Ekrem İmamoğlu canlı canlı türkü söyleyip eşiyle dans etti! ‘Uzun ince bir yoldayım’

Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi (AKM), Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 84. senesinde konsere ev sahipliği yapmış oldu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestra ve Korosu ile beraber “Uzun ince bir yoldayım” türküsünü söylemiş oldu. Arzu İmamoğlu da vokal yapmış oldu…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ü anma programları kapsamında AKM – Türk Telekom Opera Salonu’nda konser düzenledi. Konserde Cumhuriyet periyodu ikinci dönem bestecilerinden Nevit Kodallı’nın müziği ve meşhur ozan Cahit Külebi’nin metninden oluşan Mustafa Kemal Atatürk Oratoryosu seslendirildi.

Konserde; soprano Perihan N. Artan, mezzosoprano Jaklin Çarkçı, tenor Berk Özbek, bariton Alper Göçeri solist olarak yer aldı. İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestra ve Korosu ile gerçekleşecek konserin orkestra şefliğini Murat Kodallı, koro şefliğini Paolo Villa üstüne alıyor.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Arzu İmamoğlu ve müzisyenler Melek Mosso ve Gökhan Türkmen ile beraber Aşık Veysel’in “Uzun ince bir yoldayım” türküsünü seslendirdi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün şarkısıyla dans ettiler

Ekrem İmamoğlu, Mustafa Kemal Atatürk’ün sevilmiş olduğu şarkılardan Fikrimin İnce Gülü çalınırken eşi Arzu İmamoğlu’nu dansa kaldırdı.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy