Elon Musk seçimlerde Cumhuriyetçiler için oy istedi

Elon Musk, yarın ABD’de yapılacak olan ara seçimlerde Cumhuriyetçiler için oy istedi.

Abone ol

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, Cumhuriyetçiler için oy istedi.

Toplumsal medya hesabı üstünden kararsız seçmenlere seslenen Musk, yarın ABD’de yapılacak olan ara seçimlerde kararsız seçmenlere Cumhuriyetçilere oy vermeleri çağrısında bulunarak, “Paylaşılan güç, her iki tarafın da aşırılıklarını engeller. Bundan dolayı başkanlığın Demokratlarda olduğu göz önüne alındığında, Cumhuriyetçi bir Kurultay için oy vermeyi öneriyorum” dedi.

Partizan Demokratlar yada Cumhuriyetçilerin asla öteki tarafa oy vermeyeceğini ifade eden Musk, bu yüzden seçimlerin neticelerini belirleyenlerin karasız seçmenler bulunduğunu belirtti.

ABD’de yarın yapılacak Kurultay ara seçimleri ile 435 üyeli Temsilciler Meclisi’nin tamamı, Senato’da da 35 koltuğun sahibi belirlenecek. Temsilciler Meclisi’nde Cumhuriyetçilerin çoğunluğu elde etmesi, Senato’da ise Demokratların üstünlüğünün sürmesi planlanıyor. Temsilciler Meclisi ülkede hangi yasaların oylanacağını belirlerken, Senato ise bu yasaları veto etme ya da onaylama yetkisine haiz. Senato’nun ek olarak başkan tarafınca meydana getirilen atamaları onaylama ve başkana karşı soruşturma yürütme yetkisi bulunuyor.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy