Ekonomik sıkıntılar vatandaşı ikinci el kıyafete yöneltti! Pantolon 10, kaban 100, spor ayakkabı 30 TL…

Ekonomik sıkıntıyla beraber bankalar 36 taksitle mont kredisi vermeye başlarken, İstanbul’da ikinci el giyim satan mağazaların sayısı hızla artmaya başladı.

Abone ol

ABD ve Avrupa’da çevre hassasiyeti ve ekonomik sebeplerle revaçta olan ikinci el giyim mağazaları, Türkiye’deki ekonomik sıkıntıların peşinden Anadolu’dan sonrasında İstanbul’da da açılmaya başlandı. Beylikdüzü’nde Yakuplu’daki Kaymakamlık binasının alt tarafındaki Yunuslu Kavşak’ta oluşturulan ikinci el AVM’de temiz kullanılmış giysiler satılıyor. Bölgede bu şekilde bir mağaza açılması, orta gelir ve alt gelir grubunun büyük ilgisini çekti.

Ekonomik sikintilar vatandasi ikinci el kiyafete yoneltti Pantolon 10 kaban

Pantolan 10, gömlek, 20, kaban 100 TL

Avrupa’da ve gelişmiş ülkelerde sanatçıların dahi ikinci el marka ürünler alması ile gündeme gelen el değişiklik yapma ve çevre hassasiyeti Türkiye’de revaçta olmaya başladı. Devletimizde ekonomik gerekçelerde devreye giren ikinci el giyim mağazaları, israf ekonomisine karşı duranların ve dar bütçeler ile oldukca kişiyi giydirmek durumunda olanların gözdesi haline geldi. İyi bir pantolonun 10 ile 50 TL içinde satılmış olduğu ikinci el giyim mağazalarında marka kabanlarda 100 ile 150 TL içinde alıcı buluyor. Gömlekler 20-50 TL bandında, spor ayakkabılar 30-100 TL fiyat aralığında alıcı buluyor. Temizlenip askılanan ürünlere her kesimden ilgi oluyor.

Fiyat skalamız 10 ile 150 TL içinde

İsrafın önlenmesi için oluşturulan mağazalar, bilhassa muhacirlerin ve gündelik ile ev geçindirenlerin uğrak noktası oluyor. Marmara Mahallesinde ikinci el AVM işleten Gıyasettin Arvas, aslına bakarsak bir taraftan çöpe yada yurt dışına hurda olarak gidecek eşyaları ikinci kez sahiplendirerek sıfır atık çalışmalarına destek olduklarını söylemiş oldu. İhtiyaç sahibi müşterilerine fiyat anlamında büyük destek de sağladıklarını belirten Arvas, “Bizim fiyat skalamız 10 TL ile 150 TL içinde değişiyor. Fakat harçlıklarını avucunda 1’er lira toplayıp bir şeyler almaya gelen evlatları bile boş çevirmemeye çaba ediyoruz” dedi.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy