Ekrem İmamoğlu: İBB’nin TOGG talebi karşılanmadı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, TOGG’dan 100 tane elektrikli vasıta talebinde bulunduklarını sadece taleplerinin reddedildiğini deklare etti.

Abone ol

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, TOGG’dan 100 tane elektrikli vasıta taleplerinin reddedildiğini duyurdu.

Togg tarafınca kendilerine verilen yanıtı toplumsal medya hesabından paylaşan İmamoğlu, “Bu açıklamayla, TOGG’dan bir tek Sayın Cumhurbaşkanı’nın sipariş yetkisi bulunduğunu kısaca talebimizin karşılanmayacağını öğrendik” ifadelerine yer verdi.

“Israrla sıramızı bekleyeceğimizi duyururuz”

Açıklamaya da yer veren İmamoğlu’nun paylaşımı şu şekilde:

“Zamanı Yarımada’da kullanmak için yerli ve ulusal TOGG’dan 100 tane elektrikli vasıta talebimiz oldu. Bu açıklamayla, TOGG’dan bir tek Sayın Cumhurbaşkanı’nın sipariş yetkisi bulunduğunu kısaca talebimizin karşılanmayacağını öğrendik. Israrla sıramızı bekleyeceğimizi duyururuz.”

TOGG’dan ön sipariş süreciyle ilgili izahat

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (Togg), “Erdoğan tarafınca verilen ön sipariş haricinde başka bir sipariş almadığımızı yenilemek isteriz” açılamasını yapmıştı.  

Togg’un Twitter’daki resmi hesabından meydana getirilen açıklamada, ön sipariş sürecinin Şubat 2023 itibarıyla başlamış olacağı belirtilmişti.

Izahat şu şekilde:

“Mart 2023 zamanı itibariyle yollara çıkacak akıllı cihazımıza olan ilgiyi gururla takip ediyoruz. Daha ilkin de açıkladığımız şeklinde ön sipariş sürecini Şubat 2023 itibariyle başlatacağız. O tarihe kadar kullanıcılarımızı merkeze aldığımız #USECASEMobility vizyonumuza uygun bir halde sizleri sürece ilişkin bilgilendirmeye devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan tarafınca verilen ön sipariş haricinde başka bir sipariş almadığımızı yenilemek isteriz.”

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy