Elden Ring ipuçları ve püf noktaları: Yeni başlayanlar için bir rehber


GÖRÜŞ: Elden Ring, FromSoftware tarafınca şimdiye kadarki en erişilebilir ‘Souls’ oyunu olabilir, sadece hazırlıksız girerseniz gene de vahşice zor olsa gerek. Bu yüzden, ilk birkaç saati olabildiğince sorunsuz geçirmenize destek olacak bir Elden Ring ipuçları ve püf noktaları sıralaması hazırladık.

Bu işaretlerin, oyunun derhal başlangıcında desteğe gereksinim duyan seriye yeni başlayanlar için genel tavsiyeler olacağını belirtmekte yarar var. Halihazırda birden fazla patronu yendiyseniz ve önceki Souls oyunlarını tamamladıysanız, bu kılavuz muhtemelen sizin için değildir.

Sadece temel mevzularda desteğe ihtiyacınız var ise ve size harpte extra avantaj sağlayacak bazı ipuçları arıyorsanız, işte bilmenizde fayda olan her şey.

Elden Ring ipuçları ve püf noktaları - Vagabond karakter sınıfının bir görüntüsü

Sınıfınızın kuvvetli yönlerine odaklanın

Yeterince Grace Sitesi keşfettiğinizde, niteliklerinizi yükseltme kabiliyetinin kilidini açacaksınız. Vigor, Mind, Endurance, Strength, Dexterity, Intelligence, Faith ve Arcane dahil olmak suretiyle hangi özelliği güçlendireceğinizi seçebilirsiniz.

Kulağa en coşku verici özelliği seçmek, hatta rastgele seçmek cazip gelebilir, sadece bunu yapmak karakter yapınızı dengesizleştirebilir ve düşmanları ve erken patronları yenmeyi zorlaştırabilir.

Odaklanacak en iyi özellik yoktur, sadece başlangıç ​​olarak karakter sınıfınızı tamamlayan en fazla üç özelliğe odaklanmanızı tavsiye ederim. Mesela, yakın dövüşte kuvvetli bir karakter oluşturmak istiyorsanız (Vagabond yada Warrior benzer biçimde), tecrübe puanlarınızı Güç, Beceri ve Vigor benzer biçimde alanlara yoğunlaştırmak isteyeceksiniz.

Aynısı büyü yapıları için de geçerlidir, bundan dolayı düşmanlara kılıçla saldırmaktansa büyü yapmak için daha çok süre harcayacağınız süre yukarıdaki özelliklere yatırım yapmanın pek bir anlamı yoktur. Bunun yerine, İnanç yada Zekayı (hangi tür enkarnasyonları kullanmak istediğinize bağlı olarak) ve Zihin’i yükseltmek isteyeceksiniz, böylece FP sayacınızı artırabilirsiniz.

Oyuna birazcık daha alıştıktan sonrasında, ek özelliklerle denemeler halletmeye başlayabilirsiniz. Mesela, Vagabond sınıfım için İnanç istatistiklerimi artırmaya başladım, böylece iyileştirme ve güçlendirme enkarnasyonlarını kullanabilirim. Fakat en azından Margit’i yenene kadar üç yada dört temel özelliğe bağlı kalmanızı tavsiye ederim.

Demirciler silahlarınızı yükseltebilir

Smithing Stones ile silahları yükseltin

Smithing Stone, erken bulabileceğiniz en mühim eşyalardan biridir. Bu, silahlarınızı yükseltmek için kullanılır ve erkenden yaşam kurtarıcı olabilecek daha çok hasar vermelerine destek verir.

Smithing Stones tüccarlardan satın alınabilir ve askerlerden yağmalanabilir, ek olarak ejderhanın devriye gezdirilmiş olduğu gölün kenarında bir girişi olan Limgrave Tünellerinde de bolca oranda bulunur.

Yeterince topladığınızda, Elleh Kilisesi’ne dönün ve silahlarınızı yükseltmenize müsaade eden bir çekiç ve örs bulacaksınız. Silahınızın istatistiklerini geliştirmek için bazı rünler harcamanız gerekecek, fakat şüphesiz buna kıymet.

Her silahın bir maksimum seviyesi vardır, bu yüzden oyundaki en kuvvetli tabanca olana kadar kılıcınızı durmadan yükseltmeye devam edebileceğinizi düşünmeyin, sadece birkaç kez zıpladıktan sonrasında genel askerleri birkaç kaydırmada göndermeye başlamalısınız. seviyeler.

Elden Ring ipuçları ve püf noktaları - Tree Sentinel ile savaşın

Düşmanları geçmekten korkma

Bu, Souls’a yeni gelenlerin Elden Ring’de yaptıkları en yaygın hatalardan biridir, bundan dolayı başlangıçta karşılaştıkları herhangi bir düşmanı yenmenin kolay olacağını varsayıyorlar – durum bu şekilde değil.

Karşılaşacağınız ilk düşmanlardan biri, altın zırhla donatılmış isteğe bağlı bir patron olan Tree Sentinel’dir. Başlangıç ​​seviyen ve ekipmanınla onu yenmen pek ihtimaller içinde değil, bu yüzden en iyi hareket seçimi gizlice yanından geçmek. Bu, esasen FromSoftware’in size mümkün olduğunda düşmanlardan kaçınmanın mesele olmadığını öğretme girişimidir.

Kuzeye, Stormveil kalesine doğru giderseniz, bir asker ordusu ve bir devle de karşılaşacaksınız. Bu düşmanları teker teker dışarı çekerek yenmek mümkün olsa da, yeni gelenler muhtemelen onlarca kere ölmeden bunu yapmak için savaşım edeceklerdir. Bunun yerine, atınıza atlayabilir ve onları dört nala koşabilirsiniz. Oyun etken olarak sizi bu tür taktikleri kullanmaya teşvik ettiğinden, bunu yapmakta utanılacak bir şey yok.

Normal olarak, Margit benzer biçimde belirli patronları yenmek mecburi olduğundan her düşmanı geçemezsiniz, sadece birini yenmek için savaşım ediyorsanız, geri dönerek düzey atlamak için haritayı keşfetmeye kıymet.

Elden Ring ipuçları ve püf noktaları - işçiliği ekranı

Zanaattan yararlanın

Birçok Elden Ring oyuncusu bu RPG’nin yapım unsurunu dikkatsizlik ettiğini itiraf etti. Bu mekanik kesinlikle mecburi değil, sadece bilhassa menzilli saldırılar söz mevzusu olduğunda, savaşı birazcık daha kolaylaştırabilir. Church of Elleh’deki tüccardan yalnız 300 rün karşılığında bir Crafting Kit satın alabilir ve oyunun geri kalanı için crafting’in kilidini açabilirsiniz.

Bone Dart, güvenli bir mesafeden hasar vermek için onları düşmanlara fırlatmanıza müsaade eden kullanışlı, üretilebilir bir erken oyun öğesidir – bunu bilhassa kurtları öldürmek için yararlı buldum. Bir Göçebe Savaşçının Yiyecek Kitabı bulduğunuzda yada satın aldığınızda, oklar da yapabileceksiniz. Sırf havadaki canavarlarla başa çıkmak için hakikaten yararlı olan bu işlenebilir öğeleri kullanabilmek için bir uzun yay satın aldım.

Crafting ile ilgili en iyi şey, lüzumlu bileşenlerin kimi zaman bulunmasının oldukça kolay olabilmesidir. Hem Bone Dart hem de Bone Arrow, zararsız geyik benzer biçimde yırtıcı yaşamdan yağmalanabilen İnce Canavar Kemiklerine gerekseme duyar.

İlgili yiyecek kitaplarını edindikten sonrasında, belirli düşmanlara ciddi hasar verebilen Ateş Kapları ve Ateş Yağı yapma becerisi de kazanacaksınız. Ek olarak, yolculuğunuz süresince savaşım etmek için bolca oranda zehirli bataklık olacağından, Nötrleştirici Bolusların zehir oluşumunu azaltmak için paha biçilmez bulunduğunu gördüm.

Sağda donatma yükü gösterisi ile ekipman üzerinde bir ekran görüntüsü

Donanım Yükünüze göz kulak olun

Elden Ring’de FromSoftware’in açıklamakta yetersiz kalmış olduğu birçok özellik var ve bunlardan biri Equip Load. Fazlaca fazla ağır eşyanız var ise, manevra kabiliyetinizi etkisinde bırakır ve rulolarınızın hızını ve uzunluğunu azaltır.

Yuvarlanma, düşman hasarından kaçınmak için – bilhassa patron karşılaşmalarında – oldukça mühim olduğundan, yavaş bir yuvarlanma size bir zafere mal olabilir ve bu da onu dikkate alınması ihtiyaç duyulan inanılmaz derecede mühim bir unsur haline getirebilir.

Donatım Yükü, tüm donanımlı envanterinizin toplam ağırlığıdır ve Ekipman sayfasındaki ‘Dayanıklılık’ altında bulunabilir. Envanterinizdeki tüm öğeler için endişelenmenize gerek yok, sadece donatılmış herhangi bir zırh ve tabanca toplam rakama katkıda bulunacaktır. Bu, hasarı emmede daha azca verimli olsa bile daha hafifçe zırh giymeyi düşünebilirsiniz ve aynı anda birden fazla tabanca kuşanmayı tekrardan gözden geçirebilirsiniz.

Zırh ağırlığı ve manevra kabiliyeti içinde ideal bir denge elde eden orta bir Donanma Yükü hedeflemek en iyisidir. Her neyse ki, Dayanıklılık özelliğinizi yükselterek Donatma Yükü eşiğinizi yükseltebilirsiniz, bu yüzden ağır zırhla serbestçe yuvarlanmak hala mümkündür. Bir tek gözünüz üstünde olsun, bundan dolayı Margit’i yenmek için savaşım etmenizin ana sebebi bu olabilir.

Elden yüzük ipuçları ve püf noktaları - çağrılar zor düşmanlara karşı faydalıdır

Bosslara karşı Spirit Ashes kullan

Geceleri Elleh Kilisesi’ni ziyaret ederseniz, size bir Ruh Çanı veren ve NPC’leri yanınızda savaşmaları için çağırmanıza müsaade eden bir karakterle tanışacaksınız. Bu ruhlar, hangisini açtığınıza bağlı olarak, bir kurt sürüsünden yalnız bir büyücüye kadar çeşitli biçimler alabilir.

Ne yazık ki Spirit Ashes’i istediğiniz süre kullanamazsınız. Bir Tekrardan Doğuş Anıtı yakınında olmanız gerekecek – eğer öyleyseniz, ekranınızın sol alt köşesinde bir gömüt simgesi belirecektir. Spirit Ashes’ın tek başına bir boss’u alt etmesi pek ihtimaller içinde değildir, sadece düşmanın dikkatini dağıtmak için oldukça faydalıdırlar, böylece bazı parasız vuruşlar elde edebilirsiniz.

Bir Lütuf Bölgesi’ndeki dinlenmeler içinde yalnızca bir Ruh Külünü kullanabileceğinizi belirtmekte yarar var ve ek olarak bir Büyücü olarak oynuyorsanız bir mesele olabilecek FP’nizin bir kısmını da alacaktır. Sadece bunun yerine yakın dövüşe odaklanıyorsanız, kullanılmayan FP’nizden yararlanmaya kıymet.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy