilgilendirir, sadece bazı anne babalar kullanım mevzusunda endişelidir.

COLUMBIA, SC — Anne babalar, muhtemelen bildiğiniz benzer biçimde, ara ve gençlerin medya kullanımı pandeminin başlangıcından bu yana daha süratli artıyor.

Salı günü, “The RoSho Live” olarak malum Dijital Strateji Uzmanı Roshanda Pratt, çocuğunuzun ekran başlangıcında geçirdiği süreyi yönetmeyle ilgili en mühim detayları paylaşmak için Bu Sabah News19’a uğradı.

  1. Çocuğunuzun internette ne yaptığına ilgi gösterin

Pratt, anne babaları çocuklarınızın ve gençlerin internette yaptıkları mevzusunda yargılayıcı olmamaları mevzusunda teşvik ediyor. İlgilendiğinizi hissederlerse paylaşıma açık olacaklardır.

2. Çocuğunuzun ekran başlangıcında kalma alışkanlıklarını tanımasına destek olun

Pratt, ebeveynlerin, hayatımızın öteki bölümleriyle dengede hissedecek şekilde icatlarımızı iyi mi kullanabileceğimiz hakkında konuşmaları icap ettiğini söylüyor. Sohbeti başlatmak için kendi alışkanlıklarınızı örnek olarak paylaşın. Mesela, anne babalar çocuklarına, ailenin denemesi ihtiyaç duyulan alışkanlıklar olup olmadığını sormalı? Niçin yada niçin olmasın?

3. Çocuğunuzun yanındayken çevrimiçi zamanınızı sınırlayın

Anne babalar, çocuklarınızın göstermesini istediğiniz davranışı model almalıdır.

Pratt, evladınız sizi tertipli olarak telefonunuzda oyun oynarken yada iş yaparken görürse, eğlenmenin en kolay yolunun ekran başlangıcında vakit geçirmek bulunduğunu öğreneceğini söylüyor.

4. Duygusal sağlıkları hakkında konuşun.

Pratt, ebeveynlerin küçüklere çevrimiçi etkinliklerin kendilerini iyi mi hissettirdiğini anlamalarına destek olması icap ettiğini söylüyor. Pek fazlaca çocuk bağlantı ve ruh sağlığı desteği için toplumsal medyaya yöneliyor sadece anne babalar dikkatli olmalı şu sebeple bildiğimiz benzer biçimde toplumsal medyanın da negatif tesirleri olabiliyor.

İLGİLİ: Uzmanlar, daha çok ekran süresinin, pandemi esnasında çevrimiçi avcılara daha çok maruz kalma anlamına geldiğini söylüyor

İLGİLİ: Artan itimat mevzusunda endişeli uzmanlar, çocuk aşırı kiloluluk oranı zamanı yüksek seviyeye ulaştığında teknolojiye bağımlılık

Leave A Reply