Ebeveynlerin Toplumsal Medya Şirketlerini Dava Etmesine İzin Veren California Yasası İlerliyor

[ad_1]

Antonio‌ ‌Ray‌ ‌Harvey‌, ‌California‌ ‌Black‌ ‌Medya‌ tarafınca

Geçen hafta, Bay Area Black Barınma Danışma Vazife Gücü (BABHATF) —‌ konut ve cemiyet uzmanlığına haiz 40’tan fazla gruptan oluşan bir koalisyon — ‌‌Siyahi aileler için konutu daha erişilebilir ve uygun fiyatlı hale getirmek için 500 milyon dolarlık bir plan deklare etti.

BABHATF, bölge liderlerinden ve sakinlerinden “Körfez Bölgesi Bölgesel Kara Konut Fonu” girişimini desteklemelerini istiyor. Teşkilat ek olarak Yasama Meclisini bu yılki devlet bütçesine çabalar için kaynak ayırmaya çağırıyor.

Vazife gücü, 11’de hususi bir seçim kazandıktan sonrasında 6 Nisan’da göreve başlamış olan Meclis Üyesi Lori Wilson (D-Suisun) tarafınca destekleniyor.inci Meclis Mahallesi.

BABHATF liderleri, grubun eyalet çapında bulunduğunu söylediği bir soruna farkındalık getirmek için hazırlanan bir mektupta, yatırımın “Körfez Bölgesi ve Kaliforniya’daki Siyahların konut deneyimlerini şekillendiren adaletsizliklerin onarılmasına destek olacağını” söylemiş oldu.

“Ek olarak, Siyahların büyük seviyede dışlanmış oldukları ve hala dışlandıkları yerlerde konutlarını genişletmek için yeni fırsatlar yaratacak. Vazife gücü üyeleri Fred Blackwell ve Melissa Jones mektupta, Siyahların ev sahipliğinin artması tüm bölgemize yarar sağlayacak” dedi.

Mektupta, “Siyahilerin kira yükünü azaltmak için yaptığımız emek verme, Körfez Bölgesi’nin geneli için ileriye dönük bir yol sağlayacak” diye devam etti.

Blackwell, ırksal eşitliği ve ekonomik iştirakı ilerletmeye emin, kâr amacı gütmeyen bir topluluk olan San Francisco Vakfı’nın CEO’sudur. Jones, Bay Area Bölgesel Sıhhat Eşitsizlikleri Girişimi’nin yönetici direktörüdür. Emekleri sıhhat, toplumsal eşitsizlik ve esenlik üstüne odaklanmaktadır.

Vazife gücü, Kaliforniya’nın konut krizinin Siyah topluluklar üstündeki iyi belgelenmiş etkisine bölgesel bir cevap verilmediğine dikkat çekiyor. Blackwell ve Jones, “Irksal adaletsizlikten meydana gelen bir mesele” için “hedefli bir çözümün” lüzumlu olduğuna inanıyor.

California Konut Finansmanı Ajansı (CalHFA), Siyahi ev sahipliği oranlarının Kaliforniya’nın etnik grupları içinde en düşük bulunduğunu bildiriyor.

Siyah ev sahibi olma oranı, 2004’teki en yüksek noktasında %50.98 idi. O zamandan beri, Siyah Kaliforniyalılar için ev sahibi olma oranları, eyaletteki öteki tüm ırksal ve etnik gruplarınkinden daha dik bir eğride düştü.

2000’lerin başlangıcında, birkaç ipotek kredisi verenler, onlara yüksek faizli krediler sunan Siyah ev alıcılarını bilhassa hedef aldı. Bu kredilerdeki yüksek temerrüt oranları, 2007’de başlamış olan ve 2009’a kadar devam eden Büyük Durgunluğa katkıda bulunmuş oldu. Netice olarak, CalHFA’ya nazaran, Siyahi ev sahipliği 2004’ten bu yana %10’dan fazla düştü ve hemen hemen toparlanamadı.

BABHATF, devletin evsiz nüfusunda Siyah insanlardan daha çok temsil edilen büyük bir etnik grup olmadığına işaret ederek, uygun fiyatlı konutların eyaletteki Siyah toplulukları iyi mi etkilediğini gösteriyor.

Çeşitli raporlar, 150.000 Kaliforniyalının herhangi bir gece evsizlik yaşadığını ve ortalama %40’ının Siyah bulunduğunu belirtiyor.

“Tüm Siyah sakinlerin bir evi olduğu gelişen, sıhhatli ve dirençli Siyah toplulukları olan bir Körfez Bölgesi tasarım ediyoruz. Karayolu gelişimi tarafınca tahrip edilen Siyah tecim bölgelerini tekrardan inşa eden, Büyük Durgunluğu tetikleyen ırksal olarak hedeflenen kredi planlarından Siyah ev sahipliği kayıplarını geri alan ve bölgemizin son yirmi yılda sağlayamadığı uygun fiyatlı konutları yaratan bir bölge istiyoruz” dedi. ve Jones belirtti.

Vazife gücü, Kaliforniya’nın 98 milyar dolarlık bütçe fazlası ile, yanlışların giderilmesine destek olmak ve Siyah topluluklara ve konutlara yatırım yapmak için zamanı ve benzeri görülmemiş bir fırsat olduğundan güvenilir.

Grup, Yasama Meclisinin fonu bu mali senenin devlet bütçesine dahil etmesini istiyor. Fon, aşağıdakileri içeren 500 milyon dolarlık bir yatırımla daha uygun fiyatlı konutlar yaratacak:

1 numara: Düşük ve orta gelirli Siyah haneler için peşinat yardımı, Siyah konut ve mahallelerin korunması, Siyahların önderliğindeki geliştiriciler tarafınca konut geliştirme için geliştirme öncesi kaynaklar ve kültürel bölgelerin ve çapa kurumlarının korunması şeklinde girişimler için mali destek.

2: Siyah toplulukların barınma gereksinimlerine daha iyi hizmet edebilmeleri için daha minik, Siyah liderliğindeki topluluk gruplarını güçlendirmek için topluluk desteği ve ek olarak gelecekteki projeler için fikirler ve planlar geliştirmek için topluluk planlaması.

Körfez Bölgesi’ndeki Siyah topluluk, kırmızı çizgi, zenginliğe ve iyi işlere eşit olmayan erişim ve öteki sistemik problemler da dahil olmak suretiyle ayrımcılık sebebiyle eyaletin konut piyasasında on senelerdir dezavantajlı durumda.

Bu konuların tümü, son 12 ay içinde, Meclis Yasa Tasarısı (AB) 3121 kapsamında Afrikalı Amerikalılar için Tazminat Önerilerini İncelemek ve Geliştirmek için Kaliforniya Vazife Gücü tarafınca yürütülen toplantılarda tartışıldı.

BABHATF, artan dezavantajların Siyah toplulukları Körfez Bölgesi’nde kitlesel yer değiştirmeye neden olan oldukça sayıda sistemik engelle karşı karşıya bırakacağını söylüyor

“Netice olarak, San Francisco, Oakland ve Berkeley, 1990 ile 2018 içinde Siyah sakinlerinin %40 ila %50’sini yitirdi. Yalnızca Oakland’da 60.000’den fazla Siyah sakin ayrıldı. Doğu Palo Alto %66 düşüş yaşadı. Bu derin bir yitik,” dedi Blackwell ve Jones.

Eyalet genelinde konutla savaşım çabaları geçen hafta kısmi bir hız kazanmıştır. Düşük ve orta gelirliler için ev sahipliği, California Senatosu’nun seçmen onaylı genel yükümlülük tahvilleriyle finanse edilen 25 milyar dolarlık bir fon oluşturma planını onaylamasının peşinden gerçeğe daha da yaklaştı.

Çoğunluk Lideri Fahri Senatör Bob Hertzberg (D-Van Nuys) tarafınca kaleme alınan Senato Tasarısı (SB) 1457, şimdi değerlendirilmek suretiyle Meclis’e gidiyor. 2022 tarihindeki California Aile Evi İnşaatı ve Ev Sahipliği Tahvili Yasası’nı kurar.

SB 1457, Kasım 2022 oylamasında seçmenler tarafınca kabul edilirse, 25 milyar dolarlık tahvil fonunu ev sahibi olma fırsatlarını finanse etmek ve yeni ev inşaatını teşvik etmek için yetkilendirecek.

Hertzberg, “altta yatan probleminin rahat: Arz eksikliği” bulunduğunu belirtti ve planının “bu probleminin üstesinden geldiğini söylüyor.

Hertzberg, “Kaliforniya siyaset yapıcılarının ilk kez yada geride kalanlar için daha çok fırsat yaratma sorumluluğu var” dedi. “Bir ev satın almak, orta derslik bir yaşam tarzına ulaşmak ve nesiller boyu zenginlik inşa etmek, devletin ev sahipliği krizini körükleyen ciddi konut üretimindeki eksikliği ele almadan başarılamaz.”

Comments are closed.