Erbakan ailesinde ittifak krizi! Canlı yayında açıkladı: Elif Erbakan dedi ki…

4 gün önce Cumhur İttifakı’na katılan Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın ’20 yıl günaha parti olmayacağız’ demesi ve ‘Tek başımıza seçimlere katılacağız, ben partiliyim’ demesi üzerine ailesi karşı çıktı. cumhurbaşkanı adayı” 4 gün sonra. YRP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Doğan Aydal, Necmettin Erbakan’ın kızı ve MKYK üyesi Elif Erbakan’ın “çok açık cümlelerle Cumhur İttifakı’na karşı olduğunu” ifade ettiğini açıkladı.

Refah Partisi’nin Fatih Erbakan’ın son dakika kararıyla Halk İttifakı’na katılmasının ardından parti içinde ve Erbakan ailesi içinde tartışmalar sürüyor. YRP MKYK üyesi Necmettin Erbakan’ın kızı Elif Erbakan’ın AK Parti ile ittifaka kesinlikle karşı olduğu ve partiden ayrılabileceği söylenirken, Elif Erbakan da dahil olmak üzere birçok liderin istifaya hazırlandığı söyleniyor. bazı MKYK üyeleri dahil.

Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Doğan Aydal, TELE1’de Hakan Aygün ve Gizem Fidan’ın programında Cumhur İttifakı’na katılma konusunda da açıklamalarda bulundu. aidal dedi ki:

Elif hanım dedi ama biz aile şirketi değiliz

– Elif Erbakan Hanım hocamın kıymetli kızıdır. MKYK üyesidir. Başta Halk İttifakı’na karşı olduğunu çok net cümlelerle dile getirdi.

– Tüm düşüncelerimizi net bir şekilde ifade ederiz. Başkanın danışmanı olarak hareket ediyoruz. Nihayetinde siyasi riski alacak kişi Cumhurbaşkanı Fatih Erbakan’dır. Belki Elif Hanım öyle dedi ama bizim partimiz bir aile meselesi değil.

Elif Erbakan’ın eşi ‘birleşelim’ dedi

– Erbakan Hoca’nın damadı ve Elif’in eşi “birleşelim” dediler. Orada Elif Hanım’a şaka yaptım. “Önce evde aranızda halledelim sonra bir şey” dedim.

– Toplantı sonunda itiraz edenler bile başkana, “Bu bizim görüşümüz ama her kararınızın arkasındayız” dediler.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy