Ebeveynlik ipuçları vermek, tavuk ihracatı yasağına cevap vermek: Bu hafta politikacılar ne yapıyor?

0

[ad_1]

SİNGAPUR – The Straits Times, bu haftalık dizide politikacıların ve siyasetle bağlantılı kişilerin neler yaptığına bakıyor.

Bu sayıda, Eğitim Bakanı Chan Chun Sing’in bir ebeveyn olarak iyi mi olduğuna, politikacıların Malezya’nın tavuk ihracatı yasağına iyi mi tepki verdiğine ve İşçi Partisi’nin Sengkang GRC’nin Compassvale koğuşunda ne yaptığına bir göz atacağız.

Serinin her Cuma son olarak baskısına göz atın ve geçmiştekilere buradan göz atın.

Karşıcılık liderlerinin öğle yemeği

Parlamentoda temsil edilen iki karşıcılık partisinin liderleri 26 Mayıs Perşembe günü öğle yemeğinde bir araya geldi.

İşçi Partisi Genel Sekreteri Pritam Singh, Feysbuk’ta İlerleme Singapur Partisi’nden mevkidaşı Francis Yuen ile bir fotoğrafını yayınladı. Hem eski bir hava kuvvetleri yarbay olan Bay Yuen’in hem de babasının yirmi yıldan fazla bir süre ilkin Singapur Silahlı Kuvvetleri’nde tertipli bulunduğunu söylemiş oldu.

“A-seviye imtihanlarına girmek için beraber gece dersleri aldılar. Her ikisi de mükemmel geçti, babası NUS’ta hukuk fakültesine devam ederken ve Francis, bilimsel niteliği olan başarılarından dolayı ödüller kazanılmış olduğu aynı üniversitede işletme okuyordu.” Bay Singh, Ufak Dünya başlıklı bir yazı yazdı.

“Singapur daha dengeli bir siyasal sisteme haiz olmak için gelişmeye devam etsin ve her türden daha güvenilir ve yetenekli Singapurlular, evimiz dediğimiz bu ülkede pozitif bir fark yaratmak için adım atsın.”

Gönderiyi paylaşan resmi PSP hesabı, “Beraber ilerlemek” yazdı.

Leave A Reply